واکنش شورای نگهبان به سخنان اخیر روحانی
۶۷۶۴۰۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۱
۱۲۱۶۰ 
عباسعلی کدخدایی در کانال تلگرامی خود نسبت به بخشی از سخنان روحانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن واکنش نشان داد.
خبرگزاری تسنیم: عباسعلی کدخدایی در کانال تلگرامی خود نوشت:

ایضاح!
 
دیروز در گرماگرم حضور پرشور مردم در راهپیمایی تجدید بیعت با #آرمانهای_امام_و_انقلاب، رئیس جمهور محترم  در بخش پایانی سخنرانی خود نکاتی را بیان کردند که عکس العمل هایی سریع را در بر داشت. برخی مردم همانجا به من اعتراض کردند، و شورای نگهبان را بابت تایید بعضی نامزدها  سرزنش، که البته من از نظر جمعی #شورای_نگهبان دفاع کردم. و برخی دیگر سوال می کردند که ضرورت طرح  بحث انتخابات آن هم حدود دو سال مانده به برگزاری انتخابات توسط رئیس جمهور محترم چیست؟ که صد البته برای این بخش من هم پاسخی نداشتم.  
 
ایشان فرمودند برگزاری انتخابات عامل ادامه حیات جمهوری اسلامی در 39 سال گذشته بوده و ادامه دادند: از #شورای_نگهبان و سایر دست‌‌اندرکاران و نهادها می‌خواهم راه انتخابات را #سهل کنند.
 
با این گزاره من نیز موافق هستم اما به شرط آنکه سهم هر کدام از نهادها برای این #تسهیل روشن شود و همه نهادها خود را در هر شرایطی ملتزم به اجرای آن بدانند. سهم دولت در تهیه لوایح قانونی، سهم مجلس در تصویب قوانین کارآمد، سهم وزارت کشور در اجرای صحیح و بالاخره سهم #شورای_نگهبان در اجرای دقیق نظارت بر انتخابات لازم است به خوبی تبیین و از سوی همه پذیرفته شود. نه اینکه هر وقت نتیجه انتخابات به نفع ما بود آن را بپذیریم و در غیر این صورت به آن اعتراض نماییم. به خوبی در سال 88 خاطرمان هست که چگونه برخی قانون را نادیده گرفتند و همه پرسی و رفراندم انتخابات را برنتابیدند و شیرینی انتخابات آن سال را به دهان همین مردم تلخ کردند. آیا در آن سال چهار صد نفر رای نداده بودند؟ بگذریم که برخی از آن افراد اکنون در دولت جناب روحانی حضور دارند.
 
اکنون که مجلس محترم در حال بررسی کارشناسی #قانون_انتخابات است، امیدواریم هر چه زودتر به مرحله نهایی برسد تا ابهاماتی که در این قوانین وجود دارد و اینجانب از سالها قبل برآن تاکید کرده ام، بر طرف شود و باعث اجرا و نظارت هر چه شفاف تر انتخابات شود.  
 رییس جمهور محترم همچنین پیشنهادی را مطرح فرمودند که به نظر می رسد کارشناسی نشده باشد چون که کاربرد اصل 59 برای همه آشنایان به حقوق اساسی معلوم است و نیاز به بحث بیشتر ندارد. اصل 59 مربوط به اعمال اختیارات قوه مقننه است. شاید آقای رئیس جمهور با اصلی دیگری آن را اشتباه کرده اند! البته باید بدانیم که قانون اساسی ظرفیت های متنوعی در حوزه های مختلفی دارد که ما هم نگرانیم چرا این ظرفیت ها به درستی به کار گرفته نمی شوند.  مثلا چرا نباید #سوال و #استیضاح در رویکرد مجلس محترم وجود داشته باشد. فارغ از نتیجه، شاید سوال از مقامات اجرایی این فرصت را برای آنها بوجود آورد تا برخی دلائل کمبودها و احیانا ناکارآمدی‌ ‌ها را، بدون توجه به مسائل سیاسی توضیح دهند و مردم نیز از مشکلات موجود مطلع شوند. ما معتقدیم #قانون_اساسی مجموعه ای #واحد و #به_هم_پیوسته است که تمام اصول آن باید توسط مقامات و مسئولین کشور رعایت شود و بی اعتقادی به بخشی از آن به تعبیر رییس جمهور محترم، افراد را از #مدار_انقلاب  خارج می کند و آنهایی که پیاده شدند به دلیل همین #عدم_اعتقاد و #التزام به #قانون_اساسی بوده و لاغیر. آنهایی که پیاده شدند به دلیل آن بود که #قانون_اساسی را تفسیر به رای نموده و اعلام می کردند برخی از اصول آن را قبول ندارند. #شورای_نگهبان این نظر شما را که نظر صحیحی نیز می باشد اجرا کرده است و جنابعالی هم تایید می فرمایید؛ آنان که به قانون اساسی اعتقاد و التزام ندارند، انقلابی نیستند و نمی توانند در پست های سیاسی قرار گیرند. جمله ای منسوب به انشتین است که می گوید: آنان که گاهی به نعل می زنند و گاهی هم  به میخ، عاقبت چکش واقعیت روی  انگشتان آنها می خورد. امید آنکه در اجرای قوانین و مخصوصا قانون اساسی از این افراد نباشیم.
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1396/11/24
چنتاسوال چطورجوابی ندارین حتمی جواب نداشتی بعدشم ریس جمهور مگه میش قانون ندونه ریس جمهور
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1396/11/24
درباره استیضاح خود روحانی هم رفراندوم بزارید
Iran, Islamic Republic of
04:48 - 1396/11/24
چکش بهم میخورد خب اصل۵۹ازگجابیاریم مه ملت سرکاریه بعدا تاکی میخواین درمسایل مختلف چکش بزنید بعدا ما میگوییم افغانیها رابیرون‌کنید نمیکنید واقعاکه
Iran, Islamic Republic of
06:39 - 1396/11/24
تقریبا کی بازنشست میشوید؟
Iran, Islamic Republic of
14:07 - 1396/11/24
حضورچندده میلیونی وتماشایی مردم، آخه شماچراازرفراندم می ترسید... اگرمدعی ملیونی مردم هستید...
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
باسلام شماکه نظرات مردم راسانسور می کنید وبعضی نظرات رانمی زنید بیخود می گویید نظر بدهید
بدون نام
Germany
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
موضوع ترس نیست موضوع فرا فکنی است و افای روحانی با دکترای تقلبی و برادرش... ومعاون درجه یکش وبرادرش و.....و...و.. نمی خواهند جوابگوی قول وقراراش ووعدهاش با این همه افتضاحی که ببار اورده از ارز گرفته تا سیاست خارجی وبرجام و... واگه هم رفراندومی بر گزار بشه این گروه ادمهای فاسد ودست نشانده توطعه دیگری مثل فتنه های گدشته بپا میکنن وفقط وفقط دروغ وبلو ......وبعدشم هرکدام با پولهای دزدی به کشور دیگه میرنن واپوزسیون میشن فکر من تو نسیتن فقد برای چاپیدن اینجان من فقط بخاطر خدا و بچه هام و..هماهنگی با رهبر که امینیت کشور بهم نریزد وبلایی بدتر یمن وسوریه و...سرمون نیاد راهپیمایی هم شرکت کردم این مسئولینی که فرا فکنی میکنن ومملکت بهم میرزن دزدن و دوتابعیتی هستن میخواهن هر چه زودتر در برن تا کسی پیگیر فسادشون نشودو....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج