نصرالله: کل منطقه وارد جنگِ نفت و گاز شده
۶۷۸۱۴۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
۱۱۲۹۰ 
نصرالله گفت: به نظر می رسد که کل منطقه وارد نبرد نفت و گاز شده است و موضوع لبنان، جدا از مسائل منطقه نیست.
خبرگزاری تسنیم: سخنرانی سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت سالگرد فرماندهان شهید مقاومت از جمله سید عباس الموسوی، شیخ راغب حرب و عماد مغنیه در مجتمع سید الشهداء واقع در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد.

وی در ابتدای این سخنرانی  با بیان اینکه "بعد از پیروزی در جنگ 33 روزه مقاومت را حفظ کردیم و به آن ادامه دادیم" گفت: مقاومت وصیت فرماندهان شهید بود و هماهنگونه که این فرماندهان شهید بنیانگذار این مقاومت بودند، بعد از آنها نیز کسانی آمدند و راه آن‌ها را ادامه دادند. در سالگرد  فرماندهان شهید ما به آنها می‌گوییم که این همان حزب شما است و همچنان همان تفکر و اهداف را دارد.

نصرالله گفت: به نظر می رسد که کل منطقه وارد نبرد نفت و گاز شده است و موضوع لبنان، جدا از مسائل منطقه نیست.

وی افزود: اسرائیل تلاش می کند از دولت ترامپ استفاده کند تا قطعنامه ای از سوی سازمان ملل مبنی بر انضمام جولان اشغالی به رژیم صهیونیستی، به دست بیاورد.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: طمع‌کاران از شیوه دولت آمریکا استفاده می کنند و دولت آمریکا از علنی شدن این قضیه، خجالت نمی کشد.

نصرالله ادامه داد: برخی از سران عرب و کشورهای خارجی از منابع نفت و گاز در سوریه سخن می گویند و این یکی از دلایل درگیری در آنجا است.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها سوریه را ترک نکردند و آنها از بقایای داعش حفاظت می کنند. دلیل ادامه اشغالگری آمریکا در سوریه به خاطر این است که چاه‌های نفت و گاز در شرق فرات وجود دارد. مهمترین چاههای نفت سوریه در شرق فرات موجود است و دولت ترامپ به عراق به چشم چاه‌های نفت نگاه می کند.

دبیر کل حزب الله گفت: آمریکا نبرد نفت و گاز را از شرق فرات در عراق تا قطر و خلیج فارس مدیریت می کند.

نصرالله افزود: موضوع اصلی درگیری امروز، مرزهای دریایی است نه مرزهای زمینی و این نکته باید مورد توجه قرار گیرد. وحدت مواضع لبنانی ها، مهمترین عامل پیروزی در این نبرد است.

وی با بیان اینکه "منابع نفتی موجود در لبنان، متعلق به همه لبنانی ها است" در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ما به عنوان مقاومت به حفاظت از وجب به وجب خاک لبنان پایبند خواهیم بود.

نصرالله افزود: دولت لبنان باید از موضع قدرت با موضوع مرزها برخورد کند نه از موضع ضعف. وی گفت: تنها نیروی لبنانی ها در نبرد نفت و گاز، مقاومت است.

نصرالله گفت: لبنانی ها امروز می توانند تهدید را با تهدید پاسخ بدهند و این چیزی است که اسرائیل خوب آن را می داند.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: آمریکا وکیل مدافع اسرائیل است، پس به میانجیگری آمریکا اعتماد نکنید.

نصراالله افزود: میانجیگری آمریکا در موضوع درگیری مرزها، طرفداری از رژیم صهیونیستی است و باید در مذاکرات به این امر توجه شود.

دبیرکل حزب الله در ادامه اظهار داشت: اسرائیل ترور را در صیدای جنوبی انجام داد و این به منزله تجاوز به لبنان است و علامتی تحریک آمیز برای انجام ترورهای دیگر است و این موضوع قابل چشم پوشی نیست.

نصرالله گفت: اگر شورای عالی دفاع لبنان تصمیم بگیرد، طی چند ساعت می توانیم سکوهای نفتی اسرائیل را از کار بیندازیم.

دبیرکل حزب الله افزود: سرنگونی جنگنده اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه، دستاوردی نظامی و استراتژیک است و یک نقطه عطف به شمار می رود.

وی افزود: دولت سوریه تصمیم گرفته است که از این کشور دفاع کند و این تصمیم بشار اسد رئیس جمهور سوریه است نه تصمیم ایران و دیگران.

نصرالله گفت: تصمیم مقابله با جنگنده های اسرائیلی، تصمیمی است که توسط دولت سوریه و شخص بشار اسد رئیس جمهور این کشور گرفته شد.

دبیرکل حزب الله گفت: سربازان و افسران ارتش عربی سوریه بودند که جنگنده اسرائیلی را ساقط کردند. وی افزود: کاری که ارتش عربی سوریه انجام داد باید باعث افتخار همه باشد، زیرا اقدامی قهرمانانه است. اینکه گفته می‌شود ایران پشت این قضیه بوده است، مزخرف است.

نصراالله گفت: آمریکا مهمترین هواپیماهای استراتژیک را در اختیار اسرائیل قرار می دهد و این در حالی است که حتی سامانه های دفاعی را به لبنان نمی دهد.

دبیر کل حزب الله گفت که شهید احمد جرار باید الگویی برای امت اسلامی باشد.

وی اظهار داشت: در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام می کنیم که ما به این نظام حامی مسائل عربی و حقوق آنها افتخار می کنیم.

نصرالله گفت: این ظلم است که حزب الله که به رابطه اش با ایران افتخار می کند، به خدمت به منافعی به جز منافع لبنان متهم کنیم.

دبیرکل حزب الله گفت: ایران در امور لبنان دخالت نمی کند بلکه دولت لبنان پیشنهاد کمک ایران به لبنان را رد می کند.

نصرالله گفت: ما همپیمان ایران هستیم و به این رابطه افتخار می کنیم و می گوییم که ایران به هیچ وجه در امور داخلی ایران دخالت نمی کند.

دبیرکل حزب الله افزود: حوادث بحرین، به منزله تغییر بافت جمعیتی این کشور است که این امر به اسرائیل و اهداف صهیونیستی آن خدمت می کند.

وی افزود: با گذشت هفت سال از انقلاب بحرین، مردم این کشور همچنان به ادامه انقلاب اصرار دارند و تظاهرات ها در این کشور متوقف نشده است.

دبیرکل حزب الله گفت: ما بر حمایت خود از ملت بحرین تاکید و آنچه بر سر مردم یمن آمده را محکوم می کنیم. 
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:15 - 1396/11/27
.... ‌ماهم آتش بیارجنگ..
Belgium
20:06 - 1396/11/27
...... تو که نه نفت داری نه گاز.
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
تو دلار به وقت مگیری چگرووو بی خیال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج