بازی دو سر باخت سامسونگ با ایران
۶۷۴۵۱۹
۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
۱۵۱۳۵ 
با عدم اعطای تلفن‌های همراه سامسونگ به ورزشکاران ایرانی شرکت‌کننده در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ که با موج اعتراضی و تهدیدآمیز مسئولان ایرانی همراه شد، این شرکت کره‌ای توپ را به زمین کمیته بین‌المللی المپیک انداخت.
خبرگزاری ایسنا: با عدم اعطای تلفن‌های همراه سامسونگ به ورزشکاران ایرانی شرکت‌کننده در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ که با موج اعتراضی و تهدیدآمیز مسئولان ایرانی همراه شد، این شرکت کره‌ای توپ را به زمین کمیته بین‌المللی المپیک انداخت.

پس از اعلام خبر عدم اعطای تلفن‌های همراه شرکت سامسونگ به ورزشکاران ایرانی و نیز کره شمالی شرکت‌کننده در رقابت‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ، خبرها حاکی از این بود که این اقدام توسط شرکت کره‌ای صورت گرفته است، مساله‌ای که در ادامه و با موج اعتراضی و تهدیدآمیز توسط مسئولان ایرانی توسط این شرکت رد شده و اعلام کرد که کمیته بین‌المللی المپیک مسئول پخش گوشی‌های تلفن همراه بوده است.

وزارت خارجه ایران در پی این اقدام شرکت سامسونگ اعلام کرد که در صورت عدم عذرخواهی شرکت‌ مذکور این اتفاق بر روابط تجاری سامسونگ با ایران تاثیرگذار خواهد بود. این در حالی است که تاکنون هیچ توضیحی در خصوص امتناع از اعطای گوشی‌های تلفن همراه سامسونگ به ورزشکاران ایرانی شرکت‌کننده در رقابت‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ توسط کمیته بین‌المللی المپیک ارائه نشده است.

باید خاطرنشان کرد که رضا صالحی امیری ـ رییس کمیته ملی المپیک ایران ـ بلافاصله پس از این اتفاق با انتقاد از رفتار تبعیض‌آمیز شرکت سامسونگ در امتناع از اعطای گوشی‌های هدیه به ورزشکاران ایرانی و کره شمالی با توجیه تحریم‌های سازمان ملل دستور خرید گوشی و همچنین دلجویی از ورزشکاران اعزامی کشورمان را صادر کرد. همچنین اعلام شد که پیگیری‌های لازم جهت برخورد کمیته بین‌المللی المپیک با این رفتار غیرحرفه‌ای و ناقض منشور المپیک که متناقض با روح المپیک است مدنظر قرار می‌گیرد.

این در حالی است که در پی اقدام غیراخلاقی و غیرورزشی صورت گرفته، سفیر کره جنوبی به وزارت امور خارجه ایران احضار شد و در این دیدار مراتب اعتراض شدید وزارت امور خارجه و جمهوری اسلامی ایران نسبت به رفتار غیراخلاقی و مغایر با روح حاکم بر بازی‌های المپیک که شعار خود را ورای رنگ، دین، نژاد و سیاست قرار داده به سفیر کره جنوبی اعلام و تهدید شد که اگر شرکت سامسونگ مراتب عذرخواهی خود را از این اقدام نابخردانه اعلام نکند، این موضوع شدیدا بر روابط تجاری شرکت سامسونگ با جمهوری اسلامی ایران تاثیر خواهد گذاشت.

سفیر کره جنوبی نیز ضمن ابراز تاسف فراوان در این دیدار اعلام کرده که طی تماس‌های مکرر با مقامات ذیربط در وزارت امور خارجه و دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ، موضوع را به دلیل اهمیت و حساسیت دنبال کرده و طبق اظهارات مقامات رسمی دولت کره جنوبی و شرکت سامسونگ، هیچگونه دخالتی در بروز این سوء تفاهم و توزیع اقلام اهدایی به عنوان اسپانسر این بازی‌ها نداشتند.

همچنین محمدجواد ظریف ـ وزیر امور خارجه کشورمان ـ پس از اقدام غیراخلاقی صورت گرفته در عدم گوشی سامسونگ به ورزشکاران ایرانی در جریان برگزاری المپیک زمستانی در کره جنوبی در جلسه‌ای به سفیر کره جنوبی در تهران اعلام کرده که اگر کره‌ای‌ها تا پایان امروز این اقدام خود را جبران نکنند گوشی خود را که سامسونگ است تغییر خواهد داد.

همچنین در گزارش نیویورک تایمز، به احتمال بکارگیری از گوشی‌های هوشمند به منظور استفاده از اپلیکیشن‌های نظامی اشاره شده که می‌تواند یکی از دلایل داده نشدن این گوشی‌ها به ورزشکاران دو کشور ایران و کره شمالی باشد.

علاوه بر این، وزارت ورزش و جوانان نیز در بیانیه‌ای رفتار توهین‌آمیز صورت گرفته نسبت به ورزشکاران ایرانی حاضر در بازی‌های المپیک زمستانی را محکوم کرد و در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدام غیراخلاقی و مغایر با ارزش‌های انسانی و منشور المپیک توسط شرکت سامسونگ در عدم اعطای هدایای در نظر گرفته شده برای ورزشکاران ایرانی حاضر در المپیک زمستانی پیونگ چانگ مایه تاسف فراوان است.

بهرام رادان نیز به عنوان مشعل‌دار المپیک زمستانی و سفیر سامسونگ در پستی اینستاگرامی اعلام کرد که "در پی رفتار زشت کمیته برگزاری المپیک زمستانی پیونگ چانگ با ورزشکاران کشورمان موضوع را از دفتر شرکت سامسونگ پیگیر شدم".

این بازیگر سینما اعلام کرد که در جواب وی آمده است: " سامسونگ به عنوان حامی برگزاری المپیک برای تمامی ورزشکاران گوشی نوت ۸ تحویل کمیته جهانی المپیک قرار داده بود. کمیته برگزاری به دلیل تحریم سازمان ملل از تحویل گوشی به نمایندگان دو کشور کره شمالی و ایران سر باز زده است. سامسونگ در این رابطه تصمیم‌گیر نبوده و تنها نقش تامین‌کننده هدیه را داشته و برای تمامی ورزشکاران گوشی تحویل کمیته برگزاری داده و موضوع در دست بررسی است".

اما در آخرین خبرهای منتشر شده شرکت سامسونگ اعلام کرد که هیچ توضیحی برای داده نشدن گوشی‌های سامسونگ به ورزشکاران ایرانی ندارد، زیرا کمیته بین‌المللی المپیک مسئول پخش گوشی‌ها بوده است. همچنین کمیته بین‌المللی المپیک پس از اتفاقات صورت گرفته اعلام کرد که گوشی‌های همراه شرکت سامسونگ در اختیار ورزشکاران ایرانی نیز قرار خواهد گرفت.

کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد گوشی موبایل در اختیار همه ورزشکاران کلیه کشورهای شرکت‌کننده در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ قرار خواهد گرفت و ایرانی‌ها می‌توانند گوشی‌ها را نگه دارند در صورتی که این موضوع برای ورزشکاران کره شمالی امکان‌پذیر نخواهد بود؛ هرچند صالحی امیری اعلام کرده تا زمانی که از ورزشکاران ایرانی عذرخواهی نشود آنها گوشی‌های هدیه را قبول نمی کنند.

۲۲ ورزشکار از کره شمالی و چهار ورزشکار از ایران در بازی‌های المپیک زمستانی حضور دارند و از سال ۱۹۹۷ تاکنون سامسونگ به مسئولان و ورزشکارانی که در المپیک شرکت می‌کنند گوشی‌های تلفن همراه هدیه داده است. پیش از این مشخص شده بود که کره شمالی این دستگاه‌ها را از ورزشکاران خود می‌گیرد و استفاده از جی‌پی‌اس و اینترنت را بر روی این گوشی‌ها قدغن می‌کند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 44
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1396/11/19
باید همه دست به دست هم دهیم گوشی های سامسونگ را دیگر نخریم .حتی اگر سامسونگ عذر خواهی کرد و گوشی داد آنها رنگیرند یا اگر گرفتند ورزشکاران آنها را پرتاب کنند و نگیرند
پاسخ ها
سید سینا موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
دقیقا باید یه کمپین راه بندازیم کلا هیچ محصول سامسونگ خرید نشه تا حالشون جا بیاد
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1396/11/19
تفاوت منافع سیاسی با منافع اقتصادی چیست؟
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1396/11/19
دروغ میگفتی تحریمهارفع شده
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1396/11/19
یعنی معنی توهین سامسونگ این بود که از گوشی اون شرکت بخریم واقعا که باید سامسونگ تحریم کنیم
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1396/11/19
غلط کردن ، یکی از ارکان المپیک رو زیر پا گذاشتن سیاست رو قاطی ورزش کردن ، حالا اگه دلالان بزرگ ایران غیرت داشته باشن سامسونگ رو تحریم کنن ، مطمعا باشن ملت ایران از گرسنگی نمیمیرن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
بی شخصیتی خودشون رو نشون دادند .
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1396/11/19
چیز جدیدی نیست ...ما ورزش را سیاسی کردیم و اجازه نمی دهیم کشتی گیر ما ..
اونها هم تلافی میکنند
عوض گله نداره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
واقعا تو و امثال تو تفاوت اینها رو نمی فهمید ؟!!
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1396/11/19
واقعا کار ما به کجا رسیده که یه شرکت کوچک مثل سامسونگ ما را تحریم میکند؟چقدر بی احترامی چقدر اهانت.
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
همین شرکت کوچک فروشش سه برابر صادرات نفت ایرانه!
از ماست که بر ماست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
یه شرکت کوچک!!!سامسونگ یه برند معتبر جهانیه اطلاعات تو آپدیت کن
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1396/11/19
سلام خواهشا اینقدر ادمهای عجولی نباشیم شرکتهایی مثل سامسونگ فقط بعنوان اسپانسر در این مراسمات شرکت میکنند اون هم فقط جهت تبلیغات برای خودشون باقی اتفاقاتی که میفته با مسئولیت نهاد برگزار کننده اون مراسم هست
حالا باز دور از جون هر چی ایرانیه بشینید بگید سامسونگ ال سامسونگ بل یا سامسونگ رو تحریم کنیم
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1396/11/19
سامسونگ‌نخری. ال جی نخری. دوو نخری. کیا نخری و.........خودمون چی داریم اصا. همش کره ای هستن. بدجور خوارشدیم از ماست که بر ماست. دنیا رو با نفت و معدنامون میتونیم تصاحب کنیم اما هیچی نداریم حتی نون شب.لطفا اینو دیگه بذارین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
گوشی فقط جی ال ایکس
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1396/11/19
ایرانی با غیرت سامسونگ نخر
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1396/11/19
مردم فقط وفقط تحریم سامسونگ اگر ایرانی هستی این کاررو بکن
Iran, Islamic Republic of
18:57 - 1396/11/19
چقدر مردان سیاسی ما ضعیف اند که گوشی ام به ما نمیدن یه زمانی بیاد برا خرید لباس زمستانی از چین باید دستگاه دیپلماسی ایران بره سازمان ملل
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1396/11/19
ازاین بدتر هم تو عربستان بر سر هموطنان درآوردند و هیچ چیزی هم نشد
نه مسوولان حق و حقوق هموطنان گرفتند و نه قطع رابطه
تازه برای برقراری ارتباط به التماس و خواهش هم افتادند
والان این موضوع هم که دربرابر اون مسائل برای مسوولین چیزی نیست
فعلا یه خورده از همه طرف هجوم میارن و کامنت و ...میذارند چند روزی دیگه همه چی ف راموش میشه و تمام
همانند حادثه تاسف بار نفتکش ایرانی
دیگر کسی حرفی زد ؟ اطلاع رسانی شد ؟
United Arab Emirates
19:08 - 1396/11/19
چرا توی این همه کشور گیر دادن به ایرانی ها
United Arab Emirates
19:09 - 1396/11/19
چرا گیر دادن به ایرانی ها
Iran, Islamic Republic of
19:11 - 1396/11/19
کار زشتی بوده بیایین از این به بعد سامسونگ نخریم الحمدالله خدا داده برندهای معروف و معتبر دیگه
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1396/11/19
جواب های هوی است چرا آنهمه سامسونگ در بازار ایران سود میکند بسش نیست وقتی کالاهای کره ای در داخل کشور تحریم خرید شوند به التماس میفتند این فقط دست مردم ایران است
نوروز ۹۷ عید بدون کالا های کره ای باید گردد
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1396/11/19
منبعد هیچ کالایی با مارک سامسونگ نمیخریم. ..
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1396/11/19
بی ادبی شرکت سامسونگ به ورزشکاران ایرانی را محکوم و لوازم سامسونگ تهریم میکنیم
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1396/11/19
می خواستم یک دستگاه یخچال سامسونگ بخرم چون خیلی تعریف میکردند مطمئنا دیگه نخواهم خرید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۰
اصلا نخر موتورش چینیه و دو روز بعد خراب میشه
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1396/11/19
بنظرمن بایدگوشی سامسونگ ازهمین حالا غیرفعال شود وگوشیهای مقازها باید فعال که نشوندبازدبه زباله دان ریخته شود یک حسابی برای پشتیبای این کارمعرفی شود تامردم ضرروزیان فروشگاهاراپرداخت کنند وشرکت سامسونگ پوزه اش به خاک مالیده شود تا دیگرشرکتی ازاین غلط هانکند
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1396/11/19
باید شرکت سامسونگ در ایران تحریم بشه فقط تحریم
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1396/11/19
هموطنان عزیزتوجه کنند. فدراسیون فوتبال که توسط سردار تاج رئیس پاسدار اداره میشود سه دوره است که چیزی شبیه همین توهین راپذیرفته (بازی تیمهای ایرانی حاضر درجام باشگاههای آسیا باطرفهای عربستانی و اماراتی در زمین بیطرف) ولی تاج باخفت وخواری هر سال بجای تحریم بازیها زیر بارحرف زور اعراب درکنفدراسیون می رود.
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1396/11/19
یک کم واقع بین باشیم بعضی از کمپانی ها چند ملیتی هستن نمی شه اون شرکت رو تحریم کرد باید رفتارمان را جهانی بکنیم
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1396/11/19
وقتی سر دشمنی با کره زمین داریم عاقبتش هم همین میشه که بشیم همرده دوست عزیزمون کره شمالی از ماست که بر ماست
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1396/11/19
سامسونگ طرف برنده و پرسود رو میگیره یعنی امریکا بازار ایران در مقابل بازار امریکا هیچی نیست سامسونگو تحریم کنیم بعد چی بگیریم اپل که مال امریکاس اونم تحریم کنیم کلا داریم خودمونو از تکنولوژی برتر تحریم میکنیم اونا ککشون هم نمی گزه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۴
یعنی اگه اپل نخریم عقب میمونیم از تکنولوژی؟
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1396/11/19
بعد از مردن سهراب دارو بیهوشی چه فایدی دارد
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1396/11/19
چقد این گوشی سامسونگ هدیه دردسر شده ،کاش ب جای اینهمه ،گلایه ازسامسونگ،به فکر حمایت ازتولید داخلی کشورمان بودیم ،انتظار نداریم بازاری ازخارجیها تصاحب کنیم حداقل بازارداخلی ازوابسطگے ب کره وامثال کره نجات بدیم!!!آمین
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1396/11/19
من دیگه به هیچ عنوان از سامسونگ خرید نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1396/11/20
قابل توجه دوستانی که گفتن کمپین نخریدن گوشی سامسونگ راه بیوفته.هنوز نمیدونید ایرانی جماعت فقط توی ترافیک پشت هم وایمستن؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1396/11/20
درود بر شرف ایرانی غیرتمند
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1396/11/21
دستور خرید گوشی و همچنین دلجویی از ورزشکاران اعزامی کشورمان را صادر کرد . هه میبینین با چه سبک مغزهایی شدیم 80 میلیون ؟ آخه وزیر یه تشخیص یعنی واقعا خیلی باید نفهم باشی که این مسئله تنها به ندادن گوش به بازیکنان مربوط نمیشه . نگاه تبعیض آمیز و تحقیری که ازجانب مسئولین برگزاری المپیک کردن چی میشه ؟ مگه فقط بخاطر ندادن گوشیه . کی شما میخواین بفهمین ازدست نابه کاریهایتان خسته شدیم . همین اعمال شما باعث تحقیر شدن مردم ما در سایر کشورا شده .
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1396/11/21
اون که هر دو سر باخته ملت ایرانه نه غول کره ایی سامسونگ
Iran, Islamic Republic of
04:22 - 1396/12/12
دیدین چه خوب ماستمالی شد ؟ چند تا تلویزیون و یخچال و گوشی هدیه بدن راحت ماستمالی میشه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج