پیشنهاد دولت برای افزایش میزان عیدی کارمندان
۶۷۸۲۲۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۰
۱۶۵۵۰ 
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی با تاکید بر پرداخت عیدی کارمندان دولت با حقوق بهمن ماه گفت: دولت پیشنهاد افزایش ضریب عیدی کارمندان دولت را پیشنهاد کرده است.
خبرگزاری مهر: به نقل از سازمان اداری و استخدامی، سید صدرالدین صدری نوش آبادی، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص نحوه محاسبه و پرداخت عیدی کارکنان دولت گفت: عدد مطلق ‍‍پرداخت عیدی به کارمندان دولت، کلیه بازنشستگان، وظیفه بگیران، وراث وظیفه بگیران شهدا و جانبازان مبلغ هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ریال است که البته این محاسبه با قاعده عیدی کارگران متفاوت است.

وی در خصوص شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت افزود: چارچوب پرداخت عیدی را قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت که در سال ۱۳۷۴ به تصویب رسیده و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ مشخص می کند. در قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت احکامی وجود دارد که باید رعایت شود. مثلا این قانون حکم کرده که پرداخت عیدی به صورت مساوی به همه کارمندان دولت انجام شود. یعنی همه همه وزارتخانه ها موسسات دولتی نهادهای عمومی غیر دولتی شرکت های دولتی چون دایره شمول این پرداخت علاوه بر کارمندان دولت به نیروهای نظامی انتظامی در شمول این قانون قرار می گیرند و هرگونه پرداختی غیر از عددی که دولت هرسال اعلام می کند تحت عنوان پاداش آخر سال ممنوع است.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: در همه مصوباتی که دولت محترم در خصوص عیدی ابلاغ می کند عبارت هرگونه پرداختی تحت عنوان پاداش آخر سال یا عیدی ممنوع است، قید می شود. بنابراین هر پرداختی تحت این عنوان خلاف است و مدیران مالی و ذیحسابان دستگاههای اجرایی ملزم هستند که بر این امر نظارت بکنند و اگر خلافی اتفاق افتاد آن را گزارش بکنند. حتی تاکید شده که شرکت های دولتی هم نمی توانند به مدیران خودشان علاوه بر این مبلغ را پرداخت کنند. مکانیزم نظارتی آن نیز مشخص شده و مدیرعامل مکلف است نظارت بکند و سازمان حسابرسان قانونی نیز بر این امر نظارت خواهند کرد و موظف هستند اگر خلاف این امر اتفاق افتاد، گزارش کنند.

صدری نوش آبادی تصریح کرد:  ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری امتیاز عیدی را مشخص کرده که برای هر سال ۵ هزار امتیاز است. این امتیاز ضربدر ضریب سال شده و مبلغ عیدی هر سال حاصل می شود. ضریب حقوق امسال کارمندان دولت ۱۶۹۵ ریال بوده که مبلغ عیدی امسال از آن به دست آمده است.

این مقام مسئول با رد ادعای تاخیر در پرداخت عیدی کارمندان دولت در سالهای گذشته گفت: دولت تمام تلاش خود را بکار خواهد بست که عیدی کارکنان دولت را با حقوق بهمن ماه پرداخت کند.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص احتمال تغییر شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت و افزایش مبلغ آن افزود: در اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری که لایحه آن اخیرا از طرف دولت محترم به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده برخی از امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه شده که موجب افزایش میزان عیدی کارکنان دولت خواهد شد اما این مساله مستلزم تصویب مجلس شورای اسلامی است
برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1396/11/27
خیلی کار میکنن اخه بنده خداها
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1396/11/27
هیچ تغییری نخواهد کرد فقط یه تنفس یک ماهه.
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1396/11/28
از دولت محترم تقاضا داریم عیدی ماراباندازه عیدی چهل سال پیش پرداخت نماید(یک قطعه سکه بهارآزادی) تورم و گرانی پیش کش
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1396/11/28
بازنشستگان چی؟ انها دیگه نه نای کار نه بلندگو دارند و فراموش شدند
.شما هم بازنشسته خواهید شد دیر یا زود
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1396/11/28
کاش عیدی رو افزایش بدن والا خیلی کمه ما بازنشسته خیلی بد بختیم!!!
Iran, Islamic Republic of
04:58 - 1396/11/28
سلام خسته نباشید گفتید عیدی را با حقوق بهمن ماه میدهند ولی خبری از عیدی نیست میخواهم بپرسم پس کی عیدی را میدهید
Iran, Islamic Republic of
06:15 - 1396/11/28
با این عیدی واقعا خجالت آور است هیت دولت با این عیدی جواب یک بچه شان را من جواب همه خانواده ام را میدهم
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1396/11/28
خدا نابود کنه نماینده نفهم و بی درد را که فقط به فکر جیب خودش است. نه سواد داره نه شعور
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1396/11/28
فقط دروغ فقط سرکاری. کارمندان بیچاره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
و بازنشستگان بدبخت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
واقعابازنشسته بدبخت که انگاروجودندارن آخه گوساله ها بااین پول عیدی نوه هاش وبچه های فامیل ونمیتونه بده کندذهناواسه خودشون شعرمیگن
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1396/11/28
عیدی را یه پایه حقوق باید بدهید۹۱۲۰هزارتومان هنوز حقوق بهمن هم نداند شماها فعلا حقوق را بدهید عیدی پیشکش ما باید قسط هایمان را پرداخت کنیم تا جریمه مان نکردیید ازآنجا باید پول زمان بکشید
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1397/10/24
اینقدر درحق کارمندان وبازنشسته هاظلم نکنید چراعیدی مابایدازکارگرها ازنصف کمترباشه مگه بازار خرید مابااونافرق داره گناه ماباسؤادبودن وکارمند شدن ماست لطفا تفرقه نیندازید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج