بررسی بقایای موشک‌های شلیک شده به ریاض
۶۶۷۸۵۵
۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
۵۹۸۵ 
دیپلمات‌های شورای امنیت سازمان ملل قرار است برای بررسی باقی‌مانده موشک‌هایی که ادعا می‌شود ایران در اختیار حوثی‌های یمن قرار داده است، به واشنگتن سفر کنند.
خبرگزاری ایسنا: دیپلمات‌های شورای امنیت سازمان ملل قرار است برای بررسی باقی‌مانده موشک‌هایی که ادعا می‌شود ایران در اختیار حوثی‌های یمن قرار داده است، به واشنگتن سفر کنند.

نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه 29 ژانویه به واشنگتن سفر خواهند کرد تا به بررسی بقایای موشک‌هایی بپردازند که بنابر ادعای آمریکا، از سوی ایران در اختیار حوثی‌های یمن قرار گرفته و از آنجا به عربستان سعودی شلیک شده است. در ادامه سیاست‌های دولت آمریکا برای اتخاذ یک اقدام بین‌المللی علیه ایران، انتظار می‌رود این نمایندگان با دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا نیز دیدار کنند.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل ماه گذشته در ادعایی ‌بی‌اساس بقایای این موشک را شواهدی غیرقابل انکار مبنی بر این دانست که موشک‌های شلیک شده حوثی‌ها به عربستان در نوامبر گذشته ساخت ایران بوده است.

این ادعا پس از آن مورد توجه قرار گرفت که یک هیات از کارشناسان سازمان ملل نیز در گزارش اخیر خود به شورای امنیت مدعی شد که ایران ممنوعیت ارسال سلاح به یمن را زیر پا گذاشته است اما این هیات تایید نکرد که موشک‌ها ساخت ایران بوده است.

هیلی از همتایان خود در سازمان ملل خواست تا از باقیمانده این موشک‌ها که در یک پایگاه نظامی در واشنگتن نگهداری می‌شود، بازدید و آن را بررسی کنند.

وی به دنبال این است که شورای امنیت را برای اقدام علیه ایران، احتمالا از طریق تحریم‌های جدید متقاعد کند اما به نظر می‌آید که این تلاش‌ها دست کم با مخالفت روسیه که روابط نزدیکی با تهران دارد، مواجه شود.

به گزارش ایسنا، مقامات ایران همواره هرگونه ادعا درباره ارسال سلاح از کشورمان به یمن را رد و تاکید می‌کنند که تهران امکان انتقال موشک به این کشور را ندارد.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج