اداره هتل پنج ستاره به نجفی سپرده شده است؟!
۶۸۰۷۵۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
۱۰۳۵۴ 
مصطفي سليمي در روزنامه اعتماد نوشت: درباره نقدهايي كه بعضا اين روزها درباره عملكرد آقاي نجفي مطرح مي‌شود بايد نكته‌اي را به عنوان مبناي تحليل‌ها مورد توجه قرار دهيم. اينكه ما بايد بر اساس شناخت دقيق وضعيت شهرداري و آمار و اطلاعات سخن بگوييم.

مصطفي سليمي در روزنامه اعتماد نوشت: درباره نقدهايي كه بعضا اين روزها درباره عملكرد آقاي نجفي مطرح مي‌شود بايد نكته‌اي را به عنوان مبناي تحليل‌ها مورد توجه قرار دهيم. اينكه ما بايد بر اساس شناخت دقيق وضعيت شهرداري و آمار و اطلاعات سخن بگوييم.

بايد ببينيم آيا اداره يك هتل پنج‌ستاره به آقاي نجفي سپرده شده يا اينكه ايشان يك وضعيت نابسامان را تحويل گرفته است. اگر بر اساس آمار بخواهيم صحبت كنيم در حال حاضر شهرداري به جمعيتي بالغ بر ١٣٥ هزار نفر دستمزد پرداخت مي‌كند يعني هر ماه رقمي حدود ٦٠٠ ميليارد تومان فقط هزينه پرداخت دستمزد مي‌شود. از طرف ديگر تاكنون ٥٢ هزار ميليارد تومان بدهي‌هاي شهرداري شناسايي شده و هنوز هم اين روند ادامه دارد و بسياري از سازمان‌ها رصد و مميزي نشده‌اند كه يقينا به رقم بدهي‌ها افزوده مي‌شود.

شعار مديران شهرداري در گذشته رسيدن به توسعه پايدار و در راس آن كسب درآمد پايدار بود. اما متاسفانه اين شعار محقق نشده است. بلكه روز به روز هم شهرداري از وضعيت پايدار فاصله گرفته است. همان‌گونه كه دولت به نفت وابسته شده، شهرداري هم به تراكم‌فروشي وابسته است. هر چه هزينه‌هاي جاري شهرداري با گذشت زمان بيشتر شده وابستگي شهرداري به درآمدهاي «مساله‌دار» و «شهرفروشي» بيشتر شده است. چنان كه اكنون شهرداري تهران داراي پيكره‌اي است كه به سختي نفس مي‌كشد. بنابراين ما نمي‌توانيم انتظار داشته باشيم يك وضعيت آشفته بعد از چند ماه به يك باره سامان يابد و شاهد رشد خارق‌العاده باشيم.

اتكا به تراكم‌فروشي حاصل عملكرد ٤٠ ساله است كه البته در ١٠، ١٥ سال گذشته شدت بيشتري يافته بود. انحراف‌هاي ديگري مانند استخدام‌هاي بي‌رويه، هزينه‌هاي جاري سنگين، ماموريت‌هاي غيرمرتبط و مواردي مانند اينها هزينه‌هاي نگهداري شهر را بالا برده‌اند.

اكنون شهر به جايي رسيده كه از نظر ترافيك و آلودگي جزو بدترين شهرهاي دنيا است. ساكنان قديمي شهر دارند از شهر هجرت مي‌كنند.

اين موارد نشان مي‌دهد كه وضعيت شهر تهران طبيعي نيست. اما در مدت كوتاهي كه آقاي نجفي در شهرداري كارشان را شروع كرده‌اند تا همين الان قدم‌هاي بزرگي برداشته شده است. تصميم‌هايي گرفته شده كه بر مبناي آن جلوي بسياري از انحراف‌ها گرفته شده است. سياست‌هاي جديد مديريت شهري موجب شده جلوي رشد هزينه‌هاي جاري گرفته شود تا ساختار شهرداري بتواند از اين وضعيت گذر كند. براي اينكه تيم آقاي نجفي و اعضاي شوراي شهر فرصت پيدا كنند مقداري جلو بروند و جلوي انحرافات را بگيرند آنها نيازمند فرصت بيشتر‌ند. همه بايد به اين نكته توجه كنند كه كار اجرايي دشوار است و كارهاي زيربنايي و اصلاح رويه‌ها هم‌زمان مي‌برد. من تصور مي‌كنم بسياري از تصميم‌ها خوب بوده و البته ممكن است اشكالاتي هم در كار باشد اما براي بهبود آن بايد به شهردار و اعضاي شوراي شهر كه منتخب مردم هستند فرصت دهيم.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1396/12/03
آقاي نجفی توانایی اداره کردن ساندویچی هم ندارد اگر قبول ندارید از مردم نظر سنجی کنید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج