ارزان‌ترین و گران‌ترین سیگار در بازار ایران
۶۷۸۵۲۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
۹۵۳۷ 
در حال حاضر کمترین قیمت هر نخ سیگار در بازار داخلی ۶۰ و بیشترین قیمت آن ۳۰۰ تومان است که با توجه به عوارض جدیدی که امروز از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب شده، این قیمت‌ها در سال آینده افزایش می‌یابد.

خبرگزاری ایسنا: در حال حاضر کمترین قیمت هر نخ سیگار در بازار داخلی ۶۰ و بیشترین قیمت آن ۳۰۰ تومان است که با توجه به عوارض جدیدی که امروز از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب شده، این قیمت‌ها در سال آینده افزایش می‌یابد.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (شنبه) و در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۷ در بخش درآمدی بند الحاقی ۷ به تبصره ۶ را به تصویب رساندند که بر اساس آن از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی ۷۵ ریال، تولید مشترک ۱۵۰ ریال، تولید داخل با نشان بین‌المللی ۲۵۰ ریال و وارداتی ۶۰۰ ریال به عنوان عوارض اضافه می‌شود که وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است این مبالغ را از تولیدکنندگان و واردکنندگان اخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف ۱۱۰۵۱۶ این قانون واریز کند.

در این میان براساس اطلاعاتی که از سوی انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی در اختیار ایسنا قرار داده است، در حال حاضر قیمت هر پاکت سیگار تولید داخل با نشان داخلی از ۱۲۰۰ تومان تا ۳۰۰۰ تومان است که با توجه به وجود ۲۰ نخ سیگار در هر پاکت، کمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار تولید داخل با نشان داخلی از ۶۰ تا ۱۵۰ تومان است.

همچنین قیمت هر پاکت سیگار تولید داخل با نشان بین المللی از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان است که با توجه به وجود ۲۰ نخ سیگار در هر پاکت، کمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار تولید داخل با نشان بین المللی از ۱۰۰ تا ۲۵۰ تومان است.

علاوه بر این قیمت هر پاکت سیگار وارداتی رسمی از ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان است که با توجه به وجود ۲۰ نخ سیگار در هرپاکت، کمترین و بیشترین قیمت هر نخ سیگار وارداتی از ۱۰۰ تا ۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش ایسنا، بند ۷ الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ توسط مجلس شورای اسلامی به لایحه بودجه اضافه شد و در متن لایحه دولت وجود نداشت. این درحالی است که براساس ماده ۷۳ برنامه ششم توسعه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شد که برای سیگار در طول پنج ساله این برنامه، عوارض و مالیات جدیدی در نظر گرفته نشود و همان عوارض و مالیات موجود در ماده ۷۳ کفایت می‌کند.

حال با تصویب نهایی بند الحاقی ۷ متن نهایی لایحه بودجه سال ١٣٩٧ توسط مجلس شورای اسلامی، از ابتدای سال ۱۳۹۷ به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل ۷۵۰ ریال، هر نخ سیگار تولید مشترک ۱۵۰ ریال، تولید داخل با نشان بین‌المللی ۲۵۰ ریال و وارداتی ۶۰۰ ریال به عنوان عوارض اضافه می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:42 - 1396/11/28
فقط اومدن ملتوسرکیسه کنندباعنوان عوارض یامالیات
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1396/11/28
خو ب بعد نوبت چیه. دیگه گارگر بیچاره جیبش خالی شده .حالا چه خاکی به سرش کنه؟
پاسخ ها
امرالا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
شما ا‌که بفکر این ملت هستید یک مقدار اجناس را ارزان کنید هی به فکر پول گرفتن به هر طریقی از مردم نباشید
Iran, Islamic Republic of
17:55 - 1396/11/28
...
دولت فقط دنبال اينه كه با چه كلك و عوارض و مالياتي چند تومن بيشتر از سفره كارگر و كارمند و كاسب برداره. نماينده ها هم به نفعش قانون تصويب ميكنن.بخوريد حق ما رو ولي ظلم پا برجا نميمونه. جواب پس دادنتون رو هم ميبينيم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
خیلی نامردی بابا حداقل به من کارگررحم کن
خسته روزگار چند نخ سیگار می کشیدم که دار
ید گرانش می کنید.
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1396/11/29
هرچه سیگار گران شود سلامت مردم به خطر می افتد .چگونه؟کم پولها مجبورن ازسیگارهای ارزان مصرف کنن که درنهایت چین سیگاری ارزان به ایران صادر خواهد کرد که درنهایت سلامت مردم صفر جیب آقایان پر به فکر مردم بدبخت که نیستن برادر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج