درآمد مالیاتی از فروش نفت در سال ۹۵ بیشتر شد
۶۷۸۰۱۵
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۵
۵۲۰۵ 
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سال گذشته درآمد مالیاتی ۱۵۰ درصد بیشتر از درآمد‌های نفتی به دست آمد.
خبرگزاری فارس: سید کامل تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در حاشیه نشست مالیاتی سازمان ملل گفت: 150 درصد بیشتر از درآمدهای نفتی درآمد مالیاتی داشتیم.

وی در ادامه افزود: تاکید جدی در نشست سازمان ملل بر این موضوع بود که باید بیش از 15 درصد از تولید ناخالص داخلی به مالیات اختصاص یابد.

معاون وزیر اقتصاد گفت: در نشست های سازمان ملل مطرح شد که در اسکاندیناوی این عدد به 40 و در آمریکا به 25 درصد می رسد که البته طبق اعلام مسوولان نشست، آمریکایی ها مالیات واقعی را پرداخت نمی کنند و باید افزایش یابد.

رئیس سازمان امور مالیاتی نسبت مالیات بر تولید ناخالص داخلی در ایران را 8 درصد اعلام کرد و گفت، البته قرار است در پایان برنامه به نسبت معقول متوسط جامعه جهانی یعنی یازده درصد برسد.

تقوی نژاد گفت: با پیروی از سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال 95 درآمدهای مالیاتی 150 درصد درآمدهای نفتی شد و از آن پیشی گرفت.

رییس سازمان امور مالیاتی گفت: نفت متعلق به همه نسل هاست و نسل های آینده هم باید بتوانند از آن استفاده کنند.

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: افزایش مالیات از طریق فشار به مودیان موجود به دست نیامد و در سال گذشته ده هزار میلیارد تومان از طریق مبارزه قاطع و جدی با فرار مالیاتی و شناسایی سیصد هزار مودی جدید که سابقه ای در پرداخت نشدند حاصل شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی مناطق کمتر توسعه یافته را دارای مشوق های مالیاتی خواند و افزایش تولید و اشتغال و صادرات را محور برنامه های سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1396/11/27
هرسال دارن به مردم بیشتر فشار میارن. خدا لعنت کنه اداره دارایی رو که بی رحمانه خون مردم رو تو شیشه میکنه..همه جای دنیا مالیات هست شاید از اینجا هم بیشتر باشه اما فکر کنم به جای مالیاتی که میگیرن اقلا خدمات هم میدن...خیلی از دارایی می ترسم و بدم می آد....
Iran, Islamic Republic of
14:16 - 1396/11/27
ببین دیگه چقدرمردم تیغ زدند
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1396/11/27
باید مالیات ندن که جون تون در بیاد
Iran, Islamic Republic of
04:29 - 1396/11/28
توف به شرف سازمان مدیریت وخدمات کشوری خائن به مردم ومملکت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج