آمار قلعه‌نویی مقابل مربیان خارجی
۶۷۷۸۱۷
۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶
۴۹۳۸ 
ناکامی قلعه‌نویی مقابل اجنبی‌ها ادامه دارد.
 وبسایت نود: یک باخت آسیایی دیگر از امیر قلعه‌نویی کافی بود تا دوباره ضعف امیر در بازی‌های بین‌المللی مطرح شود. قلعه‌نویی سال‌هاست که در صف اول منتقدان مربیان خارجی یا به قول خودش اجنبی‌ها قرار دارد و همین باعث شده که همیشه پرافتخارترین مربی لیگ با سرمربیان خارجی مقایسه شود. اولین بازی آسیایی این فصل ذوب‌آهن با آیزاول هند بود که در دقایق پایانی ذوب‌آهن موفق شد که مجوز حضور در مرحله گروهی این دوره لیگ قهرمانان را به دست بیاورد. ولی در اولین بازی دوره گروهی و در حالی که ذوب‌آهن از تیم حریف تا دقیقه ۷۵ پیش بود، در ده دقیقه سه گل خورد و بازی را باخت.

قلعه‌نویی قبل از این هم کارنامه قابل دفاعی را در بازی‌های بین‌المللی به جای نگذاشته بود. بعد از حذف در جام ملت‌های آسیا، قلعه‌نویی با تیم‌های باشگاهی هم موفقیتی در آسیا نداشت. بهترین رتبه این سرمربی رسیدن به نیمه نهایی بود. البته دو بار هم با استقلال در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ از گروهش صعود نکرد. در مجموع ۴۲ مسابقه‌ای که قلعه‌نویی در بازی‌های آسیایی روی نیمکت نشست، تیم‌هایش فقط ۲۱ برد کسب کردند و ۱۳ مرتبه هم شکست خوردند.

البته آمار قلعه‌نویی در لیگ برتر مقابل مربیان خارجی خیلی هم بد نیست. قلعه‌نویی از ۵ مسابقه‌ای که مقابل مربیان خارجی قرار گرفت سه مرتبه پیروز شد و ۲ بازی را هم باخت. ذوب‌آهن در این فصل موفق شد گسترش‌فولادِ لوکابوناچیچ را با سه گل در هم بکوبد، سپاهان کرانچار و استقلالِ شفر را هم با نتیجه مشابه دو بر یک شکست دهد. البته دو بار هم قلعه‌نویی مغلوب خارجی‌ها شد. کرانچار در دور رفت موفق شده بود ذوب‌آهن را شکست دهد. همچنین برانکو که در قاطع‌ترین برد فصل، ذوب‌آهن را با چهار گل شکست داد.

نتایج این فصل قلعه‌نویی مقابل مربیان خارجی

ذوب‌آهن ۳-۰ گسترش‌فولاد (لوکا بوناچیچ)

ذوب‌آهن ۰-۲ سپاهان (کرانچار)

ذوب‌آهن ۰-۴ پرسپولیس (برانکو)

ذوب‌آهن ۲-۱ سپاهان (کرانچار)

ذوب‌آهن ۲-۱ استقلال (شفر)
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج