کلاهبرداری از سالخوردگان مقابل دستگاه عابربانک
۶۸۴۴۴۱
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
۱۴۱۵۹ 
فردی که به بهانه کمک کردن به افراد سالخورده جهت انجام عملیات بانکی، آن ها را فریب داده و پس از سرقت کارت عابربانک اقدام به خالی کردن حساب بانکی آن ها می کرد دستگیر شد.

خبرگزاری مهر: فردی که به بهانه کمک کردن به افراد سالخورده جهت انجام عملیات بانکی، آن ها را فریب داده و پس از سرقت کارت عابربانک اقدام به خالی کردن حساب بانکی آن ها می کرد دستگیر شد.

در مورخه ۲۷/۰۹/۱۳۹۶ با مراجعه پیرمردی بازنشسته به کلانتری ۱۱۱ هفت چنار و طرح شکایتی با موضوع کلاهبرداری ، پرونده ای مقدماتی در این خصوص تشکیل و جهت رسیدگی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد .

مالباخته در اظهارات اولیه به مأمورین اعلام نمود که فردی به بهانه کمک کردن به وی جهت انجام عملیات بانکی ، او را فریب داده و در ادامه پس از سرقت کارت عابربانک اقدام به خالی کردن حساب بانکی او نموده است .

کلاهبرداری از سالخوردگان مقابل دستگاه عابربانک

سرهنگ حمدالله علیزاده ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان ، در خصوص شیوه و شگرد مورد استفاده جهت کلاهبرداری عنوان داشت : با آغاز رسیدگی به پرونده و طرح شکایت های مشابه ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فردی حدودا ۴۰ ساله به شیوه ای مشابه اقدام به شناسایی افراد سالخورده و بازنشسته در مقابل دستگاه های عابر بانک کرده ؛ در ادامه ، به بهانه ی کمک کردن به این افراد جهت انجام عملیات بانکی ابتدا اعتماد آنها را جلب و نهایتا در زمان تحویل کارت به صاحبانشان ، کارت های عابربانک این افراد را با کارت های متعلق به سایر شکات و مالباختگانی که قبلا پول حساب های بانکی شان را برداشت کرده ، جابجا و با اطلاع از رمز عابربانک که توسط خود مالباختگان در اختیار این شخص قرار گرفته بود ! با مراجعه به طلافروشی ها و صرافی ها اقدام به خرید طلاجات ، سکه و دلار و ارزهای خارجی کرده است .

سرهنگ حمدالله علیزاده : همکاری خوبی میان پلیس و بانک های مختلف وجود دارد

با توجه به شیوه و شگرد متهم در مراجعه به پای دستگاه های عابربانک مناطق مرکزی شهر تهران ، ابتدا تصاویر این شخص از طریق دوربین های مداربسته ی بانکی شناسایی شد و کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی سرقت ها توسط یک نفر انجام شده است ؛ لذا تصاویر این شخص در اختیار بانک های مناطق مرکزی شهر تهران بویژه در محدوده میدان انقلاب و خیابان جمهوری و ولیعصر قرار گرفت تا در صورت شناسایی ، بلافاصله موضوع از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده شود .

ساعت ۱۲:۳۰ مورخه ۲۵/۱۱/۱۳۹۶ ، مدیر بانک شعبه کمیل به حضور فردی حدودا ۴۰ ساله در نزدیکی دستگاه عابربانک مشکوک شده ، این شخص را تحت نظر قرار داده و پس از شناسایی این شخص از طریق تصاویری که پلیس در اختیار وی قرار داده بود بلافاصله موضوع را از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده و پس از دقایقی ، مأمورین با حضور در محل اقدام به دستگیری متهم نموده و در همان بازرسی اولیه تعدادی از کارت های عابربانک متعلق به سایر افراد نیز از وی کشف شد .

متهم : طعمه های خود را از افراد سالخورده و پیر انتخاب می کردم .

با دستگیری متهم "حیدر . م" ( ۴۰ ساله ) و بررسی سوابق وی مشخص شد که او پیش از این در سال ۱۳۷۹ و ۱۳۹۴ به اتهام سرقت و کلاهبرداری دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار با تأمین قرار قانونی از زندان آزاد شده است .

متهم در همان تحقیقات اولیه به دهها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق اعتراف کرد و صراحتا عنوان داشت که تمامی طعمه های خود را از افراد سالخورده و پیر انتخاب کرده است که در ادامه ، تعدادی از شکات با مراجعه به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، صراحتا اقدام به شناسایی متهم کردند .

از جمله ی شکات ، خانمی که - متهم پول حساب وی را جهت خرید یک دستگاه دوچرخه خرج کرده بود - پس از شناسایی متهم عنوان داشت که دارای فرزندی با محدودیت حرکتی است و قصد داشته تا با پول داخل حسابش نسبت به تهیه داروهای مورد نیاز دوره ی درمانی فرزندش اقدام کند که متهم عابربانک وی را سرقت کرده است .

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با درخواست از شهروندان جهت جدی گرفتن هشدارهای پلیسی ، با اعلام هشدارهای پلیسی ذیل تأکید نمود : از کلیه شهروندان محترم درخواست می شود که در زمان مراجعه به دستگاه های عابربانک جهت انجام عملیات بانکی موارد ذیل را جدا مد نظر خود قرار دهند :

اولا : در زمان مراجعه به دستگاه خودپرداز ، مراقبت اطراف خود باشید تا افراد غریبه امکان دسترسی به رمز ورود به حساب بانکی شما را نداشته باشند .

ثانیا : اعتماد بی مورد به افراد غریبه بویژه جهت انجام عملیات های بانکی و مالی ، زمینه اصلی وقوع بسیاری از جرایم مرتبط با سرقت و کلاهبرداری از سوی افراد فرصت طلب را ایجاد می کند.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره کلاهبرداری و سرقت ، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی دیگر شکات احتمالی ، هماهنگی لازم با بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۱۰ تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است ؛ لذا از کلیه مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حـر – خیابان ۱۲ فروردین مراجعه نمایند .

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1396/12/11
در درجه اول کسانی که با قرار تامین موجب آزادی این مجرم شدند باید پاسخگو باشند ..دوم کسانی که بدون درخواست کارت شناسایی به این فرد جنس فروخته اند ..باید قانونی وضع شود در فروش های بالای صد هزار تومان از طریق کارت حتما کارت شناسایی اخذ در غیر اینصورت باید فروشندگان تاوان بدهند در نهایت این موجود رذل به اشد مجازات محکوم تا اعتماد به جامعه برگردد
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1396/12/11
تهران کلاهبردار زیاده میروم افغانستان به وطن عزیزم که بویی از گل های قشنگ میدهد با آدم های خوب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
با این کشورتان بوی گل خشخاش میده ایران گلزاره نه افغانستان حیف از اکسیژنی که درایران تنفس میکنی دهانت را خوب باأب وصابون بشور بعد اسم مبارک ایران رو بیار
سانی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
لطفا برو و همونجا بمیر.
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1396/12/11
با توجه به اینکه افراد سالخورده قادر به کار با پیشخوانهای بانک نیستند و از طرفی شتر درروز روشن با بار گم میشود و مؤسسه ها جلوی چشم بانک مرکزیت اقدام به سپرده گیری ولایتی تاوان پس ندادن هستن، دیگر چه انتظاری هست،!! یک سالخورده چه میتواند بکند؟ فساد نهادینه شده و پاسخگو هیچکس نیست،
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1396/12/11
پول مردم خوردن نداره مخصوصا اون پیر مردی که بهت اعتماد میکنه شاید حقوقشو داشته ور میداشته که تو از راه نرسیده میدزدی
Iran, Islamic Republic of
14:10 - 1396/12/11
این دیگه اخرنامردیه بدبخت به معلول هم رحم نکردی بیشرف هیکلت که به اندازه یه گرازه چه معنی میده که این گوساله روبا وثیقه ازادکردید اگه کلا ازادبود چه کارها که نمیکرد تازه این یه شگردشه فایده هم نداره دوباره باضمانت ازادمیشه محصل بودیم میگفتن مدرسه خانه دوم شماست ولی این حیوان زندان خانه دومشه نمیدونم یه چیزهائی میخونیم
پاسخ ها
شیدا 14ساله اراک
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
عباسی ازکوهدشت لایک داری.
Iran, Islamic Republic of
15:09 - 1396/12/11
اگر بانکها بیایند وعکس صاحب کارت رابرروی عابر بانکها حک کرده وخرید وفروش توسط عابر بانهکارا را بدون ارایه کارت ملی ممنوع کنند دیگه کسی نمیتواند ازطریق عابر بانک کلاه برداری کند
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1396/12/11
اعدامش کنید
پاسخ ها
شیدا..‌.۱۷ساله..خوزستان
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
تو ساکت شو هرچی میشه میگی اعدام کنید اعدام کنید مگه کشکه خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1396/12/11
اعدام،فقط
پاسخ ها
مانی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
مواظب حرف زدنت باش شیدای عجوزه
برشته خانم.
مانی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۲
مواظب حرف زدنت باش شیدای عجوزه
برشته خانم.
شیدا..‌.۱۷ساله..خوزستان
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳
توهم اعلام وجودکردی مانی؟
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1396/12/12
دست این نامرد دزد که از بازنشستگان که حقوق کمی دریافت میکنند باید قطع شود
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1396/12/19
نظرز نمیخواد مرد به این نامردی اونم باز نشسته نامرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج