افزایش قیمت مسکن، تنها ۲ درصد بیشتر از تورم
۶۷۷۴۰۳
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
۴۳۱۱ 
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: پیش بینی می شود قیمت مسکن در سال آینده، تنها ۲ درصد بیشتر از نرخ تورم افزایش یابد.
خبرگزاری مهر: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: پیش بینی می شود قیمت مسکن در سال آینده، تنها ۲ درصد بیشتر از نرخ تورم افزایش یابد.

حامد مظاهریان در حاشیه اجلاس سراسری انبوه سازان، در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش قیمت مسکن گفت: افزایش قیمت مسکن در حد و اندازه تورم به هیچ عنوان چیز بدی نیست و برای سرمایه گذاری از سوی انبوه سازان و نیز برای مردم، خوب است.

وی ادامه داد: علت مناسب بودن افزایش قیمت مسکن متناسب با تورم این است که اگر قیمت مسکن ثابت بماند دیگر کسی در این بخش سرمایه گذاری نخواهد کرد؛ بنابراین افزایش قیمت مسکن عامل بدی نیست؛ ولی به شرط آنکه حول و حوش نرخ تورم عمومی افزایش یابد؛ بر این اساس پیش بینی ما برای سال آینده نیز، افزایش قیمت مسکن تنها ۲ درصد بیشتر از نرخ تورم است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره احتمال کسری منابع صندوق پس انداز مسکن یکم اظهارداشت: منابع و مصارف این صندوق کاملاً روشن است. سیاست دولت نیز بر اساس حمایت از صندوق مسکن یکم پایه گذاری شده است و تاکنون نیز نزدیک به ۳۶۰ هزار نفر در صندوق مسکن یکم حساب افتتاح کرده اند.

مظاهریان ادامه داد: امیدواریم روزی حتی ۵۰ درصد هم بیشتر از میزان فعلی باشد؛ چراکه بهترین فرآیند برای خانه دار شدن استفاده از سیستم پس انداز است و از آنجایی که مردم به تدریج در این صندوق سپرده گذاری می کنند، بانک عامل بخش مسکن نیز به تدریج تسهیلات مورد نظر را پرداخت خواهد کرد؛ بنابراین افزایش تسهیلات خرید مسکن از محل این صندوق، شوک به بازار مسکن وارد نخواهد کرد.

وی گردش مالی صندوق یکم را مبتنی بر منابع مردم و نه دولت دانست و گفت: بنابراین با تغییر قیمت نفت، تغییری در منابع و مصارف صندوق یکم ایجاد نخواهد شد.

مظاهریان نرخ سود تسهیلات صندوق مسکن یکم را کمترین نرخ سود تسهیلات در میان وام های موجود معرفی کرد و افزود: در حال حاضر، نرخ های سود ۹.۵ و ۸ درصد برای تسهیلات از محل این صندوق اخذ می شود؛ ضمن اینکه رئیس جمهور نیز قول داده است برای تسهیلات در بافت فرسوده نیز تا ۲ درصد دیگر از نرخ سود آن کاسته شود. همچنین میزان بازپرداخت اقساط آن نیز بلندمدت ترین زمان بازپرداخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید میزان تقاضا را از محل صندوق مسکن یکم افزایش دهیم، گفت: باید کاری کنیم که اگر این تسهیلات در حال حاضر ۵۰ درصد مبلغ خرید یک واحد مسکونی را پوشش می دهد، به ۷۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی برسد.

وی تاکید کرد: سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که شرایط صندوق پس انداز مسکن یکم دائماً به سود مردم تغییر یابد. به عنوان مثال نرخ سود مسکن یکم در ابتدا ۱۸ درصد بود که به ۱۴ و سپس ۱۲ و نهایتاً ۹.۵ درصد کاهش یافت. همچنین ممکن است به زودی نرخ این تسهیلات در بافت فرسوده به ۶ درصد کاهش یابد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1396/11/25
فعلا که ۳۰ درصد توی این سه ماه رفته روی قیمت مسکن، کسی هم جرات خرید نداره و نداره که بخره، نمیدونم این آمار و ارغام از کجا میارید، البته این توجیهات خود دلالان ملکه، گذر زمان واقعیت رو مشخص میکنه، رکود=التماس واسه خرید
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1396/11/25
برو بابا برای خودت شعر نگو
دیگه خواب مشتری مسکن رو ببینید
خرید مسکن در ایران اشتباه بزرگی است
بازار مسکن در ایران نابود است
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1396/11/25
قیمت مصالح پدرمارو دراورده. دوساله نمیتونم فنداسیون بزنم. میلگرو پارسال ۲۹ بوده الان شده ۵۰ تومن. چرا هیچ فکری ندارین
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1396/11/25
اینم مملکتی که واسه ما درست کردین اونی که داره نمی تونه بفروشه اونی هم که نداره نمی تونه بخره خدایش کدوم کشور دنیا اینطوریه
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1396/11/25
حتما ایشون نمیدونن که امسال قیمت میلگرد هفتاد درصد افزایش داشته این افزایش قیمت دیگه انگیزه ای برا خونه ساختن نمیذاره.
من که بیخیال خونه ساختن شدم
اجاره نشینی و خوش نشینی
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1396/11/25
حقوق ،و دريافتي ها هم دو درصد بيشتر از تورم باشه خوبه
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1396/11/25
شما اول نرخ تورم واقعی رو اعلام کن تاملت بدانند بعد ادعا کن قیمت مسکن ۲درصد بیشتر ازنرخ تورم است .دروغ ویا هذیان گویی کنتور نمیندازه.
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1396/11/26
خواهشا عدد نگین حالمون از امار هاتون بهم میخوره
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1396/11/26
شما اول نرخ تورم واقعی رو اعلام کن تاملت بدانند بعد ادعا کن قیمت مسکن ۲درصد بیشتر ازنرخ تورم است .دروغ ویا هذیان گویی کنتور نمیندازه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج