موسوی خوئینی‌ها: صدای اعتراض مردم را شنیدید؟
۶۷۴۸۰۵
۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
۷۲۵۶ 
موسوی خوئینی ها در یادداشتی نوشت: حوادثی که از روز هفتم دی‌ماه آغاز شد همه را عمیقاً نگران کرد، ولی این فایده را نیز داشت که مسئولان بلندپایهٔ کشور و، از آن جمله، آیت‌الله جنتی -که عمرش دراز باد- برخلاف شیوهٔ معمول، که همیشه دیگران را به انجام وظایفشان توصیه می‌کنند، این‌بار، حداقل در سخن، به وظیفهٔ خود نیز اشاره کرده‌اند.
جماران نوشت: موسوی خوئینی ها در یادداشتی نوشت: حوادثی که از روز هفتم دی‌ماه آغاز شد همه را عمیقاً نگران کرد، ولی این فایده را نیز داشت که مسئولان بلندپایهٔ کشور و، از آن جمله، آیت‌الله جنتی -که عمرش دراز باد- برخلاف شیوهٔ معمول، که همیشه دیگران را به انجام وظایفشان توصیه می‌کنند، این‌بار، حداقل در سخن، به وظیفهٔ خود نیز اشاره کرده‌اند.

در کانال تلگرامی آیت الله سید محمد موسوی خوئینی ها آمده است:

بیست‌ودوم بهمن پیش روی ما است و ابتدا این روز بزرگِ پیروزی مردم بر استبداد و دیکتاتوری سلطنتی را به ملت سرافراز ایران تبریک عرض می‌کنم.

حضرت آیت‌الله جنتی در «نشست هماهنگی برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی» گفته‌اند: «ما نیز باید هرچه می‌توانیم به مردم برسیم و درد مردم را بفهمیم و صدای آن‌ها را بشنویم، در کنار مردم باشیم همین‌طور که تاکنون مردم در کنار ما بوده‌اند ...»*

حوادثی که از روز هفتم دی‌ماه آغاز شد همه را عمیقاً نگران کرد، ولی این فایده را نیز داشت که مسئولان بلندپایهٔ کشور و، از آن جمله، آیت‌الله جنتی -که عمرش دراز باد- برخلاف شیوهٔ معمول، که همیشه دیگران را به انجام وظایفشان توصیه می‌کنند، این‌بار، حداقل در سخن، به وظیفهٔ خود نیز اشاره کرده‌اند و گفته‌اند: «ما نیز باید ... درد مردم را بفهمیم و صدای آن‌ها را بشنویم و ...»

اکنون، با رعایت تمامی آداب و القاب خودساخته‌ای که در محضر مقامات عالیه ادا می‌کنند، از دبیر محترم شورای نگهبان می‌پرسم که آیا جنابعالی و سایر اعضای محترم شورای نگهبان در رابطه با وظایفی که بر عهده دارید -به‌ویژه دربارهٔ تأیید یا رد صلاحیت افراد برای نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و ریاست‌جمهوری- صدای اعتراض مردم را شنیده‌اید؟

این سؤال تنها دربارهٔ رد صلاحیت‌ها نیست، بلکه دربارهٔ تأییدشدگان ویژه نیز هست؛ یادآوری می‌کنم که جناب آقای جنتی در همین نشست گفته‌اند: «... ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم صدای کسی در نیاید، مردم باید حرفشان را بزنند ...»

مایلم همین‌جا و کوتاه از جناب ایشان سؤال کنم که تا کنون چه کسی انتظار داشته است که صدای کسی درنیاید؟ آیا دولت فعلی و دولت‌های گذشته چنین انتظاری داشته‌اند؟ در این دولت‌ها، حتی در دولت نهم و دهم، همواره صدای مردم از طریق رسانه‌ها بر سرشان بلند بوده است؛ حتی رسانۀ ملیِ کشور صدای خودش را بیش از صدای مردم آنقدر بر ضد دولت فعلی بلند کرده است که صدای همه را درآورده است و این هم از ویژگی‌های ماست که روزی نیست مگر آنکه رسانۀ ملی کشورمان بر ضد رئیس‌جمهور منتخب ملت یا دولت او برنامه‌ای داشته باشد.

اکثر خطیبان نمازهای جمعه و از جمله آیت‌الله جنتی در فریادزدن بر سر دولت‌ها و رؤسای جمهور -البته به استثنای رئیس‌جمهور محبوبشان- کم نگذاشته‌اند و هنوز هم ادامه دارد و گویا تا چنین نکنند خطبه‌ها شرعاً کامل نمی‌شود و نماز جمعه احتمالاً ممکن است باطل شود! پناه بر خدا.

پس جز افراد و نهادهایی که قدرت قاهرهٔ آنان نفس‌ها را در سینه‌ها پنهان کرده است چه کسی انتظار داشته است که صدای کسی در نیاید؟ حضرت آقای جنتی نیک می‌دانند که تنها دروغ نیست که حرام است؛ مضاف بر آن، اگر گوینده‌ای، در مقام بیان واقعیاتِ حکم‌رانی، سخن راست را هم نگوید و یا سخنانی غبارآلود و ابهام‌زا بگوید، آن هم حرام است.

اکنون برمی‌گردم و سؤال اول را پی می‌گیرم که آیا جناب آقای جنتی، در رابطه با انجام وظایفشان در شورای نگهبان، صدای اعتراض مردم را شنیده‌اند؟ البته اظهارات ایشان در گذشته که از تلویزیون پخش شده است نشان می دهد که مقاماتی از امثال ایشان تحت تأثیر صدای اعتراض‌ها قرار نمی‌گیرند و البته جناب ایشان صدای اعتراض‌ها به عملکرد خود را «فشار» می‌دانند و فشار به دیگران را «صدای مردم»! ایشان گویا معتقدند چون به قانون و برحسب وظیفۀ شرعی عمل می‌کنند، دیگر مهم نیست مردم دربارۀ اقدامات آنان چگونه فکر خواهند کرد و چه عکس‌العملی نشان خواهند داد، و گویا دیگران چون به وظایف قانونی و شرعی خود عمل نمی‌کنند در معرض اعتراض مردم قرار می‌گیرند.

در اینجا نمی‌توانم از یادآوری نکته‌ای صرف‌نظر کنم: بنده انکار نمی‌کنم که مردم مشکلات معیشتی دارند و این مشکلات عمیق و گسترده است، ولی این مطلب مهم نباید دستاویز کسانی شود که می‌خواهند علت تمام نارضایتی‌ها را بر دوش این دولت و دولت‌های گذشته بگذارند، کسانی که با اقدامات نسنجیدۀ خود به شخصیت انسانی، سیاسی و اجتماعی مردم لطمه‌ها و صدمات شدیدی وارد کرده‌اند و ضربه‌هایی به روحیۀ آزادی‌خواهی و آزادگی ملت زده‌اند که زخم ناشی از مشکلات معیشتی و اقتصادی را دردناک‌تر و عمیق‌تر از آنچه هست احساس می‌کنند. پس مقامات عالی کشور مانند آیت‌الله جنتی باید با بصیرت لازم به اعتراض‌های مردم نگاه کنند و، در عمق زخم ناشی از مشکلات معیشتی و اقتصادی، زخم‌های عمیق تری را ببینند. اگر توفیقی دست داد در آینده به این مطلب اساسی بیشتر می‌پردازم، ان‌شاءالله. اما اگر همهٔ مقامات عالی کشور مانند جناب آیت‌الله جنتی به اعتراضات مردم نگاه کنند و هرکس چنان سخن بگوید که گویا این اعتراضات، در واقع، اعتراض به عملکرد دیگران و به‌ویژه دولت بوده است و خواهد بود نه اعتراض به من و به عملکرد من، ممکن است امید به اصلاح امور، خدای نخواسته، به یأس مبدل شود و چنین مباد.

بار دیگر بیست‌ودوم بهمن را به ملت بزرگوار ایران تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم، اگر مشکلات جسمی مانع نشود، بتوانم در راهپیمایی این روز فرخنده شرکت کنم. امیدوارم همهٔ کسانی که مشکلی برای حضور در این راهپیمایی ندارند در آن شرکت کنند تا این پیروزی افتخارآمیز و غرورآفرین همواره برای ملت ماندگار گردد و کسی یا کسانی نتوانند آن را مصادره کنند، ان‌شاءالله.
برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1396/11/20
شما چی شنیدید!!!چرا فکر می کنید این صدا برای اعتراض دیگران است.هر فردی که از اول انقلاب تا امروز هست و نیست باید به خودش و عملکردش نگاه کند تا دیر نشده.هر کسی کار خود را خوب و بد کرده و رفته کنار.ولی مردم یادشان هست
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1396/11/20
فرافکنی نکن آقا. ....، این دولتها هستند که مسئولیت اجرایی دارند و نمایندگان مردم که مسئولیت قانونگذاری و نظارت
پس هر گرفتاری که مردم در معیشت دارند مسئولیت بیشترش متوجه نمایندگان و دولتهاست.
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1396/11/20
این حرفها خوبه اما آب در هاون کوبیدنه
Iran, Islamic Republic of
14:29 - 1396/11/20
خدا کنه بشنوند ولی فکرنکنن بشنوند وگرنه بودجه کشورخرج۱۵ملیون افغانی مهاجر نمی‌کردم که۱۰ملیون شغل ایرانیارواشغال کردن وهمین پول بودجه خرج ایران وایرانی بش درست میش ماکشورخشکی دی نیستیم به این دلیل خودمون بیکاروفقیرباش همه جابودجه کم داریم توهمه چیزوکم آیین وبرنامه ریزی ودقیق وخوب نداریم بیش از۳۰درصدسرپرست خانواده‌های ایرانی هم وطن چرابایدیک باش
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1396/11/20
فعلا گوش مسولین ومقامات در زیر میلیاردها پول کر شده ونمیشنوند ونخواهند شنید چون برای ملت پشیزی ارزش قایل نیستند
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1396/11/20
اگر شنیدید پس چرا بفکر مردم نیستید فقط بفکر خودتان واقازاده ملت کشک
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1396/11/20
الان من بخوام نظرمو بگم سانسور میشه و شنیده نمیشه.وقتی یه برنامه ی ساده خبری تاب نقد و انتقاد نداره و یا میترسه، از بقیه چه انتظاری داری؟
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1396/11/20
مرحبا به ایت الله موسوی خوئینی ها. خدا حفظتون کنه! !!
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1396/11/20
هرچقدر دست و پا بزنی استحقاق نمایندگی را نداری پس اول گذشته ات را پاک کن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
باسلام اقای خوینی اول خودرا اصلاح کن چه شده شما یادته که بهتون میگفتند تند رو وضد ازادی بودین چطور شد یک مرتبه دلسوز شدی واقعا عوام فریبی نیست حضرت هیچ
Iran, Islamic Republic of
15:35 - 1396/11/20
جناب آقای موسوی خوینی ها دنیا وحتی در قطبین شماݪ وجنوب هم صدای مطالبات مردم ایران راشنیدند اما انگاردولتمردان ماهنوز صدایی رانشنیده اند انشاالله باتذکرات شماوهمت مسوولین حل گردد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱
راستی چرا از خانواده ای که منشا همه فساد مالی این کشور است دم فرو بسته اید عالی جناب را که فراموش نکرده اید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج