تصویب پیشنهادات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز
۶۷۷۳۶۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
۶۴۸۷ 
هیات وزیران روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری درباره اقدامات پیشنهادی بانک مرکزی برای کنترل بازار تصمیمات لازم را اتخاذ کرد.
خبرگزاری ایرنا: هیات وزیران روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری درباره اقدامات پیشنهادی بانک مرکزی برای کنترل بازار تصمیمات لازم را اتخاذ کرد.
 
در این جلسه، اعضای دولت به بررسی مجموعه اقدامات پیشنهادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت کنترل بازار ارز پرداخت و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد که طی امروز از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

ولی اله سیف رئیس کل بانک مرکزی هفته گذشته در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا از برنامه این بانک برای انتشار دو گروه اوراق مشارکت ارزی خبر داد و گفت: بخشی از این اوراق که تا دو هفته آینده عملیاتی می شود، در بانک مرکزی طراحی شده و بخش دوم با همکاری وزارت نفت در دست طراحی و اجراست.

وی افزود: برای آن دسته از سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری در دارایی های با پایه ارزی دارند، بانک مرکزی و نظام بانکی گزینه های مناسبی را طراحی کرده که به زودی از آنها رونمایی خواهد شد.

سیف گفت: انتشار اوراق مشارکت ارزی توسط بانک مرکزی از گزینه های پیش بینی شده و جذاب در این زمینه است که ظرف دو هفته آینده راه اندازی و عملیاتی خواهد شد.

وی تاکید کرد: بر این اساس، سرمایه گذاران می توانند از طریق بانک های عامل که جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد، نسبت به تهیه اوراق مشارکت ارزی با شرایط مناسب اقدام کنند.

به گفته مقام مسئول بانک مرکزی علاوه بر این گزینه، انتشار اوراق مشارکت ارزی توسط شرکت ملی نفت نیز در دست طراحی است که طبیعتاً پس از دریافت مجوزهای لازم، اجرایی و اطلاع رسانی خواهد شد.

سیف افزود: در کنار این موارد، بانک مرکزی در کنار گزینه های متداولی نظیر سپرده گذاری ارزی در بانکها، طرح های تکمیلی جذابی دیگری را نیز در دست بررسی و اقدام دارد تا از این طریق سرمایه گذاران بتوانند علاوه بر ایمن سازی دارایی های ارزی خود، از نرخ سود مناسبی نیز برخوردار شوند.

رئیس شورای پول و اعبتار تصریح کرد: بانک مرکزی با هدف ایجاد انگیزه اقتصادی بهتر برای بانکها، ترتیبی اتخاذ خواهد کرد که بانک ها بتوانند منابع ارزی جمع آوری شده را نزد بانک مرکزی با نرخ مناسب سپرده گذاری کنند و در این ارتباط بانک مرکزی در جهت حمایت از امنیت سپرده ارزی مردم نزد بانکها اقدام خواهد کرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1396/11/25
حالا چه عجله ای دارید. بزارید دلار بشه 10تومن
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1396/11/25
مردم دیگه گول حرفای شمارانمیخورن من اعتراض دارماز طریق سایت که چراعابربانک خودملی وتلفن بانک خودملی باشه نرم یه بانک دیگه نزنم بعدا کارمزدبرداره که بگن تلفن بانک مخابرانتبرمیداره خب ان عابربانک کی برمیداره ادمین جان وخد خبرنگار شماباشی غیضت نمیگره من اعتراض دارم اخه تلفن بانک که کارمز نمیگرفتن بخداهرروزبه شمامیگم اتراضم حالامیخوادبع=دبیادمیخواد هرچی بشه فقط ماحلال نمیکنیم کارمزد بردارن قانع نشدم
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1396/11/25
یعنی بابت وعده وعید ویک مشت کاغذ پول بدیم من که اعتماد به بانک مرکزی ندارم نه ارز می خواهیم نه برای اوراق شما پول میدیم باز یک کلاه دیگه می خوای سرمون بزارید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج