اطلاعات تازه از عامل حمله مرگبار فلوریدا
۶۷۷۹۳۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
۵۳۱۰ 
بررسی پیشینه فعالیت‌های «نیکولاس کروز» که روز چهارشنبه با حمله مسلحانه به یک دبیرستان در شهر داگلاس آمریکا، جان تعداد دانش آموز را گرفت، نشان می‌دهد که وی بارها در شبکه‌های مختلف مجازی، افکار و برنامه‌های خود را به صورت علنی اعلام کرده بود.
ایرنا نوشت: بررسی پیشینه فعالیت‌های «نیکولاس کروز» که روز چهارشنبه با حمله مسلحانه به یک دبیرستان در شهر داگلاس آمریکا، جان تعداد دانش آموز را گرفت، نشان می‌دهد که وی بارها در شبکه‌های مختلف مجازی، افکار و برنامه‌های خود را به صورت علنی اعلام کرده بود.

به گزارش خبرگزاری سی.ان.ان، نیکولاس کروز که متهم به قتل 17 دانش آموز است، در برخی از شبکه‌های مجازی معروف از جمله اینستاگرام و یوتیوب، با نام واقعی خود فعال بوده است.

در یکی از پست‌های قدیمی وی که به تازگی در معرض توجه قرار گرفته، آمده است: دوست دارم با AR-15 به مردم شلیک کنم.

این همان سلاحی است که کروز در حمله روز چهارشنبه از آن استفاده کرد.

وی همچنین نزدیک به پنج ماه پیش، با انتشار پستی در یوتیوب، از طرح حمله مسلحانه به یک مدرسه خبر داده بود؛ طرحی که یک کاربر آن را به اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) اطلاع داد، اما تحقیقات ماموران این اداره راه به جایی نبرد.

«رابرت لاسکی» از جمله ماموران رسیدگی به این پرونده، در این رابطه می‌گوید: هیچ اطلاعات دیگری وجود نداشت که مشخص کننده زمان، مکان یا هویت نویسنده آن باشد.

وی می‌افزاید: اف.بی.آی در آن زمان پایگاه داده خود را بررسی کرد اما موفق نشد تا به هویت اصلی نویسنده دست یابد.

این در شرایطی است که مهاجم با نام اصلی خود در شبکه‌های اجتماعی فعال بوده است.
در حادثه مسلحانه روز چهارشنبه که در دبیرستان ایالت فلوریدای آمریکا روی داد، 17دانش آموز کشته و دست کم20 تن نیز زخمی شدند.

نیکلاس کروز مهاجم مسلح 18ساله بلافاصله از سوی ماموران پلیس در خارج از محوطه دبیرستان دستگیر شد. وی تاکنون درباره انگیزه این اقدام خود سخنی نگفته است.

به گفته دانش آموزان، او بارها با اطرافیانش از اسلحه سرد و گرم سخن گفته، اما کسی او را جدی نگرفته بود.

با وجود روند رو به رشد وقوع حوادث خونین در آمریکا، نمایندگان عمدتا جمهوریخواهان کنگره این کشور تاکنون مانع وضع قوانین محدود‌کننده برای فروش و مالکیت سلاح شده‌اند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج