ماجرای تعقیب خانم مجری توسط عناصر ضد انقلاب
۶۷۰۱۶۹
۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷
۲۸۰۳۲ 
رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت:یک تیم 6 نفره مامور شدند تا در طول سفر خانم مجری را تحت نظر گرفته و از آن فیلم و عکس تهیه کنند و در قالب یک پروژه در کانال‌های خود موضوع حجاب اجباری را راه‌اندازی کنند و این یعنی تولید محتوا این موارد و امثال آن نشان می‌دهد ما اشراف کامل بر فضای مجازی خود نداریم.
خبرگزاری فارس: سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در جمع مدیران کل پدافند غیرعامل استان‌های سراسر کشور با اشاره به اعتراضات و آشوب‌های اخیر در کشور اظهار داشت: این یک حادثه امنیتی و مدرن است و باید ابعاد آن شناسایی شده و توطئه‌ها خنثی شود. عوامل این حادثه یک مثلث سه ضلعی بود. ضلع اول فضای مجازی، ضلع دوم بستر و زمینه مشکلات اقتصادی و ضلع آخر تهدیدهای دشمن است که باید هر سه موضوع بررسی شود.

جلالی با اشاره به مهمترین ضلع مثلث یعنی فضای مجازی و سایبری تصریح کرد: فضای سایبری به دلایل مختلف از جمله وادادگی و نبود مدیریت تنظیم این حوزه در کشور مهم است. در این فضا هر مسئول و فردی با نگاه و برداشت خود با آن مواجهه می‌شود بنابراین سیاست‌ها و رویکردهای متفاوت خواهد بود و باعث میشود یک فضای بی‌کنترل و یا خارج از کنترل داشته باشیم. 95 درصد ازسهم شبکه‌های اجتماعی کشورمان در اختیار تلگرام است. تلگرامی که در ابتدا بسیار ضعیف بود ولی حالا با رشد و توسعه تا حدی پاسخگوی نیاز مردم است.

وی ادامه داد: «پاول دورف» رئیس این شبکه خارجی در کشور خودش به عنوان یک اغتشاشگر شناخته می‌شود و او با تکرار حادثه‌ای شبیه آشوب‌های ما در روسیه و بکارگیری مردم علیه حکومت خود از آن کشور خارج شده است، تلگرام شبکه‌ای است که به واسطه بکارگیری مدیریت هوشمند در آن حدود 16 دسته از اطلاعات کاربران مثل شماره تلفن، تقویم کاری، عکس‌ها، مکان و... دسترسی دارد. این اطلاعت در سرورهایی انبار می‌شود که در کشور ما نیستند روی آن‌ها داده کاوی صورت می‌گیرد و بعد از پردازش اطلاعات داده‌های حجیم یا همان (BIG DATA) بوجود می‌آیند. بیگ دیتاهایی که به راحتی با آن می‌تواند به موضوعات ریز اطلاعاتی هر جامعه پی‌ببرند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به مشتری خاص این بیگ دیتاها گفت: پاول دورف همان مالکی است که برای ارائه خدمات تلگرام از ما پول نمی‌گیرد در نتیجه برای در آمدزایی این اطلاعات را به کسانی که نیاز به آن‌ها برای تجزیه و تحلیل کشور ما دارند می‌فروشد. مسلما اطلاعات ما در تلگرام مشتری خاص خودش را دارد مشتری مثل آمریکایی‌ها، رژیم صهیونیستی و منافقین و هر گروهی که ظرفیت نیروی عملیاتی مخالف علیه ما را داشته باشد و نمونه آن حادثه دهم دی ماه سال جاری است.

جلالی با اشاره به تولید محتوای بیگانگان در شبکه‌های اجتماعی به زبان فارسی تصریح کرد: در ردیابی از یکی از شبکه‌های اجتماعی متوجه شدیم هر کدام از اعضای برخی گروه‌های ضد انقلاب و اروپا نشین در خارج حداقل سی اکانت و کانال دارند و با هم یک موضوع را انتخاب میکنند و خبرهای خاص جهت‌دار را به زبان فارسی تولید و منتشر کرده تا به دست ما برسد. سپس محورهای مد نظرشان را در قالب هشتگ و یا محتواهای مختلف به مردم کشورمان القا می‌کنند این رویکرد و امثال آن یعنی فضای سایبری ما توسط دشمن اشغال شده است.

وی ادامه داد: نمونه آن خانم مجری که در سفرش به خارج از کشور با مشکلاتی روبرو شد. یک تیم 6 نفره مامور شدند تا در طول سفر این خانم را تحت نظر گرفته و از آن فیلم و عکس تهیه کنند ودر قالب یک پروژه در کانال‌های خود موضوع حجاب اجباری را راه‌اندازی کنند و این یعنی تولید محتوا این موارد و امثال آن نشان می‌دهد ما اشراف کامل بر فضای مجازی خود نداریم.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن توجه به شش گروه مهم کسب و کارهای آنلاین بیان کرد: شبکه پرداخت مالی و اقتصاد دیجیتال ما برای این مدل از کسب و کارها در بستر شبکه اجتماعی شکل گرفته است و این باعث می‌شود اطلاعات کسب و کار ما جمع آوری ما و تحلیل شود. تلگرام در هفته گذشته از پول اینترنتی خود به نام گرام رونمایی کرد که میتواند روی این مشاغل تاثیر بگذارد تا جایی که دیگر حتی با بانک‌های خودمان نتوانیم همکاری داشته باشیم. این یک واقعیت است که وابستگی این مشاغل به تلگرام میتواند دردسر ساز شود.

جلالی ادامه داد: تلگرام یک فضای تبلیغاتی برای برخی کانال‌ها مثل آمدنیوز و امثالهم فراهم کرده که مرتبا علیه مسئولین ما دروغ و افترا می‌گویند. برای مقابله با این موضوع دو راه داریم اول اینکه در بستر همین شبکه پاسخشان را بدهیم که تلگرام به ما چنین اجازه‌ای نمی‌دهد. دوم اینکه دررسانه ملی پاسخگو باشیم. در رسانه ملی هم به جای اینکه پاسخ یک جامعه کوچک آن طرف آبی را بدهیم باید مسئله را برای هشتاد میلیون نفر باز کنیم که باز هم به نفع آن ها و به ضررما است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی به عنوان ضلع دوم مثلت حادثه اخیر گفت: به دلیل رعایت نکردن مسائل اقتصاد مقاومتی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است از نارضایتی بوجود آمد و به دلیل توجه نکردن به روند واردات کالا، آمار بیکاری در کارخانه‌ها بالا رفت لذا کارگری که سه ماه است حقوق نگرفته صبر و تحملش تمام می‌شود. اینها شاید تلفات جنگ اقتصادی با دشمن است. بانک‌ها سودهایی به مردم می‌دهند که واقعی نیست این یعنی تولید مشکل دارد. از آن طرف به جای پرداخت پول نفت کالاهای بی‌کیفیت و ارزان قیمت به ما می‌دهند که کارخانه‌های داخلی توان رقابت با محصولات آن‌ها را از لحاظ قیمت ندارند و به این ترتیب لشگری از بیکاران بوجود می‌آید.

رییس سازمان پدافندغیرعامل کشور ضلع سوم حوادث اخیر را مسئله دشمنی و تهدیدات آمریکا دانست و تصریح کرد: در دو سه روز اول حادثه خیلی‌ها سعی می‌کردند دشمن را حذف کنند و با گرایش‌های مختلف سیاسی گردن هم می‌انداختند اما آقای مایک (مایکل دی آندریا به عنوان رئیس میز ایران در سازمان سیا منصوب شده است، وی پیش از آن مدیریت مرکز ضدتروریستی سی آی‌ ای (سازمان سیا) در سالهای 2000 میلادی را برعهده داشته است.) به عنوان فرمانده اقدامات براندازی ایران انتخاب شده بود. دو نقشه چهل و بیست روزه داشتند. در نقشه چهل روزه مردم را باید به بهانه مشکلات اقتصادی بسیج می‌کردند و سازمان‌های مخالف جمهوری اسلامی مثل منافقین باید سازماندهی می‌شدند و نکته مهم این نقشه چهل روزه، عدم استفاده از سلاح بود.

وی ادامه داد: در نقشه بیست روزه حمله مسلحانه شروع می‌شد و قرار بود اغتشاشات به فاز خشونت کشیده شود. تمام خط دهی، آموزش، هماهنگی و...این موارد بر عهده تلگرام بود از توئیتر هم برای ارتباط نخبه‌ها و فرماندهان عملیات استفاده میشد.

سردار جلالی با اشاره به نقش پررنگ تلگرام در اغتشاشات اخیر گفت: دشمنان در بستر تلگرام یک عملیات سنگین تبلیغات سیاه ایجاد کرده بودند مانند عکس‌های و فیلم‌های فتوشاپی و ساختگی. در واقع آن‌ها به دلیل عدم آگاهی لازم در مردم تا حدی سوار بر ماجرا بودند اما نتوانستند اهداف خود را پیش ببرند. عربستان و آمریکا به سرعت خود را وسط انداختند. دفاع ترامپ از آشوبگران باعث شد مردم به سرعت عوامل این جریان را بشناسند و از آن فاصله بگیرند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: ما یکسری اقدامات برای مقابله با این موج اغتشاش از جمله بستن تلگرام انجام دادیم که عده‌ای بنا به دیدگاه‌های خود با آن مخالف بودند اما وقتی تلگرام بسته شد هشتاد درصد ترافیک سایبری کشور کم شد. ارتباطات تهدیدزا تمام شد و نیروهای امنیتی هم توانستند دستگیری‌های به موقعی در شهرهای مختلف داشته باشند و سرخط جریان‌ها را پیدا کنند. تلگرام در این مورد چند اتهام دارد:

1- اینکه نقش صد در صدی در بسیج و تهییج مردم داشته است.

2- عملیات تبلیغات سیاه روی بستر تلگرام انجام شده،

3- آموزش تخریب و اشوب و خرابکاری به مردم داده است.

4‌‌‌- اطلاعات بیگ دیتای ما را در اختیار دشمن قرار میدهد.

5- این اطلاعات را پردازش میکند و در نهایت اطلاعات را فروخته است.

وی ضمن توجه به جلوگیری از تکرار چنین فتنه‌هایی تصریح کرد: با روش سایبری مبتنی بر مردم را طراحی کردند که امکان تکرار آن وجود دارد. تلگرام نظام جدید برنامه‌ریزی کرده که قرار است تعویض و مدل جدیدی از ارتباطات را رونمایی کند که این مدل به احتمال زیاد خارج از کنترل ما خواهد بود تا جایی که امکان فیلتر هم احتمالا وجود نخواهد داشت. این نیاز به یک هم اندیشی واحد در بین تمام گروه‌ها، مسئولین و مردم را می‌طلبد تا با فراهم کردن بستر مناسب و فرهنگسازی به شبکه‌های اجتماعی داخلی منتقل شوند.

جلالی با اشاره به اهمیت حذف تلگرام از بستر ارتباطاتی کشور گفت: در مدتی که تلگرام تعطیل شد پیام رسان‌های داخلی جان گرفتند تا جایی که تعداد اعضای آن‌ها به ده میلیون نفر هم رسید، پیام رسان‌هایی که باید مورد حمایت قرار گیرند. و در این مدت اشکالات و نواقص آن ها حل شد.

جلالی در پایان با اشاره به شغل های که عنوان می‌شود با قطع تلگرام ممکن است آسیب‌پذیر شود گفت: بعضی از دوستان آمارهای غلطی ارائه می‌دهند، مرکز فضای مجازی آمار 33 هزار شغل را ارائه می‌نماید و پلیس فتا حداکثر 11 هزار شغل را رصد کرده و قبول دارد و لذا آمارهای غلط دیگر احتمالا با هدف اغواگری بمنظور برگشت سلطه تلگرام بر فضای مجازی کشور تولید و ارائه می شود.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 51
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:24 - 1396/11/10
استکبار که بی کار نیست دنبال ابن خانم باشد

ضمنا استکبار باد ايجاد کرد که روسری بیافتد

یا اون شیشه نوشیدنی را استکبار روز میز گذاشته برایشان؟

ذات هر کسی که دورویی کند زمانی مشخص میشود و خداوند جای حق هست که چهره بعضی را سر وقت نشان میدهد
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1396/11/10
اون خانم اگر واقعا به حجاب معتقد بودوخودشومقید به حفظ حجاب میدونست چرا باید حجابشو دربیاره تا جاسوسان ازش فیلم بگیرند؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1396/11/10
دمشون گرم...دست ریاکاران رو شد واسه ملت...
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
سه تا ریاکار منفی دادن!!! ا
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1396/11/10
خيلي زشته اين حرف اون تيم ٦نفره فقط تحت نظرش داشتن مجبورش نكردن كه بي حجاب شه و الكل بخوره كه ،تو عكسا كامل معلوم بود نامداري حواسش نيست چون تصور نميكرده ايراني دوروبرش باشن يا فكر كرده ايراني هاي تو اروپا اين جيزا مهم نيست براشون روشنفكرن ،والا حجاب براما هم مهم نيست ولي اينجا نون چادر بخوري و هي چادري ام افتخار ميكنم بگي بعد بي حجاب شي عجيبه
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1396/11/10
خخخخخ آزاده نامداری و اون تیم شیش نفره !!!!
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1396/11/10
یعنی اون باد رو که باعث شد روسری و چادر خانم نامداری از سرش بیوفته رو اون تیم شیش نفره تولید کردند
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1396/11/10
چه بیکارند این ضد انقلاب
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1396/11/10
چ کسی ازاده نامداری ب چ دردی میخوره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
همونطور که تندروهای داخلی لشگر اینترنتی دارند تندروهای خارجی هم دارند .اون روز که اعتراضات اوج گرفته بود عکس چند تا سرباز وظیفه رو توی توئیتر گذاشته بودند و نوشته بودند مزدورها رو شناسایی کنید!! چون برادر کوچکم هم سربازه دلم هری ریخت . اعتراض کردم که چرا عکس بچه های مردم رو گذاشتید چندین صفحه بی نام و نشان دوره ام کردند و با توهین و انگ زدن سعی کردند مرعوبم کنند .نمی دونم مجاهد خلق بودند چی بودند .هیچکس اون روزها جرات نمی کرد در مورد خشونتی که در اعتراضات شده حرفی بزنه چون فوری بهش انگ می چسبوندند .خیلی فضای مخوفی بود
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1396/11/10
ان خانوم مجری همین حرفها رو میزنید خون مردمو به جوش میارید
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1396/11/10
چرا با اعصاب مردم بازی می کنید این تیم شش نفره به ایشان گفتن کشف حجاب کن یا به ایشان فوت کردن روسریشو باد برده
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1396/11/10
حالا آزاده نامداری شخصیت مهمی شده شش نفر به پا گذاشتن واسش؟ چطور آمار اونا رو گرفتید؟
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1396/11/10
یعنی اون عکس ها ایشان نبوده وکسی دیگربوده
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1396/11/10
علم غیب داشتن که میخواد کشف حجاب کنه؟ ...
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1396/11/10
علم غیب داشتن که میخواد کشف حجاب کنه؟ پس شناخت داشتن!
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1396/11/10
علم غیب داشتن که میخواد کشف حجاب کنه؟ پس شناخت داشتن!
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1396/11/10
علم غیب داشتن که میخواد کشف حجاب کنه؟ پس شناخت داشتن!
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1396/11/10
چه شخص مهمی بوده وخبرنداشتم !
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1396/11/10
مثلث سه ضلعی بود!؟ مگه مثلث ۴

ضلعی هم داریم
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1396/11/10
احتمالا اونا روسریش را برداشته. و آب جو دست ش دادن
Netherlands
21:10 - 1396/11/10
"عوامل این حادثه یک مثلث سه ضلعی بود؟" مگه مثلث چهارضلعی هم داریم؟
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1396/11/10
بازم تئوری توطئه
خسته نشدین؟
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1396/11/10
آزاده نامداری رو خوب اومدی؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1396/11/10
الان اینها رو باور کنیم؟! یه گروه رفتن دنبال نامداری چادرش رو بر داره عکس بندازن؟!! بیکارن؟
Iran, Islamic Republic of
21:30 - 1396/11/10
من واقعا قانع شدم اما مشکل اینه تمام خبرگزاریهای کشور در تلگرام کانال دارند و اخبارشون را اینجا عرضه میکنند لذا وابستگی به این اپ روزبروز بیشتر میشود در حالی که اگر تمام خبرگزاریها اگر فعالیتشان را در تلگرام قطع کنند و اصرار بیخودی نداشته باشند و به سمت یک اپ خصوصی بروند تلگرام بشدت ریزش مخاطب خواهد داشت
پاسخ ها
TNT2
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
احسنت بارک الله .من الله توفیق ..خیلی دقیق اشاره کردید اصلا تلگرام گودزیلاست. .همه مشکلات و اعتراضات و اختلاس ها مربوط به تلگرام و دشمنان هستش منم که قانع شده بودم این بار قانعتر شدم و یقین پیدا کردم...
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1396/11/10
همه حرف های که گفتی درست ولی تنها یک راه جواب میدهد اینکه مسولیت هم مثل مردم ساده زندگی کنن حقوق کارگرها به موقع پرداخت شود مقاومتی به وجود میآید که هیچ حتی تلگرام هم نمی تواند کاری بکند اگر مردم ما بدانم که مسولیت مثل تنها ساده زندگی میکنن هر سختی را تحمل میکنن تنها عدالت است که میتواند با جنگ ترم به راحتی مقابله کند راههای دیگر نه جواب داده نه جواب خواهد داد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۰
اگه چند تا از این دزدها و اختلاس گرها رو دار بزنند ... ولی هیچ خبری نیست .فقط حرف می زنن و میرن.معلوم نیست تکلیف این فساد گسترده میخواد چی بشه
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1396/11/10
تنها راهکار مهم و تاثیرگزار برای استفاده مردم از پیام رسان های داخلی اینست که تماس صوتی رایگان همانند تلگرام را در این پیام رسانها ایجاد کنید آنوقت میبینید که میلیونها نفر از این پیام رسانها استفاده میکنند...........
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1396/11/10
تیترشما درباره آزاده نامداری یعنی چی یعنی این خلاف کرده وا میشه مگه الان تلگرام شده بد داخلی شدن خوب تلگرام ارزخورش کردن همون یه بار صحبتش بود داخلی اگربشه باخارج حرف زد وپیامک داد خوبه
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1396/11/10
یه مشت ادم افسرده وتنها توتلگرامن فقط
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1396/11/10
الان جدی که نگفتی!!! ها؟
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1396/11/10
خودش گفت باد برده
خودش اعتراف کرد
اینا چی میگن
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1396/11/10
ازاده نامداری مگر به مشاغل حساس دسترسی داشته که شش نفر ایشون را تحت نظر داشتند،
این دختر می بایستی به انچه که اعتقاد بعنوان یک باور درونی قبول داشته را انجام میداده نه اینکه باهر شرائطی تغییر ماهیت می داده.
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1396/11/10
عجب!!.،
پاسخ ها
رسول ...تهران
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
چه ماجرایی.واقعاگیج شدم فقط همین.
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1396/11/10
عناصر ضد انقلاب اینقدر بیکارند که رد این خانم رو بزنند ؟!! به فرض زده باشند ،چه دلیلی داشته بی حجاب باشه ، مگه حجاب و دین فقط باید تو ایران باشه ؟، یعنی پاتو از ایران بیرون گذاشتی دیگه نباید دین داشت ؟!!
Iran, Islamic Republic of
23:00 - 1396/11/10
اگر فرض کنیم که شش نفر بپا برای این مجری گذاشته باشند این خانم که خود مبلغ حجاب است چرابه گفته های خود ایمان ندارد وبی حجابی ومشروب خواری را در سفرهای خارج خود انجام می دهد که سوژه شوددرصمن اختلاس ها وغارت گریهای بیت المال باعث سرخوردگی ودل سردشدن مردم می شودکه نفوذ دشمن را درپی خواهدداشت
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1396/11/10
این خانم تو خارج بی حجاب بوده پس حتما علاقه ای به حجاب نداشته از سر اجبار تو ایران حجاب سر میکرده .حالا اگه عکس گرفته نمی شد به حجاب علاقه داشت
Iran, Islamic Republic of
23:39 - 1396/11/10
یعنی مردم ازخوشی حرف استکبار رو گوش جردن وبه قول شما اغتشاش کردن همش که شد دشمن بس مقامات بی لیاقت سهمشون چقدره
Iran, Islamic Republic of
02:00 - 1396/11/11
توروخدا ول کنید یکی یه غلطی کرده علنی شده تموم شده به فکر مردم باشید
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1396/11/11
شما رو به قرآن قسم میدم برای یک بارم که شده بیایید این عناصر ضد انقلاب رو معنی کنید من هرچی تو جدول مندلیف گشتم پیدا نکردم ۴ دهست ذهن منو درگیر کرده.
باتشکر
Iran, Islamic Republic of
02:35 - 1396/11/11
در جایگاه مجری صدا و سیما بودن هیچ چیزی بدتر از دورویی و نفاق نیست،از اینها گذشته مصرف نوشیدنی الکلی هم کار استکبار بود؟ خانم آزاده نامداری معرف خوبی برای حجاب و پوشش نیستند و بی جهت هم نبود که آقای ف.ح به خاطر این کارهاش قبل از طلاق و جدایی چندبار این ایشان را تنبیه بدنی کردند تا سرعقل بیاد اما در آخر هم نشد و کار به جدایی کشید
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1396/11/11
آبروی دین و نظام را به یک خانم گره نزنید ... و سکوت مردم را دلیل مقبولیت خودتون و حرفهاتون و تحلیهاتون ندونید ... فاصله اندازی بس است ... وقتی این تحلیل را یک آقا میکنه و یک صاحب منصب بیشتر سوال برانگیز میشه که چرا تو داری از ایشوت تمام قد حمایت میکنی ؟
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1396/11/11
انگار تحفه بوده که 6 نفر دنبالش باشن
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1396/11/11
چرا خانم مجری نقش بازی می کند ایران چادری خارج سر لخت یک رنک باشد نه دو رنگ نامدار با پول درشت حقوق بالا دورو بازی می کند
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1396/11/12
عجبا اعتراضات خیابانی که کار برادرزن صدام یوده این هم که اینطوری خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1396/11/29
طنز بسیار جالبی بود

نیروهای اطلاعاتی و امنیتی دنیا چقدر بیکارن و ما چقدر مهم ، که ۶ تا تیم تشکیل بدن بیفتن دنبال آزاده نامداری تا ازش فیلم بگیرن و‌ سوژه خنده و جوک ما رو ردیف کنن !!!!

بابا اگه این حرف ها رو من احمق بی سواد میزدم اشکال نداشت ، اما شما سردار این مملکتی ، شما نزن این حرف ها رو ، زشته به خدا ، سوژه جوک دست ملت نده فدات بشم


بعدشم سردار گرانقدر و والامقام ، شما تلگرام رو از بالا تا پایین چک کن ، اگه جز یه مشت خزعبلات و جوک و شر و ور و مزخرفات و‌ عکس و فیلم های غیر اخلاقی ، که این روزا تو اینترنت هم پره و نیازی به تلگرام نداره ، توش دیدی‌ ، وجدانا شام مهمونت میکنم !!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج