پایان شهرداری «محمدعلی نجفی» فرا رسید؟!
۶۷۷۷۴۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
۱۰۷۸۳ 
شاید وقتی بعد از آن همه پیگیری و استرس اصلاح طلبان توانستند محمد علی نجفی را به «بهشت» برسانند کمتر کسی گمان می کرد عمر شهرداری این چهره اصلاح طلب اینچنین کوتاه و البته پرحاشیه باشد.
نامه نیوز: شاید وقتی بعد از آن همه پیگیری و استرس اصلاح طلبان توانستند محمد علی نجفی را به «بهشت» برسانند کمتر کسی گمان می کرد عمر شهرداری این چهره اصلاح طلب اینچنین کوتاه و البته پرحاشیه باشد.

حالا اما خیلی مولفه ها تغییر کرده است ؛ نه محمد علی نجفی برای اصلاح طلبان کسی بوده که آنها انتظارش را داشتند و نه محمد علی نجفی انتظارش برای حمایت همه جانبه اصلاح طلبان از او برآورده شده است.

شهردار تهران اگر چه پای بولتن ها را وسط کشیده و تلاش کرده تا خود را همچنان به دور از اخبار ضد و نقیض نگه دارد اما گویا پشت صحنه خبرهای دیگری وجود دارد . شاید اکنون مهمترین نشانه جدی بودن رفتن محمد علی نجفی از ساختمان شهرداری را ارگان رسانه ای حزب کارگزاران در اختیار اهالی سیاست و رسانه قرار داده است .کارگزارانی ها تلاش وافری از خود نشان داده اند که ماجرای جدایی از نجفی از کارگزاران را پررنگ کنند . آنها معبر مهمی را برای خود باز کرده اند ؛ راهی برای توضیح و توجیه چرایی عبور از نامزد مورد علاقه اشان برای شهرداری تهران.

آنها حتی اگر امروز از منتقدان جدی محمد علی نجفی هم باشند همه در خاطر دارند که چگونه تمام قد برای شهردار شدن او تلاش کردند .

ماجرا از این قرار است که حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران هفته گذشته از استعفای «محمدعلی نجفی» خبر داده و گفته بود: معمولا در ایران افرادی که مسئولیت می پذیرند، از احزاب جدا می‌شوند.اما محمد علی نجفی زیرکانه ماجرای این اظهار نظر را این چنین توضیح می دهد :« استعفایم مقوله جدیدی نیست؛ از حدود ۱۰ سال پیش به دلیل ایجاد مشغله های مختلف، احساس کردم حضورم در تیم کارگزاران و شورای مرکزی نمی تواند چندان مفید باشد. حدود ۱۰ سال قبل از شورای مرکزی حزب کارگزاران استعفا دادم اما چند روز پیش به طور رسمی استعفایم را تقدیم کردم. از دوستانم در حزب کارگزاران خواستم با استعفایم موافقت کنند؛البته ارتباطم را با کارگزاران و همچنین دیگر احزاب قطع نخواهم کرد.»

پس از این اظهار نظرها روزنامه سازندگی ماجرا را به صورت کامل البته با جهت گیری خاصی و منتشر کرده است و حتی محمد عطریانفر در ذیل این گزارش مطلبی با این عنوان نوشته :«متارکه نجفی از کارگزاران تا اطلاع ثانوی» . این یادداشت در واقع تکمیل کننده گزارشی است که با عنوان «دوری از کارگزاران و نزدیکی به دیگران» نوشته شده است .

پشت در اتاق شهردار چه خبر است؟
 
محمد علی نجفی روزهای سختی را سپری می کند .او می داند لابی برای جایگزینی او نه از سمت رقبای سیاسی اصولگرا بلکه از جانب متحدان و حامیان سابقش دنبال می شود . این را هم خوب حس کرده که حتی نزدیک ترین افراد به او گزینه های مورد رایزنی برای جایگزینی او هستند .  گویا  در همین میانه پیشنهاد کناره گیری هم به او داده شده است تا کار به شورای شهر و استفاده از ابزار برکناری نباشد . او اما تا امروز مقاومت کرده است . می داند رفتنش از شهرداری یک پایان بد برای یک عمر سیاست ورزیش است .

چه کسی شهردار می شود؟
 
تا اینجای کار معلوم شده که کارگزاران دیگر قرابت سابق را با او ندارد و تا همین جای کار دو جایگزین جدی از حزب خود برای شهرداری تهران دارد . بیشترین نگاه ها به محسن هاشمی دوخته شده است . برخی منابع خبری به صورت غیر رسمی می گویند محسن هاشمی طرفدارانی در میان اصولگرایان هم دارد و لابی های مهمی در این مورد صورت گرفته است . مرعشی نیز فردی است که شانس رسیدنش به شهرداری تهران بیش از سایرین مطرح است . او گویا در این مورد با مراجعات مهمی نیز مواجه بوده است.
 
مساله اما به همین سادگی نیست . دیگر طیف های اصلاح طلب از اطرافیان رییس سابق دولت اصلاحات گرفته تا حلقه محمد رضا عارف برای خود گزینه های دیگری دارند و نمی خواهند دوباره عرصه را به کارگزارانی ها بدهد . از روز گذشته البته دوباره نام اسحاق جهانگیری هم برای شهرداری تهران مطرح شده است ، گمانه ای که چندان جدی به نظر نمی رسد . فعلا اعضای شواری شهر از این جلسه به آن جلسه دعوت می شوند تا مشخص شود وزنه که طیف برای انتخاب شهردار جدید سنگین تر است . گویا هفته مهمی در پیش است؛ محمد علی نجفی امروز به رسانه دیگر کارگزاران یعنی روزنامه شرق با اشاره به فشارها بر شهرداری تهران گفته است :«اما من ایستاده ام» اما گویا سایرین برای او نایستاده اند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1396/11/26
اومدن سهم خودشون و اطرافیانشونو برداشتن حالا میخوان برن که بعدی بیاد . سر جیب گشاد مردم با ه دیگه ! .
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1396/11/26
الهی شکر،حتما یه پارو طلایی بعنوان یادبود ،هدیه بدید، خوش گذشت
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1396/11/26
متاسفانه درایران همیشه رابطه حرف اول میزنه ضابطه معنی ندارد همانطر رای مردم
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1396/11/26
مشکل ما همینه که همه مسائل را از دریچه حزب و جناح میبینید دست از سر این ملت بردارید ، اجازه بدید شهردار کار شهر را انجام بده
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1396/11/26
کشور مدیران دانا و کارکن مدیر ومدبر میخواهد که برای کشور فدا کاری کند
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1396/11/26
اینا فکر کردن جمع کردن تهران کشکه
دولت یک قرون بودجه به قالیباف نمیداد ولی باز اون باغ کتاب افتتاح میکرد
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1396/11/26
سالهاست اصلاح‌طلبان در میان خودشان تفرقه دارند. هميشه بلای جان اصلاح‌طلبان خودشان بوده اند نه اصولگرایان.
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1396/11/26
تو مرام اين عده داراي " ژن خوب و مرغوب " چيزي به نام بازنشستگي وجود ندارد ؟!
از در ميندازيشون بيرون از پنجره ميان تو ، اونم بي هيچ خاصيتي و همشون هم منتظرن تا استخون همو بجون !
Iran, Islamic Republic of
16:26 - 1396/11/26
یعنی چی؟اصلا قابل فهم نیست!توضیح بیشتر داده شود!قالیباف با آن بخور بخور 12سال نجفی با اعلام جرم به آقای قالیباف وحذف کردن بودجه هئات های خاص و مذهبی !وکوتاه کردن افراد خاص از بیلبوردهای خاص!حالا استعفا یعنی چی؟!!!!!!!!
پاسخ ها
ف
United Arab Emirates
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
خب برو ببین چه خبره . اون همه یاوه سرایی ها بر مرد عمل و جهاد مثل قالیباف اینچنین پایان شومی را میطلبد
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1396/11/26
ظاهرا افشاگریهای نجفی و ارجاع پرونده تخلفات شهردار سابق تهران به مرجع قضایی بدجوری سوزونده بعضیها رو , که دنبال رفتن نجفی هستن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
عجله نکن اخبار نجفی و اطرافیانش هم در میاد
صبح
United Arab Emirates
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
گرصبرکنی زغوره حلوا سازم . اتهامات بی اساس به مرد جهادی و انقلابی همچون قالیباف باید تاوانش را بپردازد که نیامده خداحافظی میکند
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1396/11/26
بهترین فرد برای شهرداری آقای قالی باف است
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1396/11/26
منم به عنوان یک شهروند قالیباف رو تایید میکنم
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1396/11/27
خدای شکر هر چه زودتر کور خودش گم کنه
Iran, Islamic Republic of
00:13 - 1396/12/21
اینکه تو میراث فرهنگی گفت ناراحتی قلبی دارم چطور شد شهرداری رو قبول کرد! شاید شفا گرفته! فکر کنم جهانگیری رو میخوان بزارن تا از زیر سایه روحانی دربیاد!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج