گره تازه در پرونده قتل دختر ٨ ساله
۶۷۷۰۲۶
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۹
۱۶۲۴۴ 
مردی که متهم است دختربچه‌ای را به قتل رسانده‌ به دلیل قانع‌کننده‌نبودن مدارک و عدم معرفی ٥٠ نفر از سوی اولیای‌ دم برای اجرای مراسم قسامه، آزاد شد.
روزنامه شرق: مردی که متهم است دختربچه‌ای را به قتل رسانده‌ به دلیل قانع‌کننده‌نبودن مدارک و عدم معرفی ٥٠ نفر از سوی اولیای‌ دم برای اجرای مراسم قسامه، آزاد شد.
 
پرونده قتل حدیثه از هفت سال پیش در میگون به جریان افتاد و مرد جوانی متهم شد او را به قتل رسانده و جسدش را در کانال آب انداخته است. هرچند اتهام از سوی مرد جوان رد شد اما دادسرا با صدور کیفرخواست پرونده را برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال کرد. صبح روز نهم اسفند سال ٩٠ دو خواهر برای رفتن به مدرسه از خانه‌شان در یکی از روستاهای میگون لواسانات بیرون آمدند و در مسیر خواهر بزرگ‌تر وارد مغازه‌ای شد تا برای حدیثه خواهر هشت‌ساله‌اش خوراکی بخرد اما وقتی بیرون آمد، اثری از خواهر کوچکش نبود. جست‌وجوی اهالی در منطقه آغاز شد اما هیچ ردی از حدیثه به دست نیامد.
 
تلاش برای افشای راز ناپدیدشدن این دختربچه آغاز شد تا اینکه همان روز جنازه سوخته و متلاشی دختربچه‌ای در دره‌ حاشیه فشم پیدا شد. شواهد نشان می‌داد دخترک به طرز هولناکی کشته شده و سپس جنازه‌اش را به آتش کشیده‌اند. در ادامه تحقیقات جنایی نیز پدر و مادر حدیثه با بررسی بقایای جسد دختربچه اعلام کردند جنازه متعلق به فرزند هشت‌ساله آنهاست. پدر حدیثه به کارآگاهان گفت: مدت‌هاست با پسرعمویم به نام رامین، بر سر یک قطعه زمین اختلاف داریم و گمان می‌کنم این مرد دخترم را قربانی اختلاف خود با من کرده است. به‌این‌ترتیب رامین بازداشت شد ولی خود را بی‌گناه دانست و گفت: قبول دارم با پدر حدیثه بر سر زمین اختلاف داشتم ولی من بی‌گناهم. من ظهر نهم اسفند یکی از بستگان پدر حدیثه به نام امیر را دیدم که پوتین‌‌های خونی‌اش دستش بود و احتمال می‌دهم او در قتل دختربچه دست داشته است.
 
پدر یکی از همکلاسی‌های حدیثه هم در بازجویی به پلیس می‌گوید: صبح نهم اسفند حدیثه را سوار پراید سفیدرنگ امیر دیده‌ام. به‌این‌ترتیب پلیس امیر ٢٧ساله را دستگیر کرد ولی این جوان ادعا کرد که در قتل دختر دانش‌آموز دست نداشته است. درحالی‌که رامین و پدر همکلاسی حدیثه شهادت داده بودند امیر در قتل دختربچه دخالت دارد، برای او کیفرخواست صادر شد. محاکمه این جوان در شعبه دهم دادگاه کیفری تهران آغاز شد. وی در جلسه دادگاه با خونسردی گفت: من بی‌گناهم و بی‌دلیل دو سال است که پشت میله‌های زندان افتاده‌ام. چون رامین به من حسادت می‌کرد؛ به همین خاطر به من تهمت می‌زند تا به دردسر بیفتم. در پایان جلسه قضات دادگاه وارد شور شدند و با توجه به نبودن دلایل کافی در پرونده، حکم به تبرئه امیر دادند و تنها مظنون این جنایت آزاد شد.
 
با اعتراض اولیای دم به این حکم، این پرونده در شعبه ٣٢ دیوان‌ عالی کشور تحت بررسی قرار گرفت و با توجه به این مدارک حکم تبرئه امیر نقض شد و پرونده را برای رسیدگی دوباره به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع کردند. صبح دیروز محاکمه امیر در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران آغاز شد و در آغاز جلسه اولیای دم گفتند که تمام شواهد حاکی از آن است که امیر دخترشان را به قتل رسانده است. در این جلسه تعدادی از شهود به جلسه دعوت شدند و هرکدام به نحوی بی‌خبری خود را از ماجرا اعلام کردند و گفتند هیچ‌گاه نگفته‌اند که امیر قاتل است. در ادامه نیز قضات وارد شور شدند و به دلیل اینکه دلایل و مدارک موجود در پرونده برای متهم‌کردن امیر به حد کافی موجود نبود، تصمیم گرفتند متهم به قتل را به جایگاه فرابخوانند و از او بخواهند که دلیلی در زمینه قاتل‌نبودن خود ارائه دهد. او زمانی که در جایگاه قرار گرفت، گفت: من با حرف یک معتاد متوهم تبدیل شدم به قاتل دختر یکی از فامیل‌هایم و قسم می‌خورم که اين دروغ است. هیچ‌کس نیز به‌غیر از آن معتاد متوهم علیه من شهادت نداده است.
 
در ادامه جلسه باز هم قضات وارد شور شدند و گفتند متهم چون نتوانسته است بی‌گناهی خود را ثابت کند باید مراسم قسامه برگزار شود. از آنجا که اولیای‌ دم نتوانستند ٥٠ نفر را برای ادای سوگند به دادگاه معرفی کنند و قسامه را هم به متهم واگذار نکردند، متهم با قید وثیقه آزاد شد و در صورتی که اولیای ‌دم نتوانند در مهلت قانونی ٥٠ نفر را به دادگاه معرفی کنند، قسامه به متهم واگذار خواهد شد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1396/11/25
دوستان من یه افغانی هستم که توسط طالبان اسیر شدم و شکنجه میشدم و به زور از دستشون فرار کردم.براشون ناهار میپختم جورابشونو میشستم، کوفته تبریزی درست میکردم.از دستشون خسته شده بودم.به ایران پناه آوردم و میرم خودمو به اداره مهاجرت معرفی کنم اگه اجازه بدن شهروند ایرانی شم.
از راهی دور اومدم چه نامیهربون اومدم
آهای دوختری افغان آهای دوختری افغان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
بی وجدان دروغگوی
قوجا تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
تو شهر من(تبریز)حتی یه دونه از این (افغانیا)وجود نداره همه جرم و جنایتها زیر سر اونهاست
رسول 10 ساله از تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
کاربر قوجا تبریز به زودی خودمو در تبریز تکثیر میکنم دیگه اینطور شاخ نشی.
بدون نام
Germany
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
سیر نشدی از دلقک بازی و اراجیف نوشتنت؟؟اینجا جای احساسات و نوشتن نظراته،ایرانی باشی همین میشه دیگه،افغانی بدبخت رو به این نوشتنها چکار
قوجا تبریز
United Arab Emirates
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
تبریز جای باکلاسا و بافرهنگاست نه .......
دختر لر
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
رسول جان افغانی عزیز نامهیربون نه. نامهیربان درست تره. خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1396/11/25
عجب حکم مسخره ای اگه قاتل است اعدام بشه اگر هم که نیست آزاد چی قسامه پیدا کنه
Iran, Islamic Republic of
07:59 - 1396/11/25
به نطر من پلیس تلاش نمی کند الان در همه جا دوربین است داخل مغازه بیرون مغازه
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1396/11/25
چی بگم من که گیج شدم فقط میتونم بگم متاسفم همین
پاسخ ها
بینام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
رسول بی نمک برو گم شو
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1396/11/25
رسووووول.....هههههه....جم کن خودتو بچه
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1396/11/25
چه خوب که اونجا نیستن وگرنه جرم و جنایت ها رو باز به گردن اونا مینداختید
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1396/11/25
کابر قوجا اگه تبریز یه دونه هم افغانی پیدا نمیشه و به قول شما جرم و جنایت ها زیر سر افغانی یاست پس اون دکتر تحصیل کرده چرا اون جنایت در قبال خانواده اش انجام داد پس بدون جرم و جنایت ایرانی افغانی نداره اینقدر لطفا نژاد پرست نباشید خدا رو خوش نمی یاد
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1396/11/25
اگر به هر کسی این حرفها رو میزدن خودش یه کم جمع و جور می کرد ولی این رسول گوش شنو نداره سعی کن ی کمی بهت بر بخوره،
گندم مجیدی ...15ساله...پونک قزوین
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1396/11/25
چه پیچ در پیچ ...... اه اه
پاسخ ها
خواهر رسول ۱۰ساله از تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
گندم من الوندم تو کجایی
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1396/11/25
رسچل تو رو خدا خجالت بکش .
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1396/11/25
رسول این قدر روی عصاب مردم نباش با تالبان بودی یا نبودی به ما چی خودته جم کن
پاسخ ها
خواهر رسول ۱۰ساله از تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
رسول یه ملت رو سرکار گذاشتی
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1396/11/26
ازمسولان خبرداع خواهشمندم نظرکاربران روبررسی وبعدا به چاپ برسونین وهرکاربری که واقعا قصد مسخره برنامه روداره حذف کنین خودتون یه مروری به کل نظرات درهرموردی بکنین میبینین که این رسول اعصاب خیلی ازدوستان روبهم ریخته ودربیشترنظرات حالت دلقک وطنزمسخره تبدیل کرده
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1396/11/26
برپدر ومادر قاتل لعنت امبدوارم مادرش به عزایش بشینه اخه این بچه گناهی داشته لعنتی
Iran, Islamic Republic of
04:28 - 1396/11/28
رسول افغانی تو که میگی اسیر طالبان. بودی آشپزی و لباسها رومیشستی. زشته اینقدر نیا تکرار کن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج