سودان، همه زندانیان سیاسی پایتخت را آزاد کرد
۶۷۹۳۶۲
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۴
۵۱۸۵ 
مقام های امنیتی سودان یکشنبه شب اعلام کردند همه زندانیان سیاسی زندان«کوبر» خارطوم آزاد شدند.

خبرگزاری ایرنا: مقام های امنیتی سودان یکشنبه شب اعلام کردند همه زندانیان سیاسی زندان«کوبر» خارطوم آزاد شدند.

پایگاه خبری «السودان الیوم » در این خصوص نوشت: این تصمیم ناگهانی در پی تعیین «صلاح عبدالله قوش» به عنوان رئیس جدید دستگاه امنیت این کشور اتخاذ شد و نشان می دهد او اوضاع امنیتی سودان را خوب و هوشمندانه تحلیل می کند و تصمیم های درستی در این خصوص می گیرد.

صلاح عبدالله قوش پنجشنبه گذشته گفته بود برای مسائل کنونی کشور باید تلاش ها و نوآوری هایی به خرج داد.

وی خواستار نوآوری در کارها برای رسیدن به اهداف مورد نظر شده بود.

السودان الیوم به شمار زندانیان آزاد شده اشاره ای نکرد.

«عمر البشیر» رئیس جمهوری سودان 22 بهمن ،«النافذ محمد عطا» رئیس دستگاه امنیت این کشور را برکنار و «صلاح عبدالله قوش»را به عنوان رئیس جدید آن تعیین کرد.

رئیس جدید دستگاه امنیت سودان، پیش از تعیین محمد عطا به عنوان رئیس دستگاه امنیت این کشور در سال 2009میلادی، حدود 10 سال در این دستگاه و عهده دار این منصب بود.
صلاح عبد الله محمد صالح روابط خوبی با دستگاه های امنیتی منطقه ای وغربی به ویژه سازمان سیا آمریکا دارد .

کارشناسان سیاسی اعتقاد دارند برکناری رئیس دستگاه امنیت سودان با اعتراض های اخیر در این کشور به علت گرانی نان و مواد خوراکی دیگر در ارتباط است و شاید چون محمد عطا موفق به آرام کردن اوضاع در این کشور نشده بود، رئیس جمهوری سودان اقدام به برکناری او کرد.

دستگاه امنیت سودان طی هفته های اخیر بارها مانع توزیع روزنامه های چاپ شده در این کشور شد و شمار زیادی از روزنامه نگاران و خبرنگاران رسانه های محلی و خارجی و از جمله خبرنگار خبرگزاری فرانسه و رویترز را بازداشت کرد.

اعتراض ها در سودان طی هفته های اخیر پس از آن آغاز شد که قیمت هر کیسه 50 کیلویی آرد گندم از 167 پوند سودانی (9 دلار ) به 450 پوند(25 دلار )افزایش یافت و در نتیجه قیمت نان در این کشور نیز دوبرابر شد.

نیروهای امنیتی سودان تاکنون شماری از رهبران احزاب مخالف را نیز بازداشت کرده اند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج