بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات
۶۷۱۶۴۲
۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
۱۸۷۸۵
پدران نه تنها در دنیای انسان‌ها اهمیت دارند بلکه در قلمرو حیوانات نیز ارزشمند هستند.
برترین‌ها-ترجمه از الهام مظفری: پدران نه تنها در دنیای انسان‌ها اهمیت دارند بلکه در قلمرو حیوانات نیز ارزشمند هستند. بهترین پدر‌ها به امنیت، سلامت و رشد فرزندانشان اهمیت می‌دهند. بدترین پدر‌ها هم فرزندانشان را ترک می‌کنند، آن‌ها را نادیده می‌گیرند و حتی می‌خورند. بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات را در این مطلب مشاهده می‌کنید.

بهترین پدرها در دنیای حیوانات:
  • پنگوئن‌ها
  • اسب‌های دریایی
  • قورباغه‌ها و وزغ‌ها
  • حشره آبی

بدترین پدرها در دنیای حیوانات:
  • خرس گریزلی
  • شیر‌ها
  • حشرات قاتل
  • ماهی گوبی
 
پنگوئن‌ها

پنگوئن‌های امپراتور نر یکی از بهترین پدر‌ها در دنیای حیوانات هستند. وقتی پنگوئن ماده تخم می‌گذارد، آن‌ها را به پنگوئن پدر می‌سپارد و خودش به دنبال غذا می‌رود. پنگوئن‌ نر تخم‌ها را بین پاهایشان نگه می‌دارند و آن‌ها را با پرهایش پوشانده و از سرمای شدید قطب جنوب محافظت می‌کنند. گاهی نر‌ها بدون اینکه خودشان چیزی بخورند از تخم‌ها مراقبت می‌کنند، که گاهی تا دو ماه هم طول می‌کشد. اگر جوجه‌ها قبل از برگشت مادرشان از تخم دربیایند، پنگوئن پدر به آن‌ها غذا داده و به مراقبت از آن‌ها ادامه می‌دهد تا پنگوئن ماده بازگردد.

بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات
 


اسب‌های دریایی

اسب‌های دریایی نر به معنای واقعی کلمه برای بچه‌های خود هم پدر هستند و هم مادر. در واقع آن‌ها هستند که بچه هایشان را به دنیا می‌آورند. نر‌ها کیسه‌ای در بدنشان دارند که اسب دریایی ماده در آن تخم گذاشته شده و اسب دریایی نر آن‌ها را بارور می‌کنند؛ بنابراین بارداری در بدن اسب دریایی نر صورت می‌گیرد. اسب دریایی ماده هزاران تخم وارد کیسه اسب دریایی نر می‌کند. پدر از بچه‌ها مراقبت می‌کنند تا زمانی که کاملا شکل بگیرند که تا ۴۵ روز طول می‌کشد. سپس کیسه باز می‌شود و بچه اسب دریایی‌های کوچک به محیط آبی اطرافش ر‌ها می‌شوند.

بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات 
 


قورباغه‌ها و وزغ‌ها

بیشتر قورباغه‌های نر نقش حیاتی در رشد فرزندانشان بازی می‌کنند. قورباغه‌های دارت سمی از تخم هایی که بعد از جفت گیری توسط ماده‌ها گذاشته شده مراقبت می‌کنند. وقتی بچه قورباغه‌ها از تخم در آمدند با کمک دهانشان از پدر بالا رفته و پشت او می‌نشینند و قورباغه پدر آن‌ها را به برکه‌ای که در آن نزدیکی است می‌برد تا به رشد خود ادامه دهند. در برخی دیگر از قورباغه ها، قورباغه نر بچه قورباغه‌ها را در دهانش نگه داشته و از آن‌ها مراقبت می‌کنند. قورباغه‌های پدر به مدت یک ماه یا بیشتر از فرزندانشان مراقبت می‌کنند.
 
بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات 
 

 
حشرات آبی غول پیکر

حشرات آبی نر با حمل فرزانشان بر پشت خود، امنیت آن‌ها را تضمین می‌کنند. حشرات ماده بعد از جفت گیری، پشت حشرات نر تخم می‌گذارند که تعداد آن‌ها به ۱۵۰ عدد هم می‌رسد. تخم‌ها محکم به حشره نر می‌چسبند تا زمانی که آماده شکستن شوند. حتی بعد از اینکه بچه‌ها از تخم درآمدند، پدر به مدت دو سال به مراقبت از آن‌ها ادامه می‌دهد.

بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات 
 

 
خرس گریزلی

خرس‌های گریزلی نر یکی از بدترین پدر‌ها در دنیای حیوانات به حساب می‌آیند. آن‌ها بیشتر عمر خود را به جز زمان جفت گیری، در جنگل تنها می‌گذارند. خرس‌های گریزلی ماده در فصل جفت گیری با بیش از یک خرس نر رابطه دارند و توله هایی که در یک زایمان به دنیا می‌آیند گاهی پدرهای مختلفی دارند. بعد از فصل جفت گیری، نر‌ها به زندگی انفرادی خود ادامه می‌دهند و خرس ماده را با مسئولیت بزرگ کردن توله‌های آینده تنها می‌گذارند. گریزلی‌های نر علاوه بر اینکه حضور ندارند، گاهی توله‌ها را می‌کشند و می‌خورند؛ بنابراین وقتی پدر‌ها نزدیک می‌شوند، گریزلی‌های ماده به شدت مراقب توله هایشان هستند و سعی می‌کنند آن‌ها را دور کنند.

بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات 
 


حشرات قاتل

حشره قاتل نر در واقع بعد از جفت گیری از فرزندانش محافظت می‌کند. آن‌ها تا زمانی که بچه‌ها از تخم دربیایند از آن‌ها مراقبت می‌کنند. با این حال در فرآیند نگهبانی تخم ها، حشره نر برخی از تخم‌ها را که در اطراف تخم‌های دیگر هستند می‌خورد. این عمل به عنوان یک مکانیزم دفاعی برای حفاظت از تخم‌های میانی به حساب می‌آید. هم چنین موادمغذی مورد نیاز حشره نر را که هنگام نگهبانی از تخم‌ها نمی‌تواند برای پیدا کردن غذا، آن جا را ترک کند فراهم می‌کند. وقتی بچه‌ها از تخم درآمدند پدر آن‌ها را ترک می‌کند. حشرات قاتل جوان باید از خودشان مراقبت کنند، چون مادرشان بعد از تخمگذاری خیلی زود می‌میرد.

بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات 
 


ماهی گوبی

ماهی گوبی نر برای جذب جفت در بستر دریا لانه می‌سازد. آن‌ها بعد از جفت گیری وقتی ماده‌ها در آن نزدیکی هستند، از تخم‌ها به دقت مراقبت می‌کنند. لانه را تمیز نگه می‌دارند و با باله هایشان تخم‌ها را باد می‌زنند تا مطمئن شوند شانس بهتری برای زنده ماندن دارند. اما این پدر‌های مهربان برخی از تخم‌ها را هم می‌خورند. آن‌ها با خوردن تخم‌های بزرگتر، مدت زمانی که باید مراقب بچه هایشان باشند را کم می‌کنند، چون ماهی‌ها از تخم‌های بزرگ دیرتر از تخم‌های کوچک بیرون می‌آیند. حتی برخی نر‌ها وقتی ماده‌ها نزدیک نیستند رفتار بدتری دارند. آن‌ها بی توجه لانه را ر‌ها می‌کنند و حتی برخی از آن‌ها همه تخم‌ها را می‌خورند.

بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات 
 


شیر‌ها

شیرهای نر به شدت از گروهشان در مقابل خطرات محافظت می‌کنند. با این حال آن‌ها در بزرگ کردن توله‌های خود مشارکت چندانی ندارند. شیرهای نر بیشتر عمر خود را صرف خوابیدن می‌کنند در حالی که شیرهای ماده شکار می‌کنند و به فرزندان خود مهارت‌های مورد نیاز برای بقا را می‌آموزند. شیرهای نر معمولا غذا را به زور می‌گیرند و شیرهای ماده و توله‌ها گرسنه می‌مانند. هرچند شیرهای نر معمولا توله‌های خودشان را نمی‌کشند، اما توله‌های شیرهای نر دیگر را می‌کشند.
 
بهترین و بدترین پدرهای دنیای حیوانات 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1396/11/23
عالی بود
خب معلومه خرس گریزلی نر پیش زنش نمی مونه وقتی خدا می دونه بچه هاش مال کی هستند!!!
انتظار دارید پیشش بمونه!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
چرا دری وری میگی نادان حق نداری عواطف انسانی رو به حیوانات هم نسبت بدی
Iran, Islamic Republic of
04:44 - 1396/11/24
کامنت 19:59
چرا چرت و پرت می گی وقتی متن رو اصلا نخوندی! نوشته خرس ماده گریزلی در زمان جفت گیری با چندین نر رابطه داره و وقتی توله ها به دنیا میان نمیذاره نرها بهشون نزدیک بشن که بچه ها رو نکشن چون بچه ها رو نمی تونن تشخیص بدن مال اون هستند یا نه! وقتی مطلبی رو نخوندی چرت و پرت نگو، از روی آگاهی نظر بده اگه آگاهی نداری سکوت کن چون به تو ربطی نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
برو یابا روانی با خودت مشکلی داری من متنو خوندم برای همینم نوشتم که عواطف انسانی چه ربطی به حیوونا داره اصلا تو از کجا میدونی که خرس گریزلی مثل یه مرد آدمیزاد دلش بخواد بچشو ببینه ها از کجا میدونی هدف حیوونا از زندگی کردن منتقل کردن صفات به نسل بعدیه چه ربطی داره که اون خرس بخواد بدونه بچه مال اونه که بره براش پدری کنه همین که میدونه جفت گیری کرده و صفاتش منتقل شده براش کافیه حالا خوبه نوشته که بعدشم میره توله ها رو میخوره در ضمن بهتره فرهنگ استفاده کردن از فضای مجازی رو داشته باشی هر کی میتونه نظر بده پس به تو هم ربطی نداره
Netherlands
17:09 - 1396/11/24
لطفا احساسات خودتون رو به خاطر حیوانات کنترل کنید و صلوات بفرستید
همچنین کامنت اینی که توهین می کنه و فحش میده و دیگران رو دیوانه و روانی خطاب می کنه به هیچ عنوان منتشر نکنید چون دوره و زمونه عوض شده مردم دیگه مثل لقمان ادب از بی ادبان یاد نمی گیرند و اونا هم هثل اینا میشن
با تشکر از مجله برترین ها
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1396/11/24
با سلام و درود
بنده بنا به اینکه خودم دامپزشک هستم مطالبی که مربوط به حیطه کار بنده و علایق من باشه همیشه دنبال می کنم مجله بسیار خوب و غنی دارید، متاسفانه بیشتر کاربران مطالب رو نمی خونند و ارسال نظر می کنند! مثلا اگه متن رو مطالعه کرده باشید قید شده که شیرهای بچه های خودشون رو نمی کشن ولی بچه های دیگر شیرها رو می کشن! حتما دلیلی برای این کار دارند و خرسها هم می تونند اینگونه باشند و بچه های خرسهای دیگه رو بکشند!
همچنین انسان و حیوان نداریم که بگیم دقیقا این خصوصیات فقط مربوط به انسانها هستند و در حیوانات مشاهده نشده اند! از ساختار DNA بگیرید تا مهربانی، سنگدلی، عطوفت و...
فقط خواهشی ازتون دارم نظراتی که حاوی توهین هستند رو منتشر نکنید چون اینگونه خیلی از کاربران حس می کنند اینها کاربران خودتون هستند که بدون هیچ منعی هر توهینی می تونند به دیگران کنند، چون کاربران دیگه خیلی از نظراتشون با این خصوصیات منتشر نمیشن و یا سانسور میشن! لطفا اگه توی قوانین نوشته نظرات حاوی توهین منتشر نمیشه خودتون هم این قوانین را رعایت کنید، واقعا من خجالت می کشم یه انسان توهین کردن بلد باشه و به این و اون توهین کرده! حالت چون فکر می کنه دنیای نت است و دست کسی بهش نمیرسه و شاید توی دنیای واقعی بزنی توی سرش هم جیکش درنیاد ولی توی نت به راحتی آب خوردن به این و اون توهین می کنه
لطفا در صورت امکان نظرات این کاربری که توهین کرده رو حذف کنید
با احترام
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1396/11/25
چقدر مورد شیر های نر شبیه انسان ها بود !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج