صادرات ایران به ۴۵ میلیارد دلار می‌رسد
۶۸۲۸۰۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۸
۳۸۷۴ 
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: از سال 53 تا سال 69 بین سه تا 9 درصد از کل تجارت کشور مربوط به صادرات بود، در سال 80 حدود سه و نیم میلیارد دلار صادرات داشتیم اما تا پایان سال 96 میزان صادرات کشور به بالاتر از 45 میلیارد دلار می رسد.

خبرگزاری ایرنا: مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات گفت: از سال 53 تا سال 69 بین سه تا 9 درصد از کل تجارت کشور مربوط به صادرات بود، در سال 80 حدود سه و نیم میلیارد دلار صادرات داشتیم اما تا پایان سال 96 میزان صادرات کشور به بالاتر از 45 میلیارد دلار می رسد.

سید کمال سیدعلی روز دوشنبه در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر البرز با اشاره به برخی خدمات صندوق ضمانت صادرات افزود: صادرات موتور محرکه اقتصاد کلان است و بدون صادرات نمی توان از رکود خارج شد و اشتغال ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: واردات بسیار مطلوب و سودآور و صادرت بسیار سخت است، بنابراین باید زیر ساخت ها و امکانات بخش صادرات را تقویت کرد.

سیدعلی با اشاره به اینکه باید به الگوهای موفق جهانی در حوزه صادرات توجه شود، افزود: با ایجاد صندوق ضمانت صادرات تحول بسیار خوبی را در حوزه صادرات شاهد بودیم.

وی ادامه داد: دولت سال گذشته به رغم شرایط دشوار در منابع مالی، 200 میلیون دلار افزایش سرمایه صندوق را تصویب و اجرایی کرد، بنابراین توجه ویژه به این بخش داشته است.

سیدعلی خاطرنشان کرد: اکنون صادرکننده در صورت اقدام از طریق صندوق ضمانت صادرات در مراجعه به بانک با 14 درصد یا کمتر می تواند تسهیلات دریافت کند و این یکی از دلایل مهمی است که می توانند از کاهش نرخ سود برخوردار شوند. 

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:15 - 1396/12/07
۱۵ سال قبل باید می‌رسید ..... نه در آینده ......
..... چه کشوری داشتیم در حکومت پهلوی که کشور های اروپایی از ایران وام می‌گرفتند
آن هم میلیاردی ..... حالا ... حرکت کشور به کدام سمت ؟؟!!!! .......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج