انتقاد دادستان از تشکیک در خودکشی «سیدامامی»
۶۷۷۳۱۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
۶۳۰۵ 
دادستان تهران گفت: برخی در قضیه خودکشی سید امامی علی رغم اینکه پزشکی قانونی، قاضی ویژه دادسرای جنایی و خانواده متوفی اعلام کردند که این موضوع خودکشی است، کماکان فرافکنی و تشکیک می‌کنند.
خبرگزاری فارس: عباس جعفری دولت آبادی در حاشیه جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی که با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران در ارتباط با پرونده جاسوسان محیط زیست اظهار کرد: روز گذشته در این رابطه توضیحاتی ارائه کردیم اما ذکر چند نکته در اینجا مورد تاکید است ابتدا اینکه عده ای گلایه می کنند که مسئول حفظ جان متهمان و زندانیان چه کسی است این در حالی است که دادستان تهران در تمام زندانها، قاضی مقیم دارد.

دادستان تهران افزود: بر تمام زندانها نظارت‌های شدیدی صورت می‌گیرد و به صورت مستمر، مکرر و منظم از زندانها و بازداشتگاه ها بازدید می شود و از طرفی معاونین مکلفند هفته ای یکبار به زندانها سر بزنند و نظارت‌های لازم را انجام دهند.

وی افزود: خودکشی یا فوت متهم در سایر زندانهای دنیا نیز وجود دارد؛ اما اینکه ما بگوییم دستگاه قضایی در این زمینه نظارت نکرده که این فرد خودکشی کرده، خیر، اینگونه نبوده است.

جعفری دولت آبادی در توضیح این مطلب گفت: وقتی اسناد و تحقیقات به متهم ارائه شد؛ فرصتی برای پاسخ خواسته است که تحقیقات به روز بعد موکول شد و چون این فرد ملاحظه کرده که اسناد و اطلاعات زیادی در اختیار سیستم تحقیق کننده قرار گرفته، تصمیم به خودکشی گرفته است واین امر ناشی از عدم نظارت نبوده است.

دادستان تهران بیان کرد: در این مورد هم که می گویند چرا دادستان دیر اطلاع رسانی کرده است، باید گفت در پرونده های مهم امنیتی، سرنخ های زیادی وجود دارد که با بیان مطالب تحقیقات، آسیب می بیند و عده ای هوشیار می شوند و از طرفی ما زمانی اقدام به اطلاع رسانی می کنیم که به دلایل متقنی برسیم.

وی ادامه داد: بنابر این اینگونه نیست که هر کسی دستگیر می شود، ما بلافاصله تکلیف به اطلاع رسانی داریم. البته به خانواده ها اطلاع داده می شود اما اطلاع رسانی عمومی منوط به صحت تحقیقات، اقرارها و اقناع دادستان از انجام تحقیقات است.

وی تصریح کرد: برخی علی رغم اینکه هم پزشکی قانونی و هم قاضی ویژه دادسرای جنایی و هم خانواده متوفی اعلام کرده اند که این موضوع خودکشی بوده است؛ کماکان فرافکنی و تشکیک می کنند، در واقع این خودکشی رخ داده و در گزارش کالبد شکافی پزشکی قانونی وجود دارد.

جعفری دولت آبادی با بیان اینکه اظهار نظرهایی که در این رابطه می شود ناشی از بی اطلاعی از امور پرونده است، گفت: مسئولین و کسانی که در این باب اظهار نظر می کنند، توجه داشته باشند که این موضوع یک پرونده قضایی است و اظهار نظر و دخالت در امر قضایی اشکال دارد.

دادستان تهران تاکید کرد: در مواردی که از مطلبی اطمینان حاصل پیدا کنیم آن را اعلام خواهیم کرد. بنابر این اقدام به انتشار مطالبی که از آن اطلاع ندارید، نکنید. ما از این حادثه متاسف شدیم، اما تحقیقات این پرونده ادامه دارد و حداقل بیش از شش ماه بر روی این موضوع بررسی هایی انجام شده است. وقتی اقدام به دستگیری شد که ضرورت داشت انتقال اطلاعات متوقف شود.

وی ادامه داد: بنابراین افراد نباید اظهار نظرهایی مغایر با محتویات پرونده، اقرارات متهم و اسناد موجود در پرونده مطرح کنند. اینکه مطرح می کنند که فلان فرد دستگیر شد و بعدا معلوم می شود که دروغ است، موجب نگرانی مردم می شود. دستگیری ها بر اساس سلسله مراتب و قانون انجام می شود و دادستان بر این موارد نظارت دارد و از همکاران قضایی خود می خواهم که نظارت های خود بر بازداشتگاه و کلانتری ها را افزایش دهند.

وی در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پرونده فساد شهرداری به قوه قضاییه ارسال شده است یا خیر گفت: بله هم شکوائیه پلیس و هم گزارشی که اخیراً فرستاده بودند به شعب بازپرسی ارجاع کردیم و درحال بررسی هستیم.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1396/11/25
اصلا اخه جای شک نداشت نه که این چند وقتم اپیدمی خودکشی شایع شده تقصیر کسی نبوده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
کاش اختلاس گرها و دزدها رو هم همینطوری سریع و بدون فوت وقت و امکان فرار دستگیر می کردید !!!
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1396/11/25
یکی از راههای معرفت به خداونو شک کردن است . وقتی در وجود خدا میشه شک کرد در نظر و گفته شما نمیشه ؟ ملت تشکیک میکنند معرفت شان زیاد بشه !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
نه خیراین معرفت نیست همانهایی که به خداوهمه چیزشک میکنندالرژی دارندوبه همه چیزشک می کنندتاخوراک تبلیغاتی برای اربابان خارجی شان درست کنند!!!!!
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1396/11/25
خخخخخخخ. تازه شاکی هم شدن
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1396/11/25
بابا عجب مسوولین باحالی داریم، همیشه و در هر حال از مردم طلب دارن که چرا مردم طلب دارن؟!! حتی اگه اشکالی در کارخودشون باشه (که همیشه هست) این طلب مسولین شدیدترن میشه!!! استفا و بازخواست و توبیخ های سنگین هم که کلا بی معناست تو این دم و دستگاه.
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1396/11/25
اخه چه مشکلی است که کسی در زندان خودکشی میکند مااین همه معتاد وسیاسی در زندان داریم چرا تابحال هیچکدام خودکشی نکرده اند وفقطکسانی که این چند وقت دستگیر شده اند دست به خودکشی زده اند
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1396/11/25
فقط یک انسان ساده لوح به هرچیزی که بشنوه یقین پیدا میکنه!
شک ریشه تمام پیشرفت های بشره چه در زمینه های مادی و چه معنوی.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج