پایان جلسه کمیسیون مشترک برجام
۶۹۱۵۰۰
۲۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
۴۸۵۶ 
جلسه کمیسیون مشترک برجام پس از حدود 3 ساعت در هتل کوبورگ وین به پایان رسید اما دیدارها و رایزنی های سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه بعدازظهر امروز در وین ادامه خواهد یافت.

ایرنا: جلسه کمیسیون مشترک برجام پس از حدود 3 ساعت در هتل کوبورگ وین به پایان رسید اما دیدارها و رایزنی های سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه بعدازظهر امروز در وین ادامه خواهد یافت.

 

 سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و هیات همراه ، حدود ساعت 14 به وقت محلی هتل کوبورگ را ترک کردند.


عراقچی هنگام ترک هتل کوبورگ صحبتی با خبرنگاران انجام نداد اما یکی از اعضای هیات ایرانی که خواست نامش فاش نشود، گفت که معاون سیاسی وزیر امور خارجه تا ساعاتی دیگر به هتل کوبورگ باز می گردد و احتمالا دیدارهای دوجانبه ای از جمله با طرف آمریکایی خواهد داشت.


هشتمین نشست کمیسیون مشترک برجام از روز اجرای برجام (16 ژانویه 2016) تا کنون، ساعت 11 صبح امروز به وقت محلی وین در هتل کوبورگ آغاز شد و به گفته عراقچی، این نشست بر موضوع رفع تحریم ها و رسیدگی به موارد نقض برجام توسط آمریکا متمرکز است.


عراقچی روز پنجشنبه در این زمینه گفت: در حاشیه نشست کمیسیون مشترک برجام بطور معمول با برخی از کشورهای مشارکت کننده در برجام یا در صورت نیاز با همه آنها دیدارهای دوجانبه برگزار می کنیم. این بار هم تا الان با هیات اتحادیه اروپا ، روسیه ، فرانسه و آلمان دیدار کرده ایم و با هیات های دیگر نیز متعاقبا دیدارهایی خواهیم داشت.


وی خاطرنشان کرد: در دیدارهای دوجانبه مباحث مربوط به میزان پایبندی دولت آمریکا به تعهداتش در برجام و مواردی که مورد نقض واقع شده است را مطرح کردیم. مواضع برخی از کشورها کاملا با مواضع ایران نزدیک است و مواضع برخی دیگر نیز موید نقض برجام توسط آمریکا است ولی تا حدی از گفتن آن ابا دارند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج