بطحایی: آموزش و پرورش، نیازمند تحول است
۶۷۷۷۸۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
۶۶۸۸ 
وزیر آموزش وپرورش در جمع خیرین مدرسه‌‌ساز با اشاره به اهمیت جوانگرایی در مجمع خیرین تاکید کرد: خیرین مدرسه‌‌‌‌‌ساز فرهنگ خیری را بیش از پیش در جامعه به خصوص در بین جوانان گسترش دهند.
خبرگزاری ایلنا: سیدمحمد بطحایی در دیدار با روسای مجامع خیرین مدرسه‌‌‌ساز سراسر کشور که در سالن اجتماعات سازمان نوسازی، توسعهو تجهیز مدارسبرگزار شد، گفت: هر آجری که توسط خیرین در ساخت مدرسه استفاده می‌شود، ساختمان یک مدرسه را نمی‌سازد بلکه فرهنگ آینده یک کشور را می‌‌سازد و تمدن یک مملکت را به وجود می‌‌‌آورد.

وی افزود: هر چند ممکن است تلاش‌های خیرین از دید مسئولان پنهان بماند اما اجر اخروی آن همواره نزد خدای متعال محفوظ خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: وقتی صحبت از تحول در یک جامعه می‌‌‌شود منظور فقط معنای آکادمیک و مدیریتی آن نیست؛ بلکه منظور تطابق فعالیت‌های جامعه با نیازهای روز جامعه است و اگر جامعه‌‌ای این انطباق را انجام ندهد با نیازهایش فاصله می‌‌گیرد و این دردی است که آموزش و پرورش ما به آن دچار است و شدیدا نیازمند تحول است.

بطحایی ادامه داد: متأسفانه یکی از سازمان‌‌‌هایی که افراد در مقابل تحولاتش مقاومت می‌‌کنندْ آموزش وپرورش است اخیرا با هدف ایجاد نشاط در دانش‌‌آموزان ابتدایی قدم بسیار کوچکی در زمینه حذف آزمون برداشتیم؛ اما متاسفانه با هجمه‌ای عظیم در این زمینه مواجه شدیم. هرچند اینجانب با تمام وجود جلوی فشارها ایستادگی خواهم کرد.

وی افزود: در جامعه امروزی مشاهده می‌کنیم برخی جوانان با کوچکترین مشکل اقدام به خودزنی می‌‌‌کنند یا در زندگی مشترک سریعا سراغ طلاق می‌روند. این ناشی از آن است که افراد در مدرسه مهارت صبر و تحمل و حل مسائل زندگی را فرانگرفته‌اند. امروز ما با تحول و تغییر دنبال آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌‌آموزان هستیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ما امروز مخالف جداسازی بچه‌ها با معیارهایی همچون پولدار و بی‌‌‌پول و فرزندان مقامات و افراد عادی هستیم و خواهان سبک شدن کیف بچه‌ها از کتاب‌‌های کمک درسی هستیم. بنابراین آزمون را از دوره ابتدایی حذف کردیم تا نشاط و سرزندگی را به مدارس هدیه دهیم.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: تحول در فضای مدارس نیز باید انجام شود و خیرین جوان نیز به مجامع خیرین مدرسه‌‌ساز بپیوندند و این تلاش بیش از پیش، اعضای مجامع را می‌طلبد تا فرهنگ مدرسه‌‌سازی و خیری در جامعه نهادینه شود.

بطحایی اجرای طرح‌‌هایی مانند خواهرخوانده در امر مدرسه‌‌سازی را به خیرین پیشنهاد کرد و اظهار داشت: چقدر خوب است دانش‌آموزان ناحیه۳ شیراز مدرسه‌‌ای در یکی از روستاهای سرباز سیستان و بلوچستان بسازند تا فرهنگ مدرسه‌‌سازی در جامعه ارتقا یابد.

وی از اختصاصی شدن منابع درآمدی آموزش و پرورش در سال ۹۷ خبر داد و تصریح کرد: تاکنون اگر ملکی در آموزش و پرورش فروخته می‌‌شد پولش به خزانه واریز می‌‌شد اما از سال آینده پس از دو هفته این مبلغ می‌تواند در همان استان هزینه شود.

انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1396/11/26
کی کجا بازی گوشی جون جونک بازی
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1396/11/26
باید آموزش برای همه مردم از هر قشری یکسان باشه نه اینکه یه نفر پنجاه میلیون پول بده بچشو مدرسه نمونه ثبت نام کنه رشته عالی توی بهترین دانشگاه قبول بشه بچه های دیگه به خاطر نداشتن پدر پولدار سال ها پشت کنکور بمونن و عمرشون تلف بشه
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1396/11/26
فعلا خودت و خانوادت خصوصا دختر قاچاقچیت بیشتر به تحول نیاز دارید، چهاردرصدی
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1396/11/26
تاحالا که همه طرح های بزرگ ا.پ روبه عقب بود
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1396/11/26
ممنون از وزیراموزش و پرورش تصمیمات مفیدی گرفتند امیدوارم این روند ادامه داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1396/11/26
دوالت با حمایت از مدارس غیر انتفاعی که در متراژ های کوچک اداره میشوند تیشه به ریشه علم وفرهنگ میزند باید تمام مدارس غیر انتفاعی در متراژ های کمتر از دو هزار متر جمع اوری وبسته شوند که به نوعی به خاطر پول در اوردن هم شاگردان را استسمار میکنند وهم معلمان ودبیران را ونمره را به پول میفروشند نه به دانش
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1396/11/26
تحول ولش كن اضافه كاري معلماتو بده كه از فروردين ٩٦ به بعد پرداخت نشده آقا،بعد به تهوع مي رسي
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1396/11/26
تحول ولش كن اضافه كاري معلماتو بده كه از فروردين ٩٦ به بعد پرداخت نشده آقا،بعد به تهوع مي رسي
Iran, Islamic Republic of
20:09 - 1396/11/26
گام اول در تحول برداشتن افرادي پوسيده مانند آقاي بطحايي از آموزش و پرورش است. نظراتشون در زمان آقاي فاني هم شنيدني بود!!!
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1396/11/26
الان فقط خيرين و مردم آبروي آ پ حفظ كردند كي به اين ارگان پر جمعيت مصرفي(در ايران-از نظر آقايون) توجهي مي كنه
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1396/11/26
تو هم زورت به بچه هايي ابتدایی داره میرسه. خجالت بکش،بخدا . حذف کزدم حذف کردم آزمون ها را. بچه ی من تو افسرده کردی با این بی برنامه گی ات. الان وقت اعلام حذف بود اول پاییز شهریور پس کجا بودی. خدا ازت نگذره بخاطر این کارت. البته داری از مدارس غیر دولتی و ثروتمندان داری حمایت میکنی. تا دانش آموزان مستعد فقیر بجایی نرسند ودر کلاس های بالای چهل نفر عمرشون تلف بشه
Iran, Islamic Republic of
22:24 - 1396/11/26
ایران نیاز به تحول دارد
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1396/11/27
اگر راست میگی چرا بعضی از افرادی که در دوران کل تحصیلشون نمرات خوبشون ده یا دوازده بوده الان معلم هستن وبچه های مردم باید زیر دست اینا یه چیزی بشن بر عکس اونابی که همیشه معدلشون بیست بوده باید کنج خونه بنشینن تازه اونا مسخره شونم میکنن ای ننگ به این عدالت
Iran, Islamic Republic of
22:50 - 1396/11/27
چیه میخواهید محتوای درسی را نابود کنید وکاری کنید که فرزندان ما هویت خود را فراموش کنند نخیر کور خوندید ما فرزندانمان را خود تعلیم میدهیم وبا تاریخ وجغرافیای کشورمان وآرمانهایمان آشنا میکنیم .حتما آقای حداد عادل آمریکایی وبقیه دوستان روسی میخواهند آموزش وپرورش ما را هدایت کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج