دلایل برکناری فرماندار سرپل ذهاب
۶۸۲۴۴۵
۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۳۶
۱۰۵۱۳ 
چهار ماه از وقوع زلزله در کرمانشاه می گذرد و با وجود اینکه در اوایل کار قول های زیادی برای کمک به این مردم داده شده بود، کار تا به این زمان با کندی پیش رفته است، به طوری که همچنان بسیاری از ساکنان شهرستان های کرمانشاه و به ویژه سرپل ذهاب شب ها را در چادرهای سرد به صبح می رسانند.

تابناک: فرماندار سرپل ذهاب حاشیه های زیادی داشت/ در شب وقوع سیل در کرمانشاه فرماندار جلسه سیاسی برای ابقای خود برگزار کرد!چهار ماه از وقوع زلزله در کرمانشاه می گذرد و با وجود اینکه در اوایل کار قول های زیادی برای کمک به این مردم داده شده بود، کار تا به این زمان با کندی پیش رفته است، به طوری که همچنان بسیاری از ساکنان شهرستان های کرمانشاه و به ویژه سرپل ذهاب شب ها را در چادرهای سرد به صبح می رسانند.

آنچه مسلم است، بی برنامگی مدیران در این شهرستان، باعث بسیاری از این کاستی ها گشته و باعث شده تا به برخی ـ تا کنون ـ کانکسی نرسد و مردم این منطقه را در زمان بارندگی و سرما با مخاطرات بسیاری مواجه کند.

با این حال، خبرهای رسیده از مناطق زلزله زده، گویای این است که مدیران ارشد استانی و نیز نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با این تصور که همه مشکلات پیش آمده، مربوط به ناکارآمدی فرماندار است، وی را از مقام خود عزل کرده اند؛ اقدامی که سنجابی فرماندار سرپل ذهاب آن را تأیید کرد؛ اتفاقی که باید از نماینده مردم در مجلس و نیز مسئولان ارشد استان پرسید: آیا می توان پذیرفت همه مشکلات این شهرستان و خسارات سنگینی که به مردم تحمیل شد، به دلیل ناکارآمدی فرماندار بوده باشد؟!

فرهاد تجری، نماینده سرپل ذهاب در گفت وگو با تابناک در پاسخ به این پرسش و دلیل برکناری فرماندار گفت: در روزهای گذشته، با توجه به اینکه استاندار جدید برای کرمانشاه منصوب شده است یک رویکرد مدیریتی جدید در حال اجراست و استان کرمانشاه هم با توجه به اینکه بالاترین رویکرد را در زمینه بیکاری دارد، این رویکرد به اجرا گذاشته شده است.

این نماینده مجلس افزود: تغییر مدیران به دلیل این است که توانمندتر و همسوتر با استاندار باشند؛ برای همین، جزو برنامه های استاندار است و قرار است در غرب و شرق کرمانشاه هم تغییراتی در فرمانداری ها صورت گیرد.

وی درباره ارتباط این تغییر با مسأله زلزله نیز گفت: حتما یکی از معیارها و مبناهای تغییر فرمانداران، مسأله زلزله و مدیریت بحران بوده و نمی تواند بی ارتباط به موضوع باشد.

این نماینده مجلس در واکنش به اینکه برخی ادعا کرده اند، با دخالت نماینده، فرماندار عزل شده است، گفت: من ارتباطی با این موضوع ندارم و خود وزیر کشور هم در همان روزهای اول زلزله اعلام کرد که از عملکرد وی راضی نیست و بارها هم این موضوع را به استاندار یادآور شده بود. البته ما انتقاد داشتیم و اتفاقا رفاقت هم با وی داریم و فکر می کنم کم لطفی کرده اند و این حرف ها را زده اند. خود ایشان می دانند که من خیلی به او کمک کرده ام، ولی گاهی نمی شود کاری کرد.

وی در ادامه یادآور شد: هنگامی که مردم در سیلاب و باران غرق بودند، جناب فرماندار جلسه سیاسی برای ابقای خود برگزار و عده ای از افراد و طرفداران خود را جمع کرده بود و به بهانه مدیریت نقد بحران در زمان زلزله به فکر ماندن و محکم کردن جایگاه خود بود.

تجری گفت: انتقاد ما تنها شامل فرماندار نمی شود و من از بنیاد مسکن، مدیران کشاورزی و نهادهای مختلف نیز انتقاد کردیم. با یک انتقاد نماینده که فرماندار عوض نمی کنند، قطعا مشکلاتی از قبل وجود داشته و خود وزارت کشور و شخص وزیر کشور هم روی این موضوع حساسیت داشته و به عملکرد وی انتقاد کرده بود.

این نماینده در پاسخ به اینکه تغییرات انجام شده چه نفعی برای منطقه خواهد داشت، گفت: وقتی فرد جدیدی در جایی منصوب می شود، انگیزه بیشتری برای عرضه خود دارد و قطعا حرکاتی برای بهبود شرایط انجام خواهد شد و فرماندار جدید هم از این قاعده جدا نخواهد بود.

البته این را هم بگویم که فرماندار قبلی حواشی زیادی هم داشت. وی در بحبوحه زلزله چندین بار مریض و حتی چند بار هم بستری شد و شرایط مناسبی نداشت. ما می خواستیم کمک کنیم، ولی نشد. به هر حال مدیران می آیند و می روند و آنچه می ماند، مردم مظلوم هستند که منتظر کمک هستند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:30 - 1396/12/07
چقدر عالی...
کاش برای همه ی مدیران اینگونه باشه...
دیگه اون موقع هر کی کارشو انجام میده
کم کاری=اخراج
Iran, Islamic Republic of
05:49 - 1396/12/07
مدیران نادان= کشور ویران / مدیران دانا = کشور آباد
United Arab Emirates
06:36 - 1396/12/07
وای به حال مردمی که دلشان را به این مسئولان خوش کرده اند .
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1396/12/07
خدا لعنتتون کن که یک ذره فکر ایران وملتش نیستید کوروش و داریوش سر از خاک بیرون بیارید ببینید اینا چه به روز ایران اوردند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج