وجود ۲۰ هزار دانشجوی دکترای بیکار در کشور
۶۷۹۶۰۳
۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
۵۶۱۸ 
رئیس‌ دانشگاه آزاداسلامی گفت: امروز ۲۰ هزار نفر دانشجوی دکترای بیکار و ۴۷ هزار نفر مشغول به تحصیل در مقطع دکتری در سطح کشور داریم.

خبرگزاری تسنیم:  فرهاد‌ رهبر رئیس‌ دانشگاه آزاداسلامی در سیزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان، اظهار داشت: در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک دانشگاه مسئله محور باید به نحوی برنامه‌ریزی کرد که برای گسترش ارتباط با صنعت و جامعه ارتباط بهتر برقرار کرد.

وی گفت: باید دست به طراحی خوشه‌های صنعتی زده شود و از توان مردم برای حل مشکلات جدی استان همدان یعنی بیکاری بهره جست.

فرهاد رهبر ادامه داد: با توجه به پتانسیل موجود و حمایت های استاندار همدان، برای فروش محصول دانش بنیان در این استان، پتانسیل و امکانات خوبی وجود دارد و از این توان می شود برای درآمدزایی و حل مشکل مردم استفاده کرد.

رئیس‌ دانشگاه آزاد‌اسلامی اظهار داشت: در دانشگاه آزاداسلامی هدف فقط درآمدزایی نیست؛ هدف حل مشکل مردم است و باید برنامه سال آینده در استان‌ها خیلی دقیق و عملیاتی نوشته شود و در فصل اول سال برنامه مفصلی را برای گسترش ارتباط با صنعت از استان همدان انتظار داریم.

رهبر گفت: زمانی که ما به مردم خدمت کنیم، قطعا خدا به حرکت و نیت ما برکت می‌دهد و درآمدزایی هم تحقق پیدا می‌کند.

وی ضمن اشاره به امکانات دانشگاه آزاد اسلامی همدان تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همدان امکانات خوبی دارد که بسیاری از دانشگاه‌های دولتی در تهران ندارند و باید از این امکانات استفاده و بهره‌گیری شود.

رئیس دانشگاه آزاد‌اسلامی گفت: باید به سمت درآمدهای دانش بنیان حرکت کرد و در این راستا نباید از خدمت رسانی به مدارس سما با در اختیار قرار دادن امکانات آزمایشگاهی غافل شد.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد‌اسلامی باید با آموزش ضمن خدمت به ایجاد شغل و کسب و کارهای جدید اقدام کند.

فرهاد رهبر در ادامه تاکید کرد: مدیریت هزینه یکی از راهکارهای جدی دانشگاه آزاد اسلامی است و مسائل اصلی دانشگاه مسائل فرهنگی است، در همین راستا وظایف هیئت امناء تبیین سیاست‌های راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات جدی کشور، جزیره ای فکر کردن است و یکی از راه‌حل‌های جزیره‌ای فکر نکردن، همین برگزاری جلسه‌های هیئت امناست.

وی افزود: خوشبختانه از شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها مجوز داشتن هیئت جذب مستقل اخذ شده تا اعضای هیئت علمی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی جذب شوند.

وی تصریح کرد: ما امروز 20 هزار نفر دانشجوی دکترای بیکار و 47 هزار نفر مشغول به تحصیل در مقطع دکتری در سطح کشور داریم و اگر برای آنها فکری نشود برای کشور ایجاد بحران خواهد کرد و همه باید دست به دست هم بدهیم تا این مشکل حل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در هزینه‌های فرهنگی باید دقت نظر صورت پذیرد و هزینه فرهنگی در بودجه امسال قابل ذخیره سازی است.

فرهاد رهبر اظهار داشت: امروز نیاز کشور لشکر دانشجویی نیست، دانشگاه آزاد اسلامی زمانی وارد عرصه آموزش تحصیلات تکمیلی در کشور شد که نیاز اساسی بود و به خوبی انجام وظیفه کرد، اما امروز باید دانشگاه آزاد اسلامی تغییر ماموریت از آموزش به پژوهش دهد.

وی تاکید کرد: ماموریت ما امروز در دانشگاه آزاد اسلامی حل مسئله مردم یعنی اشتغال و درآمدزایی است و اگر در این مسیر موفق نباشیم درست عمل نکرده ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیان داشت: در دانشگاه آزاد اسلامی سامانه‌ای برای اخذ استاد راهنمای دانشجویان تحصیلات تکمیلی طراحی شده، به طوری که دانشجویان به راحتی استاد راهنمای خود را انتخاب می‌کنند و هر عضو هیئت علمی بیش از 8 دانشجو را نمی‌تواند راهنمایی کند.

فرهاد رهبر تاکید کرد: سرانه دانشجویان دانشگاه‌های دولتی مبلغی افزون بر 12 میلیون تومان برای هر دانشجوست و این سرانه برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به 3 میلیون تومان نمی‌رسد، از این رو مدیریت هزینه در دانشگاه دولتی دشوار است.

رهبر همچنین خاطرنشان کرد: برای مدیریت هزینه در دانشگاه آزاد اسلامی، اصلاح ساختار و چابک‌سازی صورت گرفته و چند سامانه متمرکز نیز که امکان نظارت سیستمی را به دانشگاه آزاد اسلامی می‌دهد مانند سامانه خرید دارایی، حقوق و دستمزد طراحی شده که اثرات آن به زودی مشخص می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1396/11/30
به کشورهای پیشرفته ارئه خدمت دهند توسط دانشجویان دکترا.
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1396/11/30
مدیران نادان در سراسر کشور== ملت وکشور ویران
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1396/11/30
برن طلبه بشند سه سوت سرکارند
Iran, Islamic Republic of
15:23 - 1396/11/30
خواهشا یه فکری بکنین همین آمار باعث میشه که دانش آموزا انگیزه ای برای موفق شدن تو کنکور نداشته باشن
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1396/11/30
برادر زن من مهندس هستش ولی بیکاره دست فروشی میکنه پسرمم از اون الگو برداشته مدرسشو ترک کرده میره سر کار چرا چون میگه درس بخون چندسال مثل دایی بیکار بمونم مهندسه ..پس از الان کار میکنم عمرم هدر نره پول توهم هدر ندره
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1396/11/30
کارخانه تولید مدرکه ایران
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1396/11/30
خدا نگذره ازتون بیست سال زحمت کشیدیم برای هیچ. دلمون خوشه که دانشگاه دولتی درس خوندیم.
ما فقط شرمنده ی خونواده شدیم که این همه سال حمایتمون کردن
کاش منم پزشکی میخوندم
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1396/11/30
خوشبختانه دانشگاه آزاد با افزایش فله ای دکتر توانست هیمنه دکتر ها را بشکند و آنها را بی ارزش کند. بهترین کار همین است. چون دکتر و دانشگاه تحفه غربی هاست که توسط رضاخان به کشور وارد کردند تا ما را بدبخت کنند. انشاالله این دکترها نظافتچی و سوپور شوند تا اقتدارشان بیشتر بشکند.
Iran, Islamic Republic of
17:54 - 1396/11/30
فارغ التحصیل دكترای روزانه دانشگاه تهرانم و صدالبته بیكار....ب هركس ك دور و برم هست توصیه میكنم وقتتونو واسه درس خوندن هدر ندید...تو مملكت ما با درس خوندن آدم ب جایی نمیرسه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۳۰
اختیار دارید ، پزشکان
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1396/11/30
دکتراها بیکاران،اما بیسوادها تا قیامت شاغل هستن
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1396/11/30
تو این مملکت هرچه آدم خر تر بشه راحت تر میتونه با این موضوعات کنار بیاد
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1396/11/30
تحصیل کرده های احمق،خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
20:19 - 1396/11/30
دکتر رهبر کاردانی دندانپزشکی بگذارید لطفا هم کاربردیه هم کار مردمو راه میندازه
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1396/11/30
سختی و مشکلات مردم رو روز به روز هوشیارتر کرده..پول مسعولان رو روز به روز نادونتر کرده
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1396/11/30
دولت دیگه هیچ حرفی برا گفتن نداره ...فقط یه خوبی داره میشه به راحتی از اب گل الود تو ایران ماهی گرفت
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1396/11/30
از بس مدرک کیلویی دادید خب
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج