واکنش پاپ فرانسیس به تحولات اخیر سوریه
۶۸۲۲۷۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
۲۲۶۷ 
رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در واکنش به تحولات اخیر سوریه، خشونت‌های غیرانسانی در این کشور را محکوم و از قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد برای آتش‌بس در این کشور اعلام حمایت کرد.

خبرگزاری ایسنا: رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در واکنش به تحولات اخیر سوریه، خشونت‌های غیرانسانی در این کشور را محکوم و از قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد برای آتش‌بس در این کشور اعلام حمایت کرد.

پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در سخنرانی خود در میدان سنپیتر واتیکان امروز (یکشنبه) برای پایان فوری خشونت‌ها در سوریه دعا کرد.

او اظهار کرد: ماه فوریه جاری یکی از پرخشونت‌ترین ماه‌ها طی هفت سال جنگ و درگیری در سوریه بوده و صدها و هزاران تن از غیرنظامیان شامل کودکان، زنان و سالمندان قربانی شده‌اند و بیمارستان‌ها هدف قرار گرفتند و مردم قادر به دستیابی به غذا نیستند. این وضعیت غیرانسانی است.

رهبر مسیحیان کاتولیک جهان تاکید کرد: شما نمی‌توانید با توسل به شرارت با یک شرارت دیگر بجنگید.

او خواهان پایان فوری خشونت‌ها در سوریه با هدف دسترسی هرچه‌سریع‌تر کمک‌ها به غیرنظامیان گرفتار در این کشور به ویژه در منطقه غوطه شرقی شد.

پاپ فرانسیس تصریح کرد: بنابراین درخواست فوری دارم که خشونت‌ها متوقف شود و امکان دسترسی مردم به کمک‌های انسانی از جمله غذا و دارو و همچنین تخلیه افراد زخمی و بیمار فراهم آید.

این اظهارات پاپ فرانسیس در حالی مطرح شد که روز شنبه شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آرا قطعنامه‌ای را برای برقراری آتش‌بس ۳۰ روزه در سراسر سوریه و تحویل کمک‌های انسانی به میلیون‌ها نفر از مردم این کشور تصویب کرد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج