ابراز نگرانی از تکرار خودکشی‌ها در زندان
۶۷۶۱۱۵
۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
۶۵۷۹ 
محمود صادقی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در خصوص آخرین پیگیری‌هایش درباره بازداشت فعالین محیط زیست، گفت: امروز بعدازظهر و در مجلس باید این موضوع را پیگیری کنیم. تاکنون پیگیری اینکه حال این افراد چگونه است و چه کاری انجام می دهند، مشخص نیست اما در حال پیگیری سوال از حداقل از دو یا سه وزیر هستیم.
اعتمادآنلاین: محمود صادقی نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در خصوص آخرین پیگیری‌هایش درباره بازداشت فعالین محیط زیست، گفت: امروز بعدازظهر و در مجلس باید این موضوع را پیگیری کنیم. تاکنون پیگیری اینکه حال این افراد چگونه است و چه کاری انجام می دهند، مشخص نیست اما در حال پیگیری سوال از حداقل از دو یا سه وزیر هستیم.

وی در پاسخ اینکه از کدام وزرا می خواهید سوال کنید؟ تاکید کرد: می خواهیم از وزیر اطلاعات، وزیر دادگستری و وزیر کشور که مرتبط با این موضوع هستند سوال کنیم. همچنین باید از رییس مجلس و رییس کمیسیون امنیت ملی بخواهیم که موضوع بازداشت فعالین محیط زیست را در کمیسیون امنیت ملی بررسی کنند.

این نماینده مجلس افزود: چون مجلس تعطیل بود فعلا صحبتی با هیات رئیسه و رییس مجلس نکرده ایم اما بعد از ظهر امروز که مجلس جلسه دارد حتما در این خصوص صحبت می کنیم.

صادقی با بیان اینکه علت بازداشت فعالین محیط زیست هنوز مشخص نیست، تصریح کرد: هنوز علت بازداشت فعالین محیط زیست مشخص نیست و مقامات قضایی اعلام کرده اند که نمی توانیم در این مقطع توضیحاتی را ارائه بدهیم و به موضوع بعد امنیتی داده اند. با تلاش‌هایی هم که من شخصا انجام داده ام جز موارد کلی چیز دیگری به دستم نرسیده است.

وی در خصوص موضع فراکسیون امید در خصوص بازداشت فعالین محیط زیست خاطرنشان کرد: از موضع فراکسیون خبر ندارم اما بسیاری از اعضای فراکسیون اظهارنظر کرده اند. افرادی از فراکسیون محیط زیست نیز نظرشان را اعلام کردند و بعدازظهر که همدیگر را می‌بینیم صحبتی خواهیم داشت.

صادقی با اشاره به خبر خودکشی کاووس سید امامی در زندان، گفت: این وضعیت و تکرار خودکشی‌ها در زندان بسیار نگران‌کننده است زندان  قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌ای دارد و این اتفاق ها نقض مقررات و نقض قوانین است.

صادقی در خصوص عدم انتشار گزارش هیات بازدید کننده از زندان اوین، اظهارداشت: دوستان نظرشان بر این بوده که این هیات باید کارشان را به صورت کامل انجام دهند و از زندان هایی در شهرستانها که بازداشتی های زیادی داشتند، بازدید کنند و بعد از آن  گزارش جامعی بدهند. هنوز کار این هیات به پایان نرسیده و قرار است ادامه داشته باشد.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1396/11/23
به نظر شما آیا یه پیرمرد 70 ساله خودکشی می کنه کدوم عقل سلیم باور می کنه آدم که تو اخلاق و تو انسانیت در حد بالا بوده چرا باید خودکشی کنه مردم ما باور نمی کنن
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1396/11/23
واقعا فکر کردین مردم باورشون میشه که خودکشی کردن
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1396/11/23
استاد دانشگاه و خودکشی؟ عجب
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1396/11/23
چیکار میکنن تو زندان باهاشون که دست به خودکشی میزنن؟
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1396/11/23
نکنه بقول اون نماینده از کار بدش احساس گناه کرده؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1396/11/23
نگران نباشید ادامه داره
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1396/11/23
شما نگران نباشید ادامه داره
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1396/11/23
خودکشی من یکی گوشام فک کنم مخملیه
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1396/11/23
خودکشی؟؟؟؟؟!!!!!! استاددانشگاه؟؟؟؟ بهترنیست اینجور موارد رو حکم اعدام بدهند؟مردم باور نمیکنن،چون عقلشون ناقص نیست
United Arab Emirates
22:23 - 1396/11/23
(خودکشی) ! توهین به شعور مردم ایران
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج