جریمه ۳۰ میلیارد تومانی شرکت لبنیاتی متخلف
۶۷۷۶۸۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
۷۳۳۸ 
مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن اشاره به نوسان قیمت لبنیات طی هفته های اخیر از تشکیل پرونده برای 3 شرکت تولید لبنیات خبر داد و گفت: یکی از شرکت‌ها به ۳۰ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شد.
خبرگزاری میزان: مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن اشاره به نوسان قیمت لبنیات طی هفته های اخیر از تشکیل پرونده برای 3 شرکت تولید لبنیات خبر داد و گفت: یکی از شرکت‌ها به ۳۰ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شد.
 
محمدعلی اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن توضیح درباره نوسان قیمت لبنیات، گوشت قرمز، روغن و چای طی روز‌های اخیر بیان کرد: در سال ۹۶ قیمتی برای لبنیات تعیین نشد و بر این اساس تولید کنندگان لبنیات مدعی هستند که به دلیل عدم افزایش قیمت در این صنف مجاز هستند قیمت را بر اساس میزان هزینه کارکرد بالا ببرند.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به بررسی ۵ شرکت تولید لبنیات طی ماه اخیر گفت: ۳ شرکت از قانون تمکین کردند و قیمت را کاهش دادند، اما تعدادی از شرکت‌ها قیمت را کاهش ندادند که پرونده برای آن‌ها تشکیل شد و یکی از شرکت‌ها به ۳۰ میلیارد تومان جریمه محکوم و شرکت‌های دیگر به ۵ میلیارد تومان و ۳ میلیارد تومان جریمه محکوم شدند.

اسفنانی تاکید کرد: البته این موارد رسیدگی شده به سازمان تعزیرات گزارش شده بود و از این تاریخ نیز اگر شرکتی تخلف کند و بر اساس قیمت‌های خود محصولات را به فروش برساند پرونده تشکیل و رسیدگی خواهد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: طبق قانون سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان موظف است کالا‌هایی مثل شیر ساده، پنیر ساده و ماست ساده را قیمت گذاری کند و قیمت اعلامی از سمت این سازمان مبنای کار ما است که اگر از این فراتر شود گرانفروشی تلقی و مورد پیگیری سازمان تعزیرات قرار می‌گیرد.

وی اشاره کرد: قیمت لبنیات از سال ۹۳، ۱۸۰۰ اعلام شده  بود که تا امروز قیمت جدیدی اعلام نشده است و این موضوع که شیر به قیمت هر کیلو ۲۵۰۰ به فروش رود مورد قبول قرار گرفته است البته منوط به اینکه خرید شیر خام به قیمت مصوب باشد.

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان حمایت بعد از بررسی فاکتور‌ها و اعلام نهایی قیمت تمام شده سازمان تعزیرات ورود می‌کند لذا مبنا برای هر کیلو شیر ۲۵۰۰ تومان است و هر شرکتی که بالای این قیمت عرضه کند گرانفروشی است و ما اقدام می‌کنیم.

اسفنانی تاکید کرد: مبنای گران کردن کالا‌ها بر اساس قیمت‌های اعلام شده از سازمان حمایت است و اگر اضافه بر آن باشد سازمان تعزیرات برخورد خواهد کرد، البته تولید کنندگان و فروشندگان نیز ادعا‌هایی دارند مبنی بر داشتن یارانه در لبنیات و نهاده‌های مصرفی دامی همچون کنجاله، ذرت و ... که اگر این موارد گران شود محصولات آن‌ها نیز گران می‌شود که در این بخش نمی‌توانیم ورود کنیم و باید مشکلات را با دولت حل کنیم اما تا زمانی که این مسئله حل نشود اگر از قیمت مصوبی که سازمان حمایت اعلام کرده بالاتر برود برخورد خواهیم کرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1396/11/26
از جیب مردم خورده لبنیاتی جریمش میره صندوق .چ سودی برای ما داره
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1396/11/26
خداپدرت بیامرزه.اینها مارابیچاره کردن.صبح.یک.قیمت.بعداز ظهر قیمت جدید.
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1396/11/26
یعنی شصت میلیارد با گرانفروشی به جیب زدند و نصفشو به دولتی ها دادند؟
سختیهاش مال ماست خوشگذرانیهاش برای دولتیها
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1396/11/26
چه فایده پول مردم دیگر رفته
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1396/11/26
30 میلیارد رو تو یه هفته از جیب مردم جبران میکنه
Iran, Islamic Republic of
13:40 - 1396/11/26
موادشوینده‌چی شستشوی حیات جلوی برنج وارداتی رابگیرین دیگه اصلا دستگیرکنید متخلفان شامپوهم بیادپایین خوبه کی نظارت میکنه بشود خوبه که روغن یه جا۲۸هزار تومان دررشت
Iran, Islamic Republic of
13:43 - 1396/11/26
حالااین 30میلیاردکجامیره؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1396/11/26
اینهاخودشون مسخره کردن حرف چرت این جریمها با پارتی صفرمیشه
Belgium
04:16 - 1396/11/27
اینها همه دروغه.پارسال یه بنده خدا که مسئوله در یک شرکت لبنیاتی می گفت یکدفعه یه خطا داشتیم، اومدن که چند ملیارد جریمه مون کنن. با دویست ملیون تومن رشوه، حل شد. یا علی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج