تولید خودروسازان ایرانی چقدر کاهش یافت؟
۶۷۶۲۴۲
۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
۴۵۷۷ 
پیش بینی شرکت‌های خودروساز از تولید سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد این شرکت ها مجموعاً حدود ۳ درصد کاهش تولید برای خودروهای سواری در سال ۱۳۹۶ خواهند داشت.
 تسنیم نوشت: پیش بینی شرکت‌های خودروساز از تولید سال ۱۳۹۶ نشان می‌دهد این شرکت ها مجموعاً حدود ۳ درصد کاهش تولید برای خودروهای سواری در سال ۱۳۹۶ خواهند داشت.
 
براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی عملکرد سه شرکت اصلی تولید کننده خودرو( ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) نشان دهنده رشد 15.3 درصدی تولیدات در 6 ماهه اول سال جاری است. با این حال، پیش بینی هر یک از شرکت‌ها از تولید سال 1396 نشان می‌دهد این شرکت ها خود مجموعاً حدود 3 درصد کاهش تولید برای خودروهای سواری در سال 1396 پیش بینی می کنند. در مجموع برآوردهای مرکز پژوهش های مجلس براساس آمار عملکرد تولید 6 ماهه، پیش بینی عملکرد شرکت های خودروسازی و تجربه سالیان اخیر نشان می‌دهد تولیدات خودرو در سال جاری حدود 10 درصد رشد خواهد داشت.

صنعت خودروسازی در کوتاه مدت و میان مدت با تهدیدها و فرصت هایی مواجهه است که می تواند رشد آن را تحت تأثیر قرار دهد. مهمترین فرصت هایی این صنعت انجام برخی سرمایه گذاری های جدید با شرکای خارجی و در شرف بهره برداری بودن بعضی از آنها و نیز وضع مقررات  و تعرفه‌های جدید ت بر واردات محصولات این صنعت است. مهمترین تهدیدات نیز تأثیر افزایش نرخ ارز با توجه به ارزبری نسبتاً بالای این صنعت و ناتوانی برخی از محصولات و حتی شرکت ها در رعایت کردن استانداردهای 72 گانه جدید سازمان استاندارد ایران است. علاوه بر این صنعت خودروسازی نظیر سال های اخیر امکان بهره برداری از ظرفیت های مازاد را نیز نخواهد داشت.
 
تولید خودروسازان ایرانی چقدر کاهش یافت؟ 
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1396/11/23
امیدوارم کاهش تولید خودرو سازی داخلی به عدد 100برسه با کمک رحمان و رحیم همان کریم و حلیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج