سبک مشابه شفر و دیاز؛ جنگ بازی مالکانه
۶۷۹۸۱۰
۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۷
۵۹۳۹ 
 استقلال لیگ قهرمانان را با بازی مالکانه برابر الریان شروع کرد و این هفته برابر الهلالی قرار می‌گیرد که خود سابقه‌ای جدی و قابل قبول در اجرای بازی مالکانه دارد.

وبسایت نود: استقلال شفر مدت‌هاست که برنده جنگ مالکیت در بازی‌های لیگ برتر است. اولین بازی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هم برابر الریان در قطر برگزار شد که آبی‌ها موفق شدند خواسته شفر را در ایجاد برتری تصاحب توپ اجرایی کنند. استقلالی که فصل قبل با تاکتیک واکنش‌گرایانه منصوریان در آسیا حاضر شده بود این بار مدل بازی‌ خود در لیگ برتر را در لیگ قهرمانان آسیا هم پیاده‌سازی کرده و حالا در دومین هفته برابر الهلال عربستانی قرار می‌گیرد که خود از تیم‌های صاحب سبک آسیا در تصاحب توپ و در اختیار گرفتن مالکیت بازی است. استقلال برابر الریان ۵۳۷ پاس ثبت کرد که ۴۶۹ عدد از این تعداد سالم به مقصد رسیده بود. یعنی ۸۷درصد از پاس‌های آبی‌ها درست ارسال شد. در سوی دیگر اما الریان ۲۶۹ پاس سالم ثبت کرده بود. ۷۷درصد از کل پاس‌های بازیکنان تیم قطری.

شرایط مساعد استقلال در بازی اول را با شرایط الهلال در بازی با العین مقایسه می‌کنیم. الهلال که سال‌هاست به عنوان یکی از تیم‌های همیشه مدعی لیگ قهرمانان آسیا شناخته می‌شود و در بیشتر موارد سبک بازی مالکانه خود را به حریف دیکته می‌کند. بازیکنان عربستانی در بازی با العین هم بیشتر از ۲ برابر تیم اماراتی پاس سالم بین یکدیگر رد و بدل کردند. ۴۱۲ پاس در برابر ۲۰۲ پاس به مقصد رسیده العینی‌ها. الهلال ۵۰۵ پاس در کل بازی به ثبت رساند که این آمار نشان از دقت پاس ۸۱درصدی آبی‌پوشان عربستانی دارد.

در مقایسه دیگر هم استقلال با ۷ سانتر موفق ۳ بار بیشتر از الهلال موفق به اجرای حملات‌اش از طریق سانتر از دو جناح شده است. درصد موفقیت استقلالی‌ها در ارسال پاس بلند هم ۶۸درصد بوده در حالی که بازیکنان الهلال ۵۲درصد از پاس‌های بلندشان به مقصد رسیده بود.

کفه ترازو کمی تا قسمتی به سمت استقلال سنگینی می‌کند و شفر در بازی اول آسیایی نشان داده توانایی بازی مالکانه در خانه حریف را دارد و حالا عیار او در دومین هفته بازی‌ها برابر الهلالی مشخص خواهد شد که خود از بهترین تیم‌های آسیایی است که این سبک را اجرا می‌کند. استقلال و الهلال هر دو در اولین بازی خود بین ۶۰ تا ۶۵ درصد مالکیت بازی را در اختیار داشتند و اگر بنا باشد هر دو سرمربی به تداوم فلسفه بازی اول خود در عصر سه‌شنبه اصرار داشته باشند باید منتظر جنگی تمام‌عیار برای تحمیل خواست مالکانه وینفرد شفر و رامون دیاز باشیم.

سبک مشابه شفر و دیاز؛ جنگ بازی مالکانه

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United States
13:01 - 1396/12/01
به امیدبرداستقلال بزرگ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج