درگذشت نویسنده مطرح آثار علمی-تخیلی
۶۹۱۶۹۲
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
۲۱۳۴ 
«کیت ویلهلم» نویسنده آمریکایی مشهور در زمینه آثار علمی ـ تخیلی درگذشت.

خبرگزاری ایسنا به نقل از «نیویورک تایمز»: «کیت ویلهِلم» رمان‌نویس برنده جوایز «هیوگو» و «نبیولا» که برای نگارش رمان‌های علمی ـ تخیلی و رازآلود شهرت داشت، در سن ۸۹ سالگی از دنیا رفت.

او علاوه بر نویسندگی، به برگزاری کارگاه‌ها و کنفرانس‌های ادبی به همراه همسر ویراستارش «دیمن نایت» و تربیت نسلی از نویسندگان مبادرت داشت.

درگذشت نویسنده مطرح آثار علمی-تخیلی

«ویلهلم» از معدود نویسندگان زنی بود که در دهه ۱۹۶۰ کتاب‌ها را با نام خودش منتشر می‌کرد و آثارش خیلی سریع مورد توجه قرار گرفتند و شایسته جوایز ادبی شناخته شدند. او خود را تنها به ژانر علمی ـ تخیلی محدود نمی‌کرد و رمان‌های رازآلود و معمایی هم می‌نوشت. رمان‌ها و داستان‌های کوتاه او متاثر از موضوعات روز اجتماعی بود.

«خیلی تلخ‌تر از مرگ» اولین رمانی بود که از «ویلهلم» به چاپ رسید و اولین رمان علمی ـ تخیلی او، «تولید مثل» نام داشت. او در طول عمر خود حدود ۵۰ کتاب در حوزه علمی ـ تخیلی و ۳۰ رمان معمایی به نگارش درآورد.

داستان‌های کوتاه و بلند این نویسنده بارها برنده جایزه «نبیولا» شده و رمان «جایی که پرندگان خوش‌الحان می‌خوانند» او در سال ۲۰۰۵ موفق به دریافت جایزه «هیوگو» شد.

«بهترین دفاع»، «در تاریک»، «تله هملت»، «دفاع از شیطان»، «مدرک روشن و قانع‌کننده»، «بهشت بالاست»، «آینه آینه»، «هفت نوع مرگ» و «نامش را زمزمه کن» از دیگر آثار این نویسنده آمریکایی هستند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج