تلاش برای تصویب قطعنامه علیه ایران درباره یمن
۶۷۹۰۷۳
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
۲۸۷۱ 
خبرگزاری رویترز گزارش داد که انگلیس، فرانسه و آمریکا قصد دارند در شورای امنیت سازمان ملل با ادعای اینکه ایران به حوثی‌های یمن موشک می دهد، تهران را محکوم کنند.

خبرگزاری ایسنا: خبرگزاری رویترز گزارش داد که انگلیس، فرانسه و آمریکا قصد دارند در شورای امنیت سازمان ملل با ادعای اینکه ایران به حوثی‌های یمن موشک می دهد، تهران را محکوم کنند.

خبرگزاری رویترز، با استناد به پیش نویس قطعنامه‌ای که آن را مشاهده کرده است، گزارش داد: انگلیس، آمریکا و فرانسه می خواهند در شورای امنیت ایران را به دلیل آن‌چه عدم توقف ارسال موشک‌های بالستیکش به حوثی های یمن خوانده شده، محکوم کنند و برای نقض تحریم‌های مربوطه دست به اقدام بزنند.

به گفته دیپلمات‌ها، این پیش‌نویس خواهان تجدید تحریم‌ها علیه یمن برای یک سال دیگر می شود و به 15 کشور عضو شورای امنیت اجازه می دهد تحریم‌های هدفمندی را برای هر فعالیتی مرتبط با استفاده از موشک‌های بالستیک، در یمن اعمال کنند. انگلیس این قطعنامه را با همکاری آمریکا و فرانسه پیش از آنکه روز جمعه آن را به شورا ارائه دهد، تهیه کرده است.

آمریکا و برخی متحدان منطقه‌ای‌اش ادعا می‌کنند که ایران موشک‌هایی را که حوثی‌ها سال گذشته به عربستان شلیک کردند، تامین کرده است. هرچند، این قطعنامه که باید در روز 26 فوریه به تصویب برسد احتمالا با مخالفت روسیه مواجه خواهد شد.

یک قطعنامه برای تصویب در سازمان ملل نیازمند 9 رای موافق است و هیچ یک از اعضای دائم شورای امنیت، یعنی روسیه، چین، آمریکا ، فرانسه و انگلیس نباید با آن مخالفت کنند.

به گزارش رویترز، یک هیئت از کارشناسان مستقل سازمان ملل در ماه ژانویه مدعی شدند که بقایای موشک‌های شلیک شده به عربستان را بررسی کرند که نشان می‌دهد ساخت ایران بوده و پس از اعمال محدودیت‌های تسلیحاتی علیه یمن به این کشور منتقل شده است.

به گزارش ایسنا، این اقدام در ادامه تلاش‌های آمریکا و غرب برای متهم کردن ایران به دخالت در امور یمن و حمایت تسلیحاتی از حوثی‌ها انجام می‌شود. نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل بارها در ادعاهایی بی‌اساس و واهی به اسنادی ساختگی اشاره کرده است که در آن ادعا می شود ایران به یمن موشک می‌فرستد.

این در حالی است که مقامات ایران همواره هرگونه اتهام مبتنی بر انتقال سلاح به یمن را به طور قوی رد و تاکید می‌کنند ایران اساسا امکان انتقال موشک به این کشور را ندارد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1396/11/29
دشمنان پست فطرت وقوی= مدیران دانا وتوانا میخواهد
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1396/11/29
ای کاش جنگ در همه دنیا تمام بشه
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1396/11/29
با هزینه ساخت و ارسال این مقدار سلاح به کشورهای مختلف میتوان فقر را در ایران ریشه کن کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
کاش یکم اطلاعات سیاسی ومنطقه ایت رو بالا میبردی نظر میدادی
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1396/11/29
بدون مدرک بر علیه هیچ کشور دیگری نمی توان کاری کرد.
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1396/11/29
فقط دقت کنید ملتی را محاصره و انرا هرروز بمباران و اینکه حق دفاع هم ندارد مضحک ترین بخش ان است.
اینرا در کنار جملات حق حمله اسراییل به هرجا برای دفاع از خود را مقایسه کنید.
دنیا را احمق ها اداره میکنند ملت ایران هوشیار باشید که ضعف مساویست با انهدام
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
افرین بر این گفتارت ، افرین....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج