طنز؛ پیک شادی یا پیام‌رسان غم
۶۷۹۱۵۵
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
۴۷۵۷ 
علیرضا لبش در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: اعلام شده که پیک نوروزی حذف خواهد شد و جای آن را قصه‌نویسی می‌گیرد. ما که در دوران مدرسه آن‌قدر بچه مثبت و عاشق مجله بودیم که روزها انتظار می‌کشیدیم که آخر سال شود و به ما پیک نوروزی بدهند و بعد فراموشش می‌کردیم و درگیر بازی می‌شدیم تا روز سیزده به در.

علیرضا لبش در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: اعلام شده که پیک نوروزی حذف خواهد شد و جای آن را قصه‌نویسی می‌گیرد. ما که در دوران مدرسه آن‌قدر بچه مثبت و عاشق مجله بودیم که روزها انتظار می‌کشیدیم که آخر سال شود و به ما پیک نوروزی بدهند و بعد فراموشش می‌کردیم و درگیر بازی می‌شدیم تا روز سیزده به در. شب که از سیزده به در برمی‌گشتیم، با کمک خانواده و حتی گاهی خاندان و قبیله پیک‌مان را سیاه می‌کردیم و به معلم تحویل می‌دادیم. معلم هم همیشه می‌گفت: پیک‌های‌تان را بررسی می‌کنم و هر کس نمره بالایی آورد، جایزه می‌گیرد و سر آخر هم جایزه و بررسی توسط معلم و دانش‌آموزان فراموش می‌شد و همه چیز به حالت عادی برمی‌گشت و همه خودشان را به آن راه می‌زدند و کسی هم شک نمی‌کرد.

حالا که می‌خواهند پیک نوروزی را از سر راه دانش‌آموزان بردارند، قطعا خانواده‌ها و حتی خاندان و قبیله دل‌نگرانی دارند که پس چگونه شب سیزده به در خوش بگذرانند.

البته پیشنهاد قصه‌نویسی به جای پیک نوروزی هم بد نیست ولی ما پیشنهادات دیگری هم مطرح می‌کنیم، تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.

پیشنهاد اول: دانش‌آموزان سراسر کشور راهکارهایی را بنویسند که بتواند ابراهیم حاتمی‌کیا را راضی و خوشنود کند. البته مسئولان به همه راهکارها نه تنها فکر کرده‌اند بلکه عملا آن‌ها را انجام داده‌اند اما ایشان هنوز راضی نشده است. شاید یک فراخوان ملی بتواند راهی پیدا کند که وي خوشحال و راضی شود و نیمی از مشکلات مملکت حل و فصل شود.

پیشنهاد دوم: روش‌هایی را بنویسند که بتوان قیمت‌ها را کنترل کرد. از آنجایی که همه مسئولان از بالا رفتن قیمت‌ها ناراحت و عصبانی هستند و مردم هم پاسخگو نیستند که چرا قیمت‌ها همین‌طور بالا می‌رود، دانش‌آموزان می‌توانند روش‌هایی را بنویسند که باعث خجالت کشیدن مردم شود و این‌قدر مردم مسئولان را سر بالا رفتن قیمت‌ها عذاب ندهند.

پیشنهاد سوم: ترفندهایی برای اختلاسگران محترم بنویسند که اختلاس‌شان لو نرود. از آنجایی که اختلاس امری لازم و واجب برای اقتصاد محسوب می‌شود و مختلسان مشغول اختلاس هستند، دانش‌آموزان راهکارهایی برای این اقتصاد‌دانان واقعي بنویسند که چگونه این‌ها دم به تله ندهند و بتوانند به اقتصاد خدمت کنند.

پیشنهاد چهارم: راهکارهایی برای استحکام بنیاد خانواده بنویسند و از چیزهایی که به جز شیر می‌توان داخل تشت ریخت، تا بنیاد خانواده مستحکم‌تر شود، نام ببرند.

پیشنهاد پنجم: ترفندهای زنده ماندن در هوای آلوده و گرد و غبار را بنویسند و به مردم توضیح بدهند که مسئولان هم مانند آن‌ها نگران هستند و باید کمتر غر بزنند. همچنين مزایای تحمل کردن و دوست داشتن هوای آلوده و غبارآلوده را برای مردم تشریح کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1396/11/29
یک کار دیگری هم هست که میشه انجام داد.
یک راهکاری پیشنهاد بدهند که فیلم عصبانی نیستم را از توقیف بیرون بیاورند که کارگردانش واقعا عصبانی نباشه
گناه داره بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1396/11/29
بگزارید بچه ها خوش باشند در ایام تعطیل جنگولک بازی سرشون در نیاورید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج