خروج فردوسی پور از صف حامیان کی روش!
۶۷۶۶۰۵
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
۱۲۰۸۹ 
کی‌روش در واکنش های عمومی به برنامه دیشب، طوری مورد حمله واقع شده که حامیانش هم شجاعت دفاع از او را ندارند.
ورزش سه: کی‌روش در واکنش های عمومی به برنامه دیشب، طوری مورد حمله واقع شده که حامیانش هم شجاعت دفاع از او را ندارند. سوال اساسی این است: مربیان بزرگ چرا دستمزدهای کلان می گیرند؟ آیا دستمزد میلیون دلاری یواخیم لو یا گواردیولا یا مورینیو، فقط برای این است که تیمشان را از نظر روانی و فنی آماده بازی کنند؟ جواب این است: نه. مدیران شرکت های بزرگ یا مربیان تیم های بزرگ فوتبال که خود به نوعی مدیریت یک شرکت بزرگ را به عهده دارند، بخشی از دستمزدشان را برای این می گیرند که در لحظات دشوار، شرایط را به سود شرکت یا تیم/باشگاه خود کنترل کنند.

همانقدر که تیم های بزرگ در جریان بازی یا در طول فصل، فشار رسانه ای عظیمی را تحمل میکنند، سرمربی شان هم زیر فشاری عظیم است. اینجا واکنش به فشارها اهمیت پیدا می کند. یورگن کلوپ و زیدان و یواخیم لو هم بارها نتایج ضعیفی داشته اند؛ اما بدنام نشده اند و در مقابل، مربیانی هم هستند که به خاطر واکنش های نامناسب زیر فشار، بدنام شده اند؛ هرچند کسی تردیدی به کیفیت فنی شان نداشته است.

کارلوس کی‌روش یا هر کس دیگر که سرمربی تیم ملی ایران باشد، بارها در طول سال زیر فشار شدید رسانه ها قرار می‌گیرد. از فشار روی ترکیب تیم ملی، یا نقد به تمریناتش گرفته تا فشار روی او درباره دستیارانش و اصلا هرچیزی که قابل نقد است. این اقتضای شغل اوست؛ شغلی که مسئولیت نیمکت مستعدترین تیم قاره آسیا را به کسی می دهد، پول کلان به او می‌رساند و در سوی مقابل، این شخصیت را زیر انواع و اقسام فشارها می‌گذارد. سرمربی الهلال و پرسپولیس و استقلال هم زیر چنین فشارهایی هستند؛ چون فشار روی مربیان تیم های بزرگ، فشار ذاتی و طبیعی است و نه فشار مربوط به یک بازی؛ مثلا شاید بتوان گفت فشاری که وینفرد شفر در بازی دومش روی نیمکت استقلال حس کرده، بیشتر از فشاری بوده که سرمربی یک تیم پایین جدول در کل بازیهای فصل تجربه کرده.

حالا مسیله اینجاست که وقتی ما نیمکت تیم ملی را به یک مربی میدهیم آن هم با دستمزد کلان،درواقع از یک سو اعتماد فنی به او کرده ایم و از طرف دیگر اعتماد به تواناییش در واکنش نشان دادن به شرایط سخت و فشارها. ما به کارلوس کی‌روش اعتماد کردیم وقتی تیم ملی با ارژانتین در جام جهانی بازی داشت.

الان هم اعتماد داریم که کی‌روش یک گزینه عالی است برای تقابل با اسپانیا و پرتغال.اما خب ما باید جدا از ۹۰ دقیقه ها، به واکنش های رسانه ای و روانی و رفتاری سرمربی تیم ملی هم اعتماد داشته باشیم. مربی میلیون دلاری، پول می‌گیرد که فشاری از نوع فشار دوشنبه شب و اعتراضات علی کریمی را تحمل کند  واکنش درست به آن نشان بدهد.

میشود این موقعیت را مقایسه کرد با انچه برانکو از چند ماه قبل از جام جهانی ۲۰۰۶ تا لحظه سوت پایان بازی آخر تجربه کرد. تجربه نشان داده در این شرایط حتی اگر چند ماه طول بکشد، بهترین واکنش سکوت نسبی یا به سمت ارامش کشاندن چالش هاست.چون مربی نمی‌تواند همه منتقدانش را مجبور به سکوت کند.

همانطور که گواردیولا سال پیش در سیتی نمیتوانست منتقدانش را ساکت کند. مگر سرمربی رئال مادرید هر هفته با هزاران توییت و ترول و کنایه و استهزا در مورد بنزما مواجه نیست؟ ایا زیدان در این شرایط میتواند برود یقه گری لینه کر که بارها کیفیت بنزما را نقد کرده را بگیرد؟ یا با خبرنگاران اسپانیایی درگیر شود؟ رئیس باید در سخت ترین شرایط رئیس بماند و اصولا برای همین است که نفس ریاست کردن بر مجموعه های بزرگ، دستمزدهای کلان به همراه دارد.

ریاست ادم را پیر و فرسوده می‌کند به همین دلایل. کی‌روش حالا در موقعیتی قرار گرفته که هرگز در ایران تجربه اش نکرده بود. موقعیتی که البته که متناسب با دستاوردهای خوب او برای تیم ملی نیست اما واقعا فشارهای این روزها بیشتر از فشار بازی با ارژانتین در جام جهانی از چند روز قبل از بازی تا لحظه سوت پایانش نبوده. اگر کی‌روش آن فشار را به خوبی تحمل کرد و از پس آن برآمد قطعا توانایی اینکه از پس این موج بلند خرد کننده هم بربیاید، در وجودش هست.

آنچه از کی‌روش در واکنش به علی کریمی دیدیم، متناسب با چهره قوی و برنده او در بازیهای بزرگ تیم ملی نبود. به همین دلیل حالا کی‌روش در واکنش های عمومی به برنامه دیشب، طوری مورد حمله واقع شده که حامیانش هم شجاعت دفاع از او را ندارند. در این باره خوب است به رفتار عادل فردوسی پور در برنامه دیشب دقت کنید.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1396/11/24
کیروش مربی خوبیه و تاثیر زیادی روی فوتبال ما گذاشته اصلا پول گرفته که این کار رو بکنه وضیفشه , ولی باید بدونه که کارمند ایرانی هاس و با پول ما داره زندگیش رو میچرخونه
پولی که مادایرانیها با مالیات و پول نفت و گاز مون میدیم بهش
پس باید مثل یه کارمند حرف گوش کن باشه
و یاد بگیره احترام بزاره و فهم و درک پیدا کنه که در مقابل مردومی که دارن حقوق بهش میدن درست رفتار کنه و به پیشکسوت احترام بگزار
کیروش , مربی فقط خفه شو و کارت رو بکن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
سیستم ما ایرانیها خرابه.میگیم باید گوش کنه.کی میگه کی روش باید گوش کنه؟کی روش از همه بهتر میفهمه. بله همه باید به کی روش بگیم چشم.چون بیشتر از همه ما میفهمه.نه تنها فوتبال ما بلکه به نظر من حتی وزرای ما هم بهتره خارجی باشن.
داش‌مچی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
افرین،مرحبا،الان‌ی‌عده‌خانواده‌ها‌هستن‌که‌عذای‌عیدو‌گرفتن‌که‌شب‌عیدچیکار‌کنن،ولی‌اقا‌کیروش‌وساکت‌وتاج‌و....دارن‌دور‌دنیا‌رو‌میگردن‌با‌پول‌این‌بدبخت‌بیچاره‌ها‌عشق‌وحال‌میکنن،به‌ولاه‌باید‌اون‌دنیا‌جواب‌این‌کاراتونو‌بدین
United Arab Emirates
13:22 - 1396/11/24
مربی با بارفتی بالا پول میلیاردی میگیره اینهمه میدزدن ومیرن حالشو میبرن خوب اینم پول میگیره به میلیونها نفر حال میده ونشاط وشادمانی سوزش منتقدان از یه جای دیگست
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1396/11/24
آقا مجید زمان برده داری گذشته،، آنهم با مربی بادانش مربیگری بالا همچنان جناب کیروش،، امثال کریمی برای اینکه مطرح بشن ازشخصيت بزرگ کیروش و غیره انتقاد میکند چونکه باخداحافظی ازفوتبال خود شان هم فراموش شده و امثالهم مایلی کهن وغیر ه مستقیم وغیرمستقیم علیه سرمربی فهیم تیم ملی کمپین ضدیت با ايشان ایجاد کردن که باعث شرمساری هست و بس،،، ومتاسفانه فدراسیون فوتبال ایران عرضه دفاع به حق از سرمربی تیم ملی ایران ندارد،،،شاید هم ما لایق مربی بزرگ نیستیم
Iran, Islamic Republic of
15:08 - 1396/11/24
کی روش را این فدراسیونیهای دزد پر روش کردن چون میخواستن پشت موفقیت تیم ملی راحت دزدیشونا بکنن.
کی روش ازل بی ادب بود حالا وقتی دیده مسولین فدراسیون ما بی عرضه هستن هار هم شده
درودبرکریمی خاک توسرکی روش بی ادب
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1396/11/24
اصلا مقصر اصلی همین فردوسی پور.کیروش گنده کرد حمایتش کرد حالا به چه دلیل علی کریمی میدونه.بعد حالا که به اسطوره ایران توهین میکنه کنار میکشه.نخیر باید فردوسی پورم معذرت خواهی کنه.و نودو تعطیل کنه.
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1396/11/24
فردوسی پور چون میدونه حق با علی کریمی هست و کریمی طرفدارای فراوان و دو آتیشه ای داره تغییر موضع داد ولیا اونم مثل اکثر ایرانی ها ناسیونالیست اجنبی پرست هست و دارای هویت ثابتی نیست!
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1396/11/24
این نویسنده خیلی جهت دار و با غرض حرف میزنم .یه جوری از کریمی دفاع می‌کنه انگار باباشه.
پاسخ ها
آرش آریا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
فردوسی پورحزب باده هرطرف بادبیادهمون طرفره.ازکولی حماعت انتظاربیشتر نیست
Iran, Islamic Republic of
02:58 - 1396/11/25
مردکه‌دلقک‌‌یه‌عمره‌کیروش‌آویزونه‌ولی‌چه‌آسون‌پشتشوخالی‌کردوخودشوکنارکشید!!!
Iran, Islamic Republic of
04:18 - 1396/11/25
آقای بی نام ۲۲:۱۵
کریمی باباش نیست،هموطنشه همخونشه بایدازش دفاع کنه، کریمی جز حرف حق چه چیزی گفته؟ اصلا کیروش یه دفعه چش شد که پرید تو بحث وآبروی خودشو بااون بزدل گفتن به شجاع ترین شخصیت زنده فوتبالی ایران بُرد
ای شیطون نکنه کیروش باباته؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج