شریعتمداری: این‌ها داعشی‌اند، نه دراویش
۶۸۰۲۹۴
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
۶۸۴۲ 
نا آرامی‌های دو‌شنبه شب تهران در خیابان پاسداران که شهادت ۵تن از نیروهای انتظامی و بسیجی و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم را در پی داشت و با تخریب خانه‌ها، خودروها و مغازه‌ها، زیرگرفتن وحشیانه مردم با اتوبوس، حمله با قمه و شمشیر و چاقو به رهگذران و دهها نمونه دیگر از وحشیگری همراه بود را نمی‌توان در بستر اعتراض جماعتی که تحت پوشش دراویش به میدان آمده و جنایت آفریده بودند تعریف کرد.

حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان درباره حوادث خیابان پاسداران نوشت:

۱- نا آرامی‌های دو‌شنبه شب تهران در خیابان پاسداران که شهادت ۵تن از نیروهای انتظامی و بسیجی و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم را در پی داشت و با تخریب خانه‌ها، خودروها و مغازه‌ها، زیرگرفتن وحشیانه مردم با اتوبوس، حمله با قمه و شمشیر و چاقو به رهگذران و دهها نمونه دیگر از وحشیگری همراه بود را نمی‌توان در بستر اعتراض جماعتی که تحت پوشش دراویش به میدان آمده و جنایت آفریده بودند تعریف کرد. این برداشت نه فقط ساده‌لوحانه، که بسیار احمقانه است اگر چه بعید نیست که دامن‌زدن به این برداشت احمقانه برای رد گم کردن نیز باشد. جنایاتی که این گروه در پوشش دراویش مرتکب شده‌اند فقط با جنایات وحشیانه داعش قابل مقایسه است و کمترین تردیدی باقی نمی‌گذارد که بخشی از تفاله‌های داعش هستند که این بار از آستین یکی از فرقه‌های به شدت بدنام دراویش بیرون کشیده شده‌اند. گفتنی است بعد از شروع غائله خیابان پاسداران، بسیاری از فریب‌خوردگان این فرقه همراه با برخی دیگر از فرقه‌های دراویش ضمن برائت از تفاله‌های داعشی فرقه یاد شده و رهبر -یا به اصطلاح قطب- بیگانه‌پرست و بدسابقه آن، خواستار برخورد قاطع نظام با آنان و معرفی هویت داعشی آنها به مردم شده‌اند. روابط پنهان و آشکار رهبران درویش‌های گنابادی با مقامات اسرائیل و بهائیان داستان پنهانی نیست، به عنوان نمونه -و فقط نمونه- می‌توان به تصاویر منتشر شده از نشست مشترک مصطفی آزمایش یکی از رهبران فرقه گنابادی با دیان علایی نماینده بهائیان حیفای اسرائیل و یا تصویری از ملاقات وی با رضا پهلوی در آمریکا ‌اشاره کرد. آزمایش انکار نمی‌کند که به نمایندگی از سوی قطب دراویش گنابادی و برای تبادل نظر! در این نشست‌ها شرکت کرده بود که تصاویر آن در کیهان امروز چاپ شده است.

۲- ماجرا به بهانه یکی از همین قماش که به جرم سرقت و با شکایت شاکی خصوصی بازداشت شده بود آغاز شد و دهها تن از مزدوران داعشی با آمادگی قبلی و حمل پنهانی سلاح گرم و در حالی که سلاح سرد خود نظیر قمه، شمشیر، چاقو، شیلنگ‌های میخ‌کوبی شده و... را آشکارا حمل می‌کردند به کلانتری محل بازداشت همپالکی خود مراجعه می‌کنند و یکی از آنها با گستاخی به افسر نیروی انتظامی که برای دعوت آنان به آرامش آمده بود می‌گوید فقط نیم ساعت فرصت دارید تا برادر ما - سارق بازداشت شده- را بدون شرط و شروط آزاد کنید! و...
شرح این ماجرا و دنباله وحشی‌گری تفاله‌های داعش در گزارش امروز کیهان آمده است که به تکرار آن نیازی نیست. اما، آنچه تاسف‌آور بوده و غیرت هر مسلمان ایرانی را جریحه‌دار می‌کند لحن آمرانه این تفاله داعش با نیروهای نظامی و انتظامی کشوری است که انبوه داعشی‌ها و سایر تکفیری‌های مورد حمایت مستقیم آمریکا، اسرائیل، انگلیس، فرانسه و شیوخ عرب منطقه را قلع و قمع کرده و پوزه کثیف قدرت‌های بزرگ جهانی حامی آنان را به خاک مالیده است. ملت و کشوری با این ویژگی و اقتدار مثال‌زدنی چگونه می‌تواند رجز‌خوانی یک جرثومه دست‌چندم تکفیری‌ها را تحمل کند؟!... گفتنی است بر اساس فیلمی که منتشر شده است، همین پهلوان پنبه بعد از دستگیری ، ناگهان به موش آب‌کشیده تبدیل می‌شود! موضوع این وجیزه اما، نکته دیگری است. بخوانید!

۳- بیشترین گلایه مردم که در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، از جمله خبرنگاران صدا و سیما مطرح کرده‌اند اعتراض شدید آنان به تساهل و خودداری غیر‌قابل توجیه نظام در برخورد با این جرثومه‌های فساد و تفاله‌های جنایتکار داعش است که بدون کمترین تردید، اعتراضی بجا و صد البته قابل پیگیری نیز هست. چرا باید به این مزدوران اجازه می‌دادند که ساعت‌ها با خیال راحت و اطمینان از انفعال نیروهای حاضر در صحنه به جنایات وحشیانه خود ادامه دهند؟! دست‌کم ۵ نفر از نیروهای انتظامی و بسیج را به شهادت برسانند، دهها تن از مردم کوچه و خیابان را به سختی مجروح کنند، با اتوبوس و سپس با یک‌دستگاه خودروی سواری به میان جمعیت رفته و آنان را با قساوت تمام زیر بگیرند، به زور وارد خانه‌های مردم شده و از پشت بام خانه‌ها بر سر مردم سنگ، آجر و آتش بریزند، ماشین‌ها و مغازه‌ها و خانه‌های ملت را ویران کنند، با قمه و شمشیر و چاقو و کوکتل‌مولوتف و بمب دست‌ساز به جان مردم بیفتند و...؟! در فاصله این چند ساعت نیروهای نظامی و انتظامی که باید در این مواقع به حمایت از مردم وارد صحنه شده و تفاله‌های «داعش - درویش» را سر جای خود بنشانند کجا بوده‌اند؟! و چرا با وجود حضور در صحنه از برخورد قاطع و پشیمان‌کننده با این جرثومه‌های تباهی خودداری کرده‌اند؟!
پلیس می‌گوید تا چند ساعت بعد از شروع واقعه و اقدامات جنایت‌بار داعش - درویش‌ها به ما اجازه برخورد نداده بودند! چه کسی اجازه نداده بود؟ فرمانده نیروی انتظامی؟! پاسخ منفی است، مقامات بالاتر اجازه نداده بودند! چرا؟!

۴- در این ماجرا نقش وزارت اطلاعات که رصد اقدامات خائنانه و پیشگیری از خیانت آنها وظیفه ذاتی و قانونی آن است دیده نمی‌شود و معلوم نیست که چرا از تصمیم درویش - داعشی‌ها برای اغتشاش بی‌خبر بوده است و چنانچه خبر داشته، چرا قبل از وقوع ماجرا در پی پیشگیری از آن بر نیامده است؟

پرسنل وزارت اطلاعات بارها نشان داده‌اند که همواره در نقش سربازان گمنام امام زمان (عج) و با هوشیاری و دقت مثال‌زدنی پای کار بوده و به یقین هنوز هم هستند ولی جای گلایه از مدیریت این وزارتخانه است که پیش از این هم نمونه‌هایی داشته است. به عنوان نمونه، کمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام کرده بود که حداقل ۱۰۰ مدیر دو تابعیتی در میان مسئولان حضور دارند ولی وزیر محترم تاکید کرد که هیچ مدیر دو تابعیتی نداریم و حال آنکه می‌دانیم پرسنل خدوم وزارت اطلاعات با نظر وزیر موافق نبوده‌اند. گفتنی است یکی از این دو تابعیتی‌ها چند روز بعد با سرقت ۱۰۰ میلیارد تومان از بیت‌المال به کانادا‌ گریخت. و در جریان بازداشت جاسوسان موشکی اخیر هم معلوم شد که دست‌کم دو تن از آنان دارای تابعیت دوگانه و سه گانه هستند. آیا وزیر محترم در ماجرای اخیر نیز تعلل نکرده است؟!

۵- روز سه‌شنبه ۲۴ بهمن ماه - یعنی ۶ روز قبل - آقای رئیس‌جمهور در نشست مشترک وزیران و استانداران با رؤسای سازمان‌های اقتصادی می‌گوید:
« از روز اول به پلیس دستور دادیم بدون اسلحه وارد صحنه شود»! و بعد با افتخار می‌فرمایند: «در تماس تلفنی که با یکی از مقامات فرانسوی داشتم، وقتی که گفتم پلیس بدون اسلحه حضور دارد، تعجب کرد که چرا این موضوع اعلام نمی‌شود و پلیس بدون اسلحه به خیابان آمد و آرامش را برقرار کرد»!

باید به جناب روحانی گفت؛ در کجای دنیا برای مقابله با آشوبگران و متجاوزان به جان و مال مردم، پلیس را بدون اسلحه به میدان می‌فرستند؟! آیا تصور نمی‌کنید اگر توماس جفرسون -از واضعان دموکراسی آمریکا- سر از خاک بیرون می‌کرد، به جنابعالی پرخاش کرده و می‌گفت؛ این روش که شما دنبال می‌کنید آنارشیسم است، نه دموکراسی! و با عرض پوزش باید از رئیس‌جمهور محترم پرسید چرا نسخه بدون اسلحه را در حفاظت از خود به کار نمی‌گیرید؟! و خلع سلاح را از تیم حفاظت خود شروع نمی‌فرمائيد؟! البته آن مقام فرانسوی حق دارد از اینکه پلیس را در مقابل تروریست‌های مورد حمایت غرب و از جمله فرانسه بی‌اسلحه به میدان فرستاده‌اید حیرت‌زده شود! و خوشحالی خود را در پوشش تعجب ابراز دارد!

۶- فیلمی از نشست سردار رحیمی، رئیس‌پلیس محترم تهران با چند تن از دراویش داعشی آشوبگر منتشر شده است که در آن، درویش داعشی تهدید‌کننده پلیس به آزاد کردن نیم ساعته سارق بازداشتی نیز حضور دارد! و سردار رحیمی را در حال مذاکره با آنان نشان می‌دهد!! ایشان به توصیه کدام مسئول با آنان به گفت‌و‌گو نشسته است؟! و آیا نشست و مذاکره با کسی که پلیس را به آزادی نیم ساعته سارق بازداشت شده تهدید کرده و برای نظام خط و نشان کشیده است در شأن پلیس است؟! ظاهرا سردار رحیمی بعداً متوجه شده که چه کسی در مذاکره مورد ‌اشاره حضور داشته است و به همین علت فیلم و کلیپ یاد شده در فاصله کوتاهی پس از انتشار از سایت باشگاه خبرنگاران جوان حذف گردیده است. این اقدام نشان می‌دهد سردار رحیمی از هویت آن شخص بی‌خبر بوده است که در این حالت باید دید چه کسانی ورود او را به نشست مزبور توصیه کرده‌اند؟!

پلیس در جریان اغتشاشات چند هفته گذشته نشان داده است که وقتی پای منافع ملی و حفظ جان و مال و نوامیس مردم در میان باشد، اهل مماشات با متجاوزان و آشوبگران اجاره شده از سوی دشمنان نیست و از این روی سردار رحیمی که سابقه‌ای درخشان در برخورد با اغتشاشگران دارد و نشان داده است که بعد از دعوت آنان به آرامش و تفکیک فریب‌خوردگان از عوامل اجیر شده دشمن اهل قاطعیت است باید ماجرای مورد ‌اشاره را به دقت بررسی کرده و چنانچه عمدی از سوی برخی در میان بوده است از پیگیری ماجرا دریغ نکند.

۷- این واقعیت نیز گفتنی است که اقدام تروریستی تفاله‌های داعش را نمی‌توان با حماسه تماشایی مردم در ۲۲ بهمن و حضور دهها میلیونی آنان که به مراتب، عظیم‌تر و پر‌شمار‌تر از سال‌های قبل بود بی‌ارتباط دانست. شروع ماجرا نیز به وضوح نشان می‌دهد که آزادی سارق بازداشت شده فقط یک بهانه بوده است و درویش - داعش‌ها از قبل برای آشوب و اغتشاش با هدف بی‌ثبات نشان دادن ایران اسلامی و انتقام از حضور حماسی مردم در ۲۲ بهمن مأموریت یافته بودند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 36
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1396/12/02
متخصص نامگذاری و زدن حرف هایی ک ب مملکت کمک نمیکنه ک هیچ فقطم ضرره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
اخه نه این که برجام روحانی همه ی تحریم ها رو برداشته بدون این که بتن توی قلب راکتور بریزن و مملکت تبدیل به گلستان شده برای همین کیهان بیکار مونده .
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
کیهان رییس جمهور کشوره برای همین همه چیز تقصیر بدبخت است.
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1396/12/02
احسنت آقای شریعتمداری؛ درود بر غیرت و وطن پرستی شما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
این حرف هاش قابل قبوله.
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1396/12/02
من خودم طرفداراقای شریعتمداری نیستم ولی دراین موردحق باایشان هست جای هیچ مماشات وتوجیهی نیس اشدمجازات برای این وحشیهای ازخدابی خبربایدانجام بشه جوون دسته گل مردم که پدرومادرش اینهمه براش زحمت کشیدن حالایک وحشی پرپرش کنه جای خیچ مماشاتی نیس
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1396/12/02
هر کس در هر زمان ،که جنایت و شکنجه می کند و با خودرو از روی مردم رد می شود داعشی ست
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1396/12/02
از داعش هم بدترن
مردم گناباد اعلام کردن سردسته های اینا بعد از انقلاب اکثرا از گناباد رفتن و تو محله های بالا شهر تهران و شهرای دیگه ساکن شدن و از اینکه به اینا میگن گنابادی ناراحتن و ازشون اعلام انزجار کردن.
پاسخ ها
جمشید
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
حتما تو از مردم گناباد نظرسنجی گرفتی و به این نتیجه رسیدی......
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1396/12/02
از نظر تو کل مخالف ها داعشی اند ،
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
ببند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
ناشناس 23:25
تو باز کن داعشی
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1396/12/02
شما که همه را ارتباط میدین به داعش حالا دیگه حرفی برای فتنه باقی نمانده سوژه تازتون شده داعش فکر میکنین مردم باور دارن؟
Iran, Islamic Republic of
10:56 - 1396/12/02
خدا ایران رو از شر خشکسالی، گرد و غبار، زلزله، سقوط هواپیما، غرق شدن کشتی، دروغ و شریعتمداری در امان بدارد ... آمین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
روحاني متچكريم
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1396/12/02
اگر شما فرق داعش و درويش و نميدونيد مردم فرق اينها رو خوب ميدونند
پاسخ ها
اینها از داعش بدترند
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
اینا درویش نیستن. اراذل و فرقه های بنگی هستند. من خودم به خانقاه های دراویش رفت و آمد داشتم و بسیاری گروه های مختلف دراویش آزادانه و بی دردسر دارن به برنامه ی معنوی شون می پردازن اما اینا کارشون شده لات بازی و شاخ وشونه کشیدن
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1396/12/02
خواهشا دراویش رو داعشی نخوانید اینها یه عده هستند که میخواهند دراویش رو بدنام کنند
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1396/12/02
دوستان لطفا احساساتی نشید الکی دراویش بسیار انسانهای با منطق و با مرامی هستن و مطمئن باشید یک عده خواستن اسمشون رو خراب کنن حتی کلیپی اومد بیرون از دراویش که گفتن راننده اتوبوس رو ما به عنوان دراویش تو محفل ها ندیدیم نمیدونیم درویش هست یا خیر شخصا بارها با اونا برخود داشتم و بسیار انسانهای آرومی هستن و قطعا یک توطئه زیر این قضیه هست ممکنه از مجری ثابت حسینی دستور گرفته تا از اعتراض مسالمت آمیز دراویش سواستفاده بشه و از تجمع اونا سواستفاده کنند لطفا اگر در مورد دراویش اطلاعی ندارین مطلب نزارید
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1396/12/02
اغتشاشگران هم داعشی هستند
Iran, Islamic Republic of
12:24 - 1396/12/02
من از همه فرقه ها بیزارم
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1396/12/02
انگ زدن راحتترین شیوه برای کیهانه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
سكوت كن
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
. دستم اشتباهی خورد خواستم مثبت بزنم
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1396/12/02
ما که از هر نوع خشونت بیزاریم
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1396/12/02
تاسف برات سانسور چی با حذف نظرات نمیتونی افکارها تغییر بدی حقیقت رو گفته شریعتمداری
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1396/12/02
طرز تفکر شما داعشی وهرکس مخالف شما باش یک چیزی بش میبندی اقای کیهان
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1396/12/02
سرتو از زیر برف بیار بیرون
خودت صدها مرتبه از اینها بدتری
یادت رفته چکاره بودی
چرا زمانی که اسید پاشی میکردن لال بودی
چرا رمانی که جوانهای مردم تو کهریزک شهید میشدن لال بودی
چرا زمانی که سحنرانی فرزند امام را برهم زدن لال بودی
چرا زمانی که به هاشمی تهمت زدن لال بودی
چرا چرا چرا چراهای زیای که باید جواب بدی دیر یا زود تقاس این خونهای شهدا رو باید بدی
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1396/12/02
راننده اتوبوس معلوم نیست کیه .ثابت نشده کیه.انگ و تهمت زدن به مردم خیلی راحتهش
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1396/12/02
بنده یک جانبازم از این شرم دارم که رزمندگان سابق جانبازان خانواده شهدا سر در لاک خود فرو بردن مایی که برای دفاع از کشور در مقابل عراق ایستادیم حال نمی توانیم در مقابل مشتی اراذل اوباش که قطبشان معلوم نیست کیست که باعث مرگ ۵ نفر از بهترین جوانان ما شده اند اگر ما امروز ساکت بنشینیم هر روز به نیروهای امنیتی حمله میشود باید مشت محکمی بر دهنشان زده شود تا دیگر از این غلطها نکنند اگر یک ملیون باشند ما همان ارتش ۲۰ میلیونی هستیم
پاسخ ها
جمشید
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
بازم یه عده معلوم الحال پای شهدا و رزمنده ها رو کشیدن وسط.من که میدونم تو اصلا سنت به جنگ قد نمیده
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1396/12/02
به(خیلی/معتسفم) فقربدترین؟چیزی *ایمان/راضعیف/مکند)دست*به*اینتخلفات*میزنند
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1396/12/02
اصل داعش خودتی سرتو از زیر برف بیار بیرون
گذشته خوتو بیاد بیار شکنجه گر وبازجوی بی رحم پرونده ساز
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج