پاسخ به یک شایعه درباره کارت هوشمند ملی
۶۸۸۱۰۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۹
۱۸۸۸۹ 
سازمان ثبت احوال کشور در پی بروز پاره‌ای شایعات بی‌اساس درباره کارت هوشمند ملی و علت عدم درج نام پدر در سامانه پیش ثبت‌نام مربوطه اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

خبرگزاری ایلنا: سازمان ثبت احوال کشور در پی بروز پاره‌ای شایعات بی‌اساس درباره کارت هوشمند ملی و علت عدم درج نام پدر در سامانه پیش ثبت‌نام مربوطه اطلاعیه‌ای منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به بروز برخی شبهات و به تبع آن شایعات بی پایه و اساس مبنی بر علت عدم درج نام پدر در سامانه پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی و به منظور تنویر افکار عمومی لازم است به استحضار مردم شریف و متدین میهن اسلامی برسانیم که به دلیل افزایش روزافزون متقاضیان پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی، سازمان ثبت احوال کشور تصمیم گرفت به منظور روان سازی عملیات ثبت‌نام در سامانه مذکور و ایجاد سهولت برای هموطنان، تغییراتی را در سایت جدید اعمال نماید که برخی از آنها به شرح ذیل است:

1 - دو برابر کردن پهنای باند اینترنتی

2 - بهبود زیرساخت سایت

3 - حذف اقلام اطلاعاتی غیر الزامی

4 - ایجاد امکان ثبت‌نام از روی تلفن‌همراه

در این اطلاعیه تصریح شده است: از آنجا که مطابق آیین نامه بند «د» ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه درج نام پدر و مادر در تراشه کارت الزامی است، به‌دلیل عدم ثبت، نام مادر در سامانه پیشین لازم بود تا درج نام مادر در سایت جدید اقدام شود. شایان ذکر است نام پدر در مرحله صدور کارت شناسایی ملی (کارت قبلی) از متقاضیان جمع‌آوری و روی کارت‌ها درج شده و این قلم اطلاعاتی مهم در کارت هوشمند ملی نیز هم بر روی کارت و هم داخل تراشه درج می گردد. بنابراین نیاز به اخذ مجدد از متقاضی نیست.

در این اطلاعیه آمده است: قطعا مردم شریف و فهیم وادیب و اندیشمند ایران عزیز با ملاحظه فیزیکی کارت‌های هوشمند ملی صادره توسط سازمان از گذشته، حال و آینده مشاهده می‌کنند که علاوه بر شماره ملی، نام و نام خانوادگی، نام پدر را نیز درج و سایر اطلاعات فردی درتراشه کارت ثبت می‌گردد و تاکید می‌شود این اقدام فقط به منظور عدم ترافیک غیر ضرور در پهنای باند و تسهیل در دسترسی به موقع شهروندان و تسریع در مرحله پیش ثبت‌نام است. از همه اصحاب رسانه و ارتباطات، صاحبان قلم و اندیشه بویژه صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و همه کسانی که در تحقق برنامه‌های سازمان ثبت احوال مارا یاری می‌کنند صمیمانه‌ترین سپاس را تقدیم می‌داریم و امیدواریم در این اقدام ملی با ارائه پیشنهادات سازنده ما را یاری کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1396/12/19
سلام درمورد ثبت نام متقاضیان اول چه توضیحی دارندبرای انها که قبلا نام پدر ثبت نشده
Iran, Islamic Republic of
00:29 - 1396/12/19
عکس افراد وحشتناکتر از کارت سابق اسکن شده است .....بد سلیقه ها
Germany
01:55 - 1396/12/19
خاک بر سرتان فقط همین
Iran, Islamic Republic of
03:23 - 1396/12/19
حال شما خوبه چه ربطی داره به ابن ۴مورد اابته ما اوایل سال گرفتیم چه دلایلی میارن برای خودشون
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1396/12/19
ما که نفهمیدیم چی شد
Iran, Islamic Republic of
08:55 - 1396/12/19
فکر کنم تو این چند سال اخیر تنها جوابیه منطقی و قانع کننده از طرف مسئولان بود !
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1396/12/19
قشنگ معلوم بود شما از روی شعور و آگاهی این کارو نکردید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج