پیشنهاد افزایش عیدی کارمندان دولت به مجلس
۶۷۸۳۸۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
۱۴۶۲۸ 
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی با تاکید بر پرداخت عیدی کارمندان دولت با حقوق بهمن ماه گفت: دولت پیشنهاد افزایش ضریب عیدی کارمندان دولت را پیشنهاد کرده است.
معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی با تاکید بر پرداخت عیدی کارمندان دولت با حقوق بهمن ماه گفت: دولت پیشنهاد افزایش ضریب عیدی کارمندان دولت را پیشنهاد کرده است.
 
سید صدرالدین صدری نوش آبادی، معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص نحوه محاسبه و پرداخت عیدی کارکنان دولت گفت: عدد مطلق ‍‍پرداخت عیدی به کارمندان دولت، کلیه بازنشستگان، وظیفه بگیران، وراث وظیفه بگیران شهدا و جانبازان مبلغ هشت میلیون و چهارصد و هفتاد و پنج هزار ریال است که البته این محاسبه با قاعده عیدی کارگران متفاوت است.

وی در خصوص شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت افزود: چارچوب پرداخت عیدی را قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت که در سال ۱۳۷۴ به تصویب رسیده و قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ مشخص می کند. در قانون نحوه پرداخت عیدی کارکنان دولت احکامی وجود دارد که باید رعایت شود. مثلا این قانون حکم کرده که پرداخت عیدی به صورت مساوی به همه کارمندان دولت انجام شود. یعنی همه همه وزارتخانه ها موسسات دولتی نهادهای عمومی غیر دولتی شرکت های دولتی چون دایره شمول این پرداخت علاوه بر کارمندان دولت به نیروهای نظامی انتظامی در شمول این قانون قرار می گیرند و هرگونه پرداختی غیر از عددی که دولت هرسال اعلام می کند تحت عنوان پاداش آخر سال ممنوع است.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور تاکید کرد: در همه مصوباتی که دولت محترم در خصوص عیدی ابلاغ می کند عبارت هرگونه پرداختی تحت عنوان پاداش آخر سال یا عیدی ممنوع است، قید می شود. بنابراین هر پرداختی تحت این عنوان خلاف است و مدیران مالی و ذیحسابان دستگاههای اجرایی ملزم هستند که بر این امر نظارت بکنند و اگر خلافی اتفاق افتاد آن را گزارش بکنند. حتی تاکید شده که شرکت های دولتی هم نمی توانند به مدیران خودشان علاوه بر این مبلغ را پرداخت کنند. مکانیزم نظارتی آن نیز مشخص شده و مدیرعامل مکلف است نظارت بکند و سازمان حسابرسان قانونی نیز بر این امر نظارت خواهند کرد و موظف هستند اگر خلاف این امر اتفاق افتاد، گزارش کنند.

صدری نوش آبادی تصریح کرد:  ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری امتیاز عیدی را مشخص کرده که برای هر سال ۵ هزار امتیاز است. این امتیاز ضربدر ضریب سال شده و مبلغ عیدی هر سال حاصل می شود. ضریب حقوق امسال کارمندان دولت ۱۶۹۵ ریال بوده که مبلغ عیدی امسال از آن به دست آمده است.

این مقام مسئول با رد ادعای تاخیر در پرداخت عیدی کارمندان دولت در سالهای گذشته گفت: دولت تمام تلاش خود را بکار خواهد بست که عیدی کارکنان دولت را با حقوق بهمن ماه پرداخت کند.

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص احتمال تغییر شیوه محاسبه عیدی کارکنان دولت و افزایش مبلغ آن افزود: در اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری که لایحه آن اخیرا از طرف دولت محترم به مجلس شورای اسلامی فرستاده شده برخی از امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اضافه شده که موجب افزایش میزان عیدی کارکنان دولت خواهد شد اما این مساله مستلزم تصویب مجلس شورای اسلامی است.
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1396/11/28
خدا کنه. هر سال ظلم به کارمندان
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1396/11/28
عین سهام عدالت که بعد سالها و تبلیغات بسیار ، شده چند هزارتومان؟
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1396/11/28
خیلی زشته همه ۳میلیون عیدی کارمند ومعم یک چهارم نماینده داریم !؟برید دنبال رفع حصر کار دیگه ای ندارید جاسوسا رو ناز کنید خجالت داره
Iran, Islamic Republic of
14:50 - 1396/11/28
بخداباشنیدن این خبرانگارخداتمام خوشحالی وشادی رابه ماوخانواده هایمان مخصوصامابازنشستگان عطا فرموده توراخدا نمایندگان محترم قسمتان میدهیم زودتراین طرح راتصویب وحقوق ماراباکارگران که واقعاحق آنهاهم هست همسان وازخجالت زدگی ماجلوی خانواده وعروس وداماد ونوه ونتیجه جلوگیری کنید خداانشالله باتصویب افزایش عیدی دل شما نمایندگان زحمتکش وخانواده هایتان راخوش کند امین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
واااااای دارم از خوشحالی بال در میارم
اوس تقی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۴
بده درراه خدا، بیچاره با این ارقام چی میتونی بخری؟
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1396/11/29
سلام . امروز حقوق دادن ولی از عیدی خبری نبود . شما رو قسم میدم به رسول اله که عیدی مستعمره بگیران ارتش رو افزایش بدید . خدا تموم کسانیکه به داد مردم میرسن خیر و سلامتی بده .
Iran, Islamic Republic of
03:16 - 1396/12/08
به خدا ما اصلا به زندگی نمیرسیم چیزی نمونده که برا عید خرید کنیم به قرآن نداریم یعنی کارمندیم
Czech Republic
13:01 - 1397/10/07
وقتی کارخانه داروتولیدکننده خودمسئولین مملکت هستندوازتحریمها کاسبی میکنندانتظاربهبود وضعیت وجودندارداین وضعیت مسکن این وضعیت خودرو این وضعیت مایحتاج وخوراکی مردم این وضعیت گوشت ومرغ واین هم وضعیت حقوق کارگروکارکندتازه دستی به ریششان میکنندومیگوینندما خدمتگذاران مملکت وملت هستیم این هم وضعیت دین است که مساجد خالی هستند این هم وضعیت ارزش پول ملی مااست
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1397/11/03
ازهمه دنیا که حامی عدالت هستند به داد معلولین شدید درمنزل برسندکه با ماهی 100 وهشت تومن چه دردی می کشن؟قضاوت شما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج