برگزاری پنجمین جلسه دادگاه تجدیدنظر بقایی
۶۷۸۵۷۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
۳۳۴۲ 
معاون اجرایی دولت دهم دقایقی قبل برای شرکت در پنجمین جلسه دادگاه تجدیدنظر وارد این مرجع قضایی شد.

خبرگزاری ایسنا: معاون اجرایی دولت دهم دقایقی قبل برای شرکت در پنجمین جلسه دادگاه تجدیدنظر وارد این مرجع قضایی شد.

حمید بقایی به همراه مهران عبدالله پور وکیل‌مدافع‌اش برای حضور در پنجمین جلسه رسیدگی به اتهاماتش، وارد دادگاه تجدیدنظر استان تهران شد.

تاکنون 4 جلسه برای رسیدگی به این پرونده در دادگاه تجدیدنظر برگزار شده است.

مهران عبدالله پور وکیل مدافع حمید بقایی پیش از ورود به پنجمین جلسه دادگاه تجدیدنظر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از ایرادهایی که به دادگاه وارد می‌دانیم این است که جلسات فشرده و پشت سرهم است.

وی معتقد است: دادگاه برخلاف قانون، علنی برگزار نمی‌شود و در جلسه چهارم هم مشاهده کردید که آقای احمدی نژاد آمدند که کرکره‌های دادگاه را پایین کشیدند و ثابت شد که دادگاه غیرعلنی است.

وکیل‌مدافع بقایی مدعی شد: با توجه به حجم پرونده، نه به ما فرصت دفاع می دهند و نه وقت مناسبی گذاشته‌اند و نه احضاریه ارسال می‌کنند. یکی از ملزومات رای عادلانه این است که فرصت دفاع به متهم داده شود که فرصت دفاعی داده نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: شاهد هستیم در پرونده‌هایی مردم چندین سال در دادگاه تجدیدنظر سرگردانند، پرونده به این مهمی با این حجم از اتهامات اینقدر ارزش دارد که یک فرصت حداقلی داده شود.

وی گفت: امروز قطعا خدمت رییس دادگاه خواهم گفت که برای جلسات بعدی قطعا هر وقت احضاریه ارسال و موعد قانونی 7 روزه رعایت شود، مکلفم به عنوان وکیل شرکت کنم و در غیر این صورت اگر شرکت کنم به موکلم خیانت کرده‌ام.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ابلاغ حضوری در دادگاه به منزله احضاریه نیست؟ گفت: طبق قانون باید روال 7 روز رعایت شود و غیر از این نیست.

عبدالله پور افزود: رییس دادگاه می گوید من تنفس اعلام کرده ام و این در حالیست که تنفس در مورد یک تاریخ اعمال می شود؛ به این معنی که جلسه دادگاه 4 ساعت ادامه پیدا کرده باشد و قاضی و طرفین خسته می شوند و تنفس اعلام می شود. در این صورت هیچ کسی از جلسه دادگاه خارج نمی‌شود که در محدوده قانون مشخص شده است.

حدود ساعت 14، پنجمین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی پایان یافت و وی پس از پایان دادگاه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: جلسه بعدی دادگاه تجدیدنظر، فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، چهارشنبه هفته گذشته، محمود احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی برای حضور در دادگاه حمید بقایی به مقابل دادگاه تجدیدنظر آمده بودند که به دلیل غیرعلنی بودن دادگاه، نتوانستند وارد این مرجع قضایی شوند.

رییس دولت‌های نهم و دهم دقایقی در میان حامیان خود صحبت کرد و در نهایت به همراه مشایی محل دادگاه را ترک کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1396/11/28
دادگاه را علنی کنید تا افکار عمومی بداند چه اتفاقی افتاده والا اثر سوع دارد.
مردم بالغند و اگاه .باعتراف خودتون پس به ما اعتماد کنید
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1396/11/28
بندازید زندان یا اعدام کنید تا شود در عبرت برای بقیه مسولین
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1396/11/28
اتهام زنی که علنی نمیشه زنده باد بهار
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1396/11/28
ترا خدا کارشو تموم کنید دل مردم خنک بشه
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1396/11/28
اینها که مسئول بودن اینطوری برخورد میکنند ببین دسگاه قضا بامردم چه میکند خدایا اگر زره ای قبولمان داری مارا به حاکم وحکیم گرفتار نساز. آمین یا رب العالمین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج