فرار مغز‌ها از انگلیس
۶۸۶۹۰۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۳:۳۶
۷۱۶۸ 
در حالی که انگلیس درصدد است از اتحادیه اروپا خارج شود، شمار درخواست متقاضیان دوره دکتری در دانشگاه‌های برتر انگلیس، در مقایسه با پارسال، ۹ درصد کم‌تر شد.

باشگاه خبرنگاران جوان: دانشگاه‌های برتر انگلیس اعلام کردند چهره‌های برجسته پژوهشی این کشور را ترک می‌کنند و درخواست‌های تحصیل در دوره دکتری از کشور‌های اتحادیه اروپا رو به کاهش است.

روزنامه گاردین نوشت در حالی که انگلیس درصدد است از اتحادیه اروپا خارج شود، شمار درخواست متقاضیان دوره دکتری در دانشگاه‌های برتر انگلیس، در مقایسه با پارسال، ۹ درصد کم‌تر شد.

شهروندان کشور‌های اتحادیه اروپا که می‌خواهند دوره دکتری را در دانشگاه‌های انگلیس، حتی دانشگاه‌های برجسته‌ای همچون کمبریج و آکسفورد بگذرانند، نگرانند پس از فارغ التحصیلی، کشور‌های اروپایی گواهی فارغ التحصیلی آنان را نپذیرد و بیکار بمانند و به همین علت، از دانشگاه‌های انگلیسی روی بر می‌گردانند.

گاردین نوشت بسیاری از دانشمندان بزرگ اروپایی که در دانشگاه‌های انگلیس، به عنوان مدرس و یا پژوهشگر مشغول کارند به عنوان دانشجوی دوره دکتری وارد انگلیس شده بودند و با ادامه روال جاری، انگلیس این چهره‌های علمی را از دست خواهد داد.

دانشجویان اتحادیه اروپا که متقاضی دوره دکتری در دانشگاه‌های انگلیس هستند، امسال در رشته ریاضیات ۲۲ درصد، در رشته علوم رایانه‌ای ۲۲ درصد و در رشته فیزیک ۱۹ درصد کم‌تر شده اند.

گاردین نوشت علاوه بر فرار مغز‌ها به علت بی ثباتی ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، عدم دسترسی انگلیس به بودجه‌های پژوهشی اتحادیه اروپا پس از ۲۰۲۰ نیز موجب نگرانی پژوهشگران در انگلیس شده است.

پیش از این معمولا دانشجویان خارجی دوره‌های دکتری در انگلیس، پس از فارغ التحصیلی به سهولت در این کشور ساکن و در دانشگاه ها، موسسات عالی و صنایع انگلیس مشغول کار می‌شدند، اما اکنون خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، تردید شهروندان اروپایی را برای ماندن در انگلیس، موجب شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
04:52 - 1396/12/16
آهان از این لحاظ فرار مغزها،
اگرنه باید اسمشو میگذاشتیم فرار بی مغزها
United States
07:20 - 1396/12/16
اون انگلیس‌ نیست ایرانه که همه از این جهنم دارن در میرن
Iran, Islamic Republic of
07:27 - 1396/12/16
خخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1396/12/16
لابد میاند ایران خخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1396/12/16
حتما فرار مغزاشون به ایران میان
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1396/12/16
میخوان بیان ایران
خخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج