گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
۶۶۶۶۷۱
۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۲
۸۱۵۹ 
از دیرباز تا به امروز، ترکیب های سه نفره درخشانی در پیشانی خط حمله تیم های بزرگ وجود داشته است.
ورزش سه: از دیرباز تا به امروز، ترکیب های سه نفره درخشانی در پیشانی خط حمله تیم های بزرگ وجود داشته است.
 
 در حال حاضر ، حمله با سه مهاجم در دنیای فوتبال بسیار رواج پیدا کرده و کم کم جایگزین سیستم دو مهاجمه شده است. این ترکیب با انقلاب گواردیولا در سال 2008 رایج شد ، البته هنوز تیم های زیادی هم هستند که از ترکیب 4-2-3-1 و یا ترکیب هایی با دو مهاجم بازی می کنند و بازیهای خوبی را به نمایش می گذارند؛ اما می توان گفت امروزه داشتن یک مثلث در خط حمله بهترین گزینه است.
 
اما کدام یک از تیم ها بهترین مثلث هجومی را داشته است ؟ کدام بازیکن ها بازی بهتری ارائه می دهند و کدام مثلث هجومی بیشترین افتخارات را داراست ؟ در ادامه ما با در نظر گرفتن تمام این عوامل 10 مثلث هجومی برتر قرن 21 را به شما معرفی می کنیم.
 
10- دیدیه دروگبا،آرین روبن،دیمین داف
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه : چلسی
سال های همکاری: 2004-2006
افتخارات :قهرمانی در: جام اتحادیه ی 05/2004- لیگ برتر در هر دو فصل- سوپر جام انگلستان در سال 2005
 
باید گفت اغلب افراد این سه بازیکن را فراموش می کنند به این دلیل که بیشتر موفقیت های چلسی مورینیو را مدیون دفاع مستحکم او ، بازی خوب فرانک لمپارد و گلزنی او می دانند، اما باید این را در نظر گرفت که وجود این سه مهاجم برای تبدیل چلسی به یک تیم قدرتمند در انگلیس و اروپا بسیار ضروری بود. همکاری فوق العاده ی روبن و داف با دروگبا یک خط حمله ی تکنیکی و با توان فیزیکی بالا را ایجاد می کرد که کمتر تیم اروپایی قادر به مقابله با آن بود.
 


9- لیونل مسی،رونالدینیو،ساموئل اتوئو
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه: بارسلونا
سال های همکاری : 2004-2007
افتخارات: دو دوره قهرمانی در لا لیگا- قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا 06/2005- و دوبار فتح سوپر جام اسپانیا
 
بارسلونا در دوران همکاری این سه بازیکن تیمی بی نظیر بود. رونالدینیو یک جادوگر فوق العاده بود، یک نابغه ی تکرار نشدنی ، بازیکنی که هر بار پا به توپ شدنش یک جادو بود. ساموئل اتوئو یک مهاجم خطرناک ، بازیکنی سریع و تکنیکی با نمایش های زیبا بود و همه ی اینها به علاوه ی مسی ، یک استعداد جوان و پر انرژی مثلثی را می ساخت که می توانست تمام رقبای خود را از پا بیندازد.
 


8-کاکا،آندری شفچنکو،هرنان کرسپو
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه:میلان
سال های همکاری:2004-2005
افتخارات: -
 
این سه بازیکن نه در ترکیب 4-3-3 بلکه در یک ترکیب 4-3-1-2 ایتالیایی بازی می کردند . این مثلث تنها یک سال همکاری داشت و نتوانست در این سال افتخاری را کسب کند؛ اما فوتبالی که آنها بازی می کردند یک بازی جذاب را به وجود می آورد. با اینکه در آن فصل میلان در سری آ تیمی غیر قابل توقف بود؛ اما بعد از باخت در لیگ قهرمانان اروپا در کمتر از نیم ساعت دیگر هیچوقت تیم سابق نشد.
 


7-آرین روبن،ماریو مانژوکیچ،فرانک ریبری
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه:بایرن مونیخ
سال های همکاری:2012-2014
افتخارات:سوپر کاپ 2012 آلمان،دو بار قهرمانی در بوندس لیگا،دو بار قهرمانی در جام حذفی آلمان،فتح لیگ قهرمانان اروپا 2012-2013
 
بایرن با اضافه کردن مانژوکیچ به تیم خود و با وجود وینگر های توانای خود به تیم خود جان دوباره ای بخشید و خط حمله ی خود را تقویت کرد. این مثلث در راس تیم بایرن تیمی را ساخت که تمام حریفان خود را از پیش رو بر می داشت.
 


6-شینجی کاگاوا-ماریو گوتزه-رابرت لواندوفسکی
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه:دورتموند
سال های همکاری:2010-2012
افتخارات:دو بار فتح بوندس لیگا،قهرمانی در جام حذفی آلمان 2011/2012
 
در حالی که طرفداران این مثلث را با راس دیگری به نام مارکو رویس به یاد دارند؛ اما مثلث قبل از آن هم گران تر و هم شاداب تر به نظر می رسید. با حمایت کاگاوا و گوتزه از لواندوفسکی در حمله این مثلث بسیار خطرناک به نظر می رسید و همین باعث شد که دو بار در لیگ پادشاهی کنند.
 


5.لیونل مسی-ساموئل اتوئو-تیری هانری
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه:بارسلونا
سال های همکاری:2007-2009
افتخارات:قهرمانی در جام حذفی ، لا لیگا و لیگ قهرمانان اروپا در فصل 08/2009
 
بازی 4-3-3 بارسلونا باعث می شود که او همیشه در جدول خط حمله های سه تایی از بهترین ها باشد و این هم یکی دیگر از این بهترین هاست. این بار هم مسی و اتوئو در دو راس مثلث بودند و وجود هانری به جای رونالدینیو باعث ضعف این مثلث نشد؛ اما همکاری اینها فقط برای یک فصل زمان زیادی برای افتخار آفرینی به بارسا نداد.
 


4-گرت بیل-کریم بنزما-کریستیانو رونالدو
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه:رئال مادرید
سال های همکاری:از سال 2013 تا به حال
افتخارات:جام حذفی 14/2013-سه بار قهرمانی اروپا-2 بار بردن سوپر کاپ اروپا-2 بار کسب جام بهترین باشگاه جهان-فتح لا لیگا 14/2013
 
هیچ مثلثی را نمی توانید پیدا کنید که مانند بی بی سی بتواند سه بار به عنوان قهرمان لیگ قهرمانان برسد. این مثلث که برای رقابت با ام وی پی بارسا به وجود آمد با برتری خود در جلوی زمین می توانست تمام حرفان را ببلعد. آنها در اولین فصل خود با گلزنی بیل در دو فینال توانستند در جام ها دبل کنند .
 


3-وین رونی- کارلوس توز-کریستیانو رونالدو
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه : منچستر یونایتد
سال های همکاری:2007-2009
افتخارات: دو بار قهرمانی در جام حذفی-دو بار فتح لیگ برتر-قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا2007-2008 – کسب جام بهترین تیم جهان07/2008-قهرمانی در جام اتحادیه 07/2008
 
در حالی که آخرین تیم قوی یونایتد بر پایه دفاع مستحکم خود و حفظ توپ در میانه ی میدان استوار بود ، نیروی پیشران تیم در جلو و از سه بازیکن خط حمله می آمد. در این تیم نه توز و نه رونی و رونالدو یک مهاجم و یا یک وینگر فوق العاده نبودند؛ اما همکاری آنها مثال زدنی بود.
 


2-لیونل مسی-داوید ویا-پدرو
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه:بارسلونا
سال های همکاری:2013-2010
افتخارات: دو بار قهرمانی در جام حذفی و لالیگا-قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا 11/2010
 
خط مقدم فوق العاده ی بهترین تیم جهان، بارسلونای پپ گواردیولا در سالهای 2010 و 2012 به بهترین وجه فوتبال هارمونیک خود را بازی می کردند و این سه قهرمان بیشترین اثر را داشتند. اما این اوج با مصدومیت ویا به پایان رسید.
 


1-لیونل مسی،نیمار،لویز سوارز
 
گزارش ویژه؛ برترین مثلث‌های هجومی قرن
 
باشگاه:بارسلونا
سال های همکاری : 2014-2017
افتخارات: 2 بار فتح لالیگا و 3 بار قهرمانی در کوپا دل ری،قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا،کسب جام بهترین باشگاه جهان و سوپر کاپ اروپا 2015- سوپر کاپ اسپانیا 2016
 
یک حمله ی آتشین ؛ سه بازیکنی که سالها طول خواهد کشید که دوباره افرادی مانند آنها باهم بازی کنند . این سه شخص حریف را حتی اگر آهن باشد، می توانند در خود ذوب کنند؛بی شک آنها بهترین در این لیست هستند. این عملکرد آنها و افتخاراتشان آنها را برترین در این لیست می کند. چیزی در حدود 350 گل و 200 پاس گل بین این سه نفر باعث می شود بدون رقیب باشند.
 
بین این سه یک هارمونی کامل وجود دارد . مسی تفکر سازنده، ویرانگر و گلزنی بی نظیر است.سوارز ماشین گلزنی و پاس گل و نیمار با حرکات و دریبل های گیج کننده اش ضلع سوم را کامل می کند و یکی از بهترین تیمهای تاریخ را می سازد.
 
اما افسوس اینجاست که با قرارداد نیمار که باعث رفتن او به پی اس جی شد دیگر نمی شود از همکاری آنها لذت برد و شاید دیگر سالها چنین همکاری‌ای به وجود نیاید.
 
منبع: اسکواکا
ترجمه: علی بابایی
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج