ایستادگی در برابر فناوری منطقی نیست
۶۶۴۷۲۷
۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
۳۷۲۹ 
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فناوری در فرهنگ جامعه تاثیر می‌گذارد و زندگی بشر را تغییر می‌دهد و ایستادگی در برابر آن منطقی نیست.
خبرگزاری ایسنا: به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فناوری در فرهنگ جامعه تاثیر می‌گذارد و زندگی بشر را تغییر می‌دهد و ایستادگی در برابر آن منطقی نیست.

محمدجواد آذری جهرمی در نشست هم اندیشی با فعالان حوزه کسب و کارهای نوپا، درباره اهمیت این حوزه و مناسب‌سازی این فضا در کشور اظهار کرد: اگر ما خود را با ساختارها منطبق نکرده و حدود خود را متناسب نکنیم، در عرصه رقابت فناوری و فرهنگ بازنده خواهیم بود و به ناچار مغلوب فناوری و فرهنگی که به ما تحمیل می‌شود، خواهیم شد.

وی با بیان اینکه فناوری در فرهنگ جامعه تاثیر می‌گذارد و زندگی بشر را تغییر می‌دهد، افزود: ایستادگی در برابر این مد منطقی نیست. بلکه ما باید بیمه‌نامه خود را ارائه دهیم و جایگاه خود را ثبت کنیم. ما در حال حاضر در دنیا با مفاهیمی مانند بلاک چین روبرو هستیم که مفاهیمی مانند ثبت احوال و اسناد را تحت تاثیر قرار می‌دهند و تغییر شگرفی خواهند داد. بنابراین باید خود را با این ساختارها منطبق کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ادغام فناوری و اقتصاد جدی‌تر شده، گفت: کشورهای دنیا در اقتصاد و فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری جدی را شروع کرده‌اند. همچنین شرکت‌های برتر امروزه عمدتا شرکت‌های فناوری هستند. از طرفی حاکمیت‌ها در حال واگذاری قدرت به این حوزه هستند و این چالش در همه دنیا وجود دارد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1396/10/30
پس چرا تلگرام رو فیلتر کردی و دهها شبکه اجتماعی دیگر رو?
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1396/10/30
تلگرام چراارز خور شده واین اینترنت همراه داخلی کاهش یافته بعبن انقدر به مردم ظلم شده مامخالف اگرداخلی تلگرامم کاهش بدین
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1396/10/30
حالا نه که خیلی پیشرفته هستیم
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1396/10/30
حالا نه که خیلی پیشرفته هستیم
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1396/10/30
احساس خطر کردن بلاک چین بیاد دسته همتون تو پوست گردو میمونه هه
United Arab Emirates
20:11 - 1396/10/30
بیشتر فناوریها چون از سوی غربیها عرضه میشود با مبانی دینی ما سازگار نیستند و اتفاقا ما باید در مقابل آنها تا جای ممکن ایستادگی کنیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج