تجلیل از دیوید بوی در یک فیلم علمی تخیلی
۶۷۹۱۳۵
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
۷۹۱۷ 
دانكن جونز فيلم جديدش را با الهام از پدرش ساخت
فیلم «صامت»،(Mute) اثر جدیدی از دانکن جونز، فرزند دیوید بووی از رابطۀ این پدر و پسر الهام گرفته است.

رسانه نوا: فیلم «صامت»،(Mute) اثر جدیدی از دانکن جونز، فرزند دیوید بووی از رابطۀ این پدر و پسر الهام گرفته است.

 

تجلیل از دیوید بوی در یک فیلم علمی تخیلی

اثر جدید جونز، با نام صامت یک تریلر علمی-تخیلی است که داستانش در برلینِ آینده اتفاق می‌افتد و درون‌مایۀ روابط خانوادگی دارد. الکساندر اسکارشگرد، در این فیلم نقش اصلی را برعهده دارد و این اثر هفتۀ آینده، روز ۲۳ فوریه (۴ اسفند ۱۳۹۶) روی شبکه نت‌فلیکس منتشر می‌شود.

جونز در گفتگو با مجلۀ تایمز دربارۀ این فیلم گفت: «فکر می‌کنم زیرمتن‌های زیادی در فیلم صامت وجود دارد که با گذشت زمان متوجه‌شان می‌شوم. داستان‌های بسیار زیادی حول مفهوم روابط خانوادگی شکل گرفته است. چه چیزی از ما یک پدر یا مادر خوب می‌سازد؟»

جونز می‌گوید ۱۵ سال پیش طرح این فیلم‌نامه را نوشته و به پدرش نشان داده است اما حالا تصمیم گرفته به آن بازگردد چون مسائل شخصی زیادی در آن وجود دارد.
این فیلم همچنین از بووی تجلیل می‌کند و نقاشی‌های این ستارۀ بزرگ را در دوران زندگی او در دهه هفتاد در برلین به‌کار می‌برد. اسکارشگرد، بازیگر فیلم در گفتگو با مجله تایمز می‌گوید: «تصادفی نیست که داستان فیلم در برلین می‌گذرد… کاملا مشخص است که دانکن از بازگشت به برلین بسیار هیجان‌زده است.»

دانکن همچنین از نصیحت پدرش یاد می‌کند که به او گفته «خودت را عمیق‌تر از آنکه بتوانی با انگشتان پا [کف آب] را احساس کنی در آب غرق کن.

او توضیح می‌دهد: «من در این فیلم همین کار را کردم… فیلمی ساختم که برایم کمی دشوار و غیرمنتظره بود و همچنین کمی سیاه‌تر از آن چیزی است که مردم از من انتظار دارند. وقتی این فیلم را می‌ساختم نگران بودم اما نگرانی در معنای مثبتش.»

فیلم «صامت» محصول مشترک آلمان و انگلیس است و مایکل رابرت جانسون در نگارشِ فیلم‌نامۀ آن با دانکن همکاری کرده است. کلینتون منسِل، آهنگساز انگلیسی و عضو سابق گروه منحل شدۀ Pop Will Eat Itself موسیقی متن این فیلم را ساخته است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج