بهترین روش‌های پیشگیری از بارداری
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۶۹۲۷۲
۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
۲۶۰۷۳۹
بسیاری از زوج‌ها که صاحب چند فرزند هستند و دیگر فرزندی نمی‌خواهند در مورد راه‌های پیشگیری از بارداری اطلاعات کافی ندارند و برخی از آن‌ها هم در عین حال که از روش‌های پیشگیری استفاده می‌کنند باز هم باردار می‌شوند!

برترین‌ها: بسیاری از زوج‌ها که صاحب چند فرزند هستند و دیگر فرزندی نمی‌خواهند در مورد راه‌های پیشگیری از بارداری اطلاعات کافی ندارند و برخی از آن‌ها هم در عین حال که از روش‌های پیشگیری استفاده می‌کنند باز هم باردار می‌شوند! آمادگی نداشتن برای بچه‌دار شدن مشکلات بسیاری را برای گروهی از زوج‌های جوان ایجاد می‌کند. پس اگر در سنین جوانی هستید باید اطلاعات‌تان را راجع به راه‌های پیشگیری کامل کنید.

شایع‌ترین روش جلوگیری در دنیا

روش‌های جلوگیری از بارداری به روش‌های هورمونی و غیرهورمونی تقسیم می‌شوند. از روش‌های هورمونی می‌توان به انواع قرص‌های ضدبارداری اشاره کرد که در دنیا شایع‌ترین روش جلوگیری به شمار می‌روند به‌طوری که حدود ۶۰ درصد از خانم‌های متاهل در کل دنیا از این روش استفاده می‌کنند. این قرص‌ها دارای ۲ قسمت استروژن و پروژسترون هستند. قسمت استروژنی آن‌ها معمولا به طور ثابت گروه «اتینیل استرادیول» است و قسمت پروژسترونی‌شان متغیر است و قرص‌ها براساس آن به انواع و اقسام LD و HD تقسیم می‌شوند.

بهترین روش‌های پیشگیری از بارداری

برخی قرص‌ها نیز خواص ضد هورمون مردانه دارند از جمله «دیان» و «سیپروترون کامپاند» که شامل بخش پروژسترونی به نام «سیپروترون استات» هستند. قرص‌های جدیدتر از جمله یاسمین و یاز نیز دارای اثرات ضدهورمون مردانه هستند و کمتر از قرص‌های معمولی باعث احتباس آب و ورم می‌شوند حتی گاهی اوقات باعث کاهش وزن مختصر هم می‌شوند.

از یک ماه قبل از ازدواج مصرف قرص را شروع کنید

طرز مصرف قرص‌ها خیلی مهم است به خصوص که این روز‌ها قرص‌ها دوز کمتری دارند و دیگر مثل قدیم نباید از روز پنجم قاعدگی مصرف آن‌ها را شروع کنیم. توصیه می‌شود از روز دوم عادت ماهانه مصرف آنهاشروع شوند. خانم‌هایی که می‌خواهند ازدواج کنند بهتر است از یک ماه قبل از ازدواج مصرف آن‌ها را شروع کنند. یکی از اثرات این قرص‌ها بلوک کردن سیستم هیپوتالاموس- هیپوفیز است یعنی هورمون‌هایی که از مغز ترشح می‌شوند را بلوک می‌کنند و جلوی تخمک‌گذاری را می‌گیرند.

یکی از اثرات دیگر آن‌ها هم نازک کردن جداره داخلی رحم است که این اثر در ماه دوم بیشتر نشان داده می‌شود. مصرف صحیح این قرص‌ها خیلی مهم است و استفاده از آن‌ها باید از روز دوم قاعدگی شروع شود و تا ۲۱ روز ادامه داشته باشد. سپس با فاصله ۷ روز باید جعبه بعدی را شروع به مصرف کرد؛ حال چه عادت ماهانه شده باشید و چه نشده باشید. نکته حائز اهمیت اینکه بهتر است قرص‌ها هر شب سرساعت میل شوند. در غیر این صورت دوز دارو در خون پایین می‌آید و ممکن است بارداری رخ دهد. خوردن قرص هنگام بارداری به خصوص در ۳ ماهه اول مضر محسوب می‌شود.

فشارخون و وزن‌تان را مرتب کنترل کنید

انواع قرص‌های ضدبارداری از جمله LD و HD، سیپروترون کامپاند و دیان ۳۵ در ایران موجود هستند، اما گاهی اوقات یاسمین و یاز به راحتی پیدا نمی‌شوند. قبل از مصرف هر نوع قرصی با متخصص زنان مشاوره داشته باشید تا موارد لازم برای‌تان توضیح داده شود. افراد بسیار نادری هستند که با مصرف این قرص‌ها دچار مشکلاتی مثل سردرد، میگرن یا ترومبوز و لخته شدن خون در پا می‌شوند.

قبل از مصرف قرص حتما باید فشار خون و وزن‌تان چک شود و دوباره بعد از ۳ ماه از این لحاظ کنترل شوید. همچنین ممکن است یک مقدار افزایش اشتها و احتباس آب پیدا کنید بنابراین باید از پرخوری جلوگیری کنید. در نهایت می‌توان گفت قرص به عنوان اولین انتخاب در ۶ ماهه اول ازدواج یک راه‌حل مناسب است تا زوجین به هم عادت کنند.

روش‌های مکانیکی

پیشنهاد دوم بعد از قرص‌ها، استفاده از روش‌های مکانیکی به خصوص کاندوم است. حسن این روش این است که هیچ‌گونه هورمونی وارد بدن نمی‌کند و هم‌زمان جلوی بارداری و انتقال بیماری‌های مقاربتی و عفونت‌ها را می‌گیرد. نوعی از آن وجود دارد که بدون لاتکس بوده و برای افراد حساس مناسب‌تراست، اما این نوع در ایران کمتر یافت می‌شود. این وسیله انواع مختلفی دارد حتی برخی از آن‌ها حاوی مواد اسپرم‌کش هستند و تاثیرگذاری بیشتری دارند. نوع زنانه نیز وجود دارند که در قسمت ورودی واژن قرار داده می‌شوند، اما این وسیله در ایران کمتر پیدا می‌شود.

بهترین روش‌های پیشگیری از بارداری

حتما با متخصص زنان مشورت کنید

آخرین و کم‌اثرترین روش جلوگیری از بارداری، جلوگیری طبیعی است. اما متاسفانه بارداری در زمان استفاده از این روش خیلی شایع است. اگر زوجین واقعا می‌خواهند از این روش استفاده کنند و راه‌حل دیگری ندارند بهتر است به پزشک زنان مراجعه کنند تا برای آن‌ها نموداری کشیده شود و روز‌های دقیق تخمک‌گذاری مشخص شود.

تقریبا از ۳ روز قبل از تخمک‌گذاری تا ۵ روز بعد از تخمک‌گذاری روز‌های حساس به شمار می‌روند و به هیچ عنوان نباید در این روز‌ها از روش طبیعی استفاده کرد. به طور کلی در رابطه با تمام راه‌های جلوگیری از بارداری توصیه می‌شود با پزشک زنان مشاوره شود. پیشنهاد می‌شود یک تا ۲ ماه قبل از ازدواج زن و شوهر باهم به پزشک مراجعه کنند تا هم مورد معاینه قرار بگیرند و هم روش‌های جلوگیری و باید‌ها و نباید‌های آن به هر دو نفر توضیح داده شود. متاسفانه در کشور ما خیلی اوقات خانم‌ها بعد از ازدواج و زمانی که به مشکل برمی‌خورند به پزشک مراجعه می‌کنند.

روش مناسب فراموش‌کارها!

از دیگر روش‌های هورمونی ضدبارداری می‌توان به کپسول‌های کوچکی اشاره کرد که زیر پوست کاشته می‌شوند و در مراکز بهداشت موجود هستند. این کپسول‌ها در گذشته ۶ تایی بودند و بعد‌ها ۳ تایی شدند. الان حتی یک عددی آن‌ها هم یافت می‌شود. این شیوه معمولا برای ۳ سال موثر است. در این کپسول‌ها فقط پروژسترون وجود دارد که با نازک کردن ضخامت لایه داخلی رحم باعث می‌شود بارداری اتفاق نیفتد. این روش گاهی باعث مشکلاتی مثل لکه‌بینی، قطع عادت ماهانه به مدت طولانی و سردرد می‌شود و بیشتر برای کسانی مناسب است که فراموش‌کار هستند یا انتخاب راه‌های دیگر برای‌شان ممنوع یا غیر قابل انجام است.

این روش تا ۱۰ سال موثر است!

آخرین روش هورمونی جلوگیری از بارداری استفاده از IUD است. این روش بیشتر به خانم‌هایی توصیه می‌شود که حداقل یک بچه دارند. IUD دو نوع است؛ یک نوع آن از جنس مس است که با ایجاد التهاب در جداره داخلی رحم مانع لانه گزینی می‌شود.

IUD‌هایی که الان در ایران موجود هستند معمولا اثرات ۱۰ ساله دارند. متاسفانه با IUD خونریزی و درد عادت ماهانه افزایش می‌یابد. گاه در ۶ ماه اول و در اواخر دوره ۱۰ ساله نیز فرد لکه‌بینی پیدا می‌کند. البته با دارو‌هایی که هم‌زمان به بیمار می‌دهیم می‌توانیم این عوارض را کنترل کنیم.

IUD معمولا در کسانی که بچه‌دار نشده‌اند و عفونت‌های مکرر زنانه یا سابقه عفونت لگنی و بارداری خارج از رحم دارند توصیه نمی‌شود. در غیر این صورت می‌توان گفت جزو روش‌های مطمئن و بی‌خطر است. خیلی از افراد می‌گویند با IUD احتمال بارداری به‌خصوص بارداری خارج از رحم زیاد است در صورتی که چنین نیست.

IUD خود باعث کاهش بارداری می‌شود و به این ترتیب احتمال بارداری خارج از رحم را کاهش می‌دهد، اما می‌دانیم که اگر بارداری با IUD اتفاق بیفتد احتمال اینکه خارج از رحم باشد متاسفانه بیشتر است بنابراین اگر خانمی IUD دارد و در عادت‌ماهانه‌اش دچار تاخیر می‌شود باید سریعا به پزشک مراجعه کند و تست بارداری بدهد تا مطمئن شود بارداری خارج از رحم به وجود نیامده است.

بهترین روش‌های پیشگیری از بارداری

دارو‌هایی که تاثیر IUD را کم می‌کنند!

IUD معمولا در روز دوم یا سوم عادت‌ماهانه گذاشته می‌شود؛ موقعی که هنوز خونریزی وجود دارد و دهانه رحم باز است. به این ترتیب فرد درد کمتری خواهد داشت و احساس نمی‌کند که خونریزی دیگری اضافه شده است. در خارج از این زمان هم می‌توان IUD را گذاشت، اما باید مطمئن باشیم که فرد باردار نیست حتی در مواردی که IUD در ۳ ماهه بعد از زایمان گذاشته می‌شود باید حتما از قبل یک تست بارداری منفی از فرد داشته باشیم. از آنجایی که IUD با ایجاد التهاب در جداره رحم مانع باروری می‌شود خوردن دارو‌های ضدالتهاب مثل آسپیرین، دیکلوفناک، مفنامیک اسید، ژلوفن و... می‌تواند باعث کاهش اثر IUD شود.

به همین دلیل است که بعضی‌ها همراه با IUD باردار می‌شوند و بعد که به عقب برمی‌گردیم می‌بینیم زمانی دچار سردرد و... شده و چند روز داروی ضد التهابی مصرف کرده و در همان زمان باردار شده‌اند. همچنین اگر هم‌زمان با IUD فرد دچار ترشحات شدید شود باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند، چون عفونت‌های لگنی همراه با IUD شایع است. یکی از انواع IUD نوع هورمونی (پروژسترونی) آن است.

این IUD‌ها از جنس مس نیستند و باعث نازک شدن جدار رحم و جلوگیری از لانه‌گزینی می‌شوند. نحوه گذاشتن و نکات مربوط به آن‌ها نیز مانند IUD‌های مسی است. فقط گاهی اوقات باعث عادت ماهانه نشدن طولانی (یک تا ۲ سال)، سفتی سینه و ایجاد کیست‌های ریز در سینه می‌شوند که البته جای نگرانی وجود ندارد و همه این کیست‌ها خوش‌خیم هستند. این وسیله برای کسانی که با IUD مسی دچار خونریزی شدید قاعدگی می‌شوند مناسب‌تر است.

انتشار یافته: 103
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1392/07/11
قرص که اصلا خوب نیست
روش‌ مکانیکیتون هم حال نمیده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۱
این مطلب که اصلا کامل نبود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
روش شیمیایی استفاده کن پس
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1392/11/22
باسلام.همسرم میگه بلد نیستم از کاندوم استفاده کنم.نمیدونم چه کار کنم؟خودمم نمیتونم قرص بخورم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۸
به همسرتون برای کمک کنید، به تنهایی استفاده ازش سخته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
خالی میبنده...کاندوم دوس نداره بهونه میاره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
عجب پلنگيه
Iran, Islamic Republic of
12:01 - 1393/05/13
من که موندم چیکار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
توكل
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1393/07/07
من ازقرص ال ای دی استفاده میکنم ومیترسم دیگه نتونم حاملهبشم چون چندسال بایدبایداین قرص استفاده کنم بایدچکارکنم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۴
ال ای دی نوعی مانیتوره.....خخخخخخخخ اون ال دی هستش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
مگه ال اي دي جا ميشه كه بذاري
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
ال ای دی سختت نیست؟؟
Iran, Islamic Republic of
02:57 - 1393/12/06
من ده مااززایمانم گذشته بوده ازجلوگیری به روش طبیعی پیش گیری میکردیم که حامله شدم الان بچه دومم تولدشده الان شمامیگویدازچه روشی پیش برم که حامله نشم خیلی میترسم که دوباره بارداربشم باتشکر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
IUD بهترین روش پیشگیریست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
2 تا بچه پشت سر هم خيلي سخته
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1394/07/18
من تازه ازدواج کردم تا یکی دو سال بچه نمیخام به نظر شما از چه روشی استفاده کنم.؟ از قرص هم نمیخام استفاده کنم
پاسخ ها
س
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
کاندوم
مهدی سیاه منصوری
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
از پیت حلبی استفاده کن خیلی موثره .البته اگه شوهرت قد کوتاس
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1394/10/06
من ۳ماه از زایمان گذشته نمیدنم از چه روشی استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
فعلا میاز نیس کاری کنید..تا زمانیکه بچه شیر میدین احتمال حاملگی تقربا صفره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
اتفاقا احتمالش هست زیاد هم هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
تا وقتي بچه شير ميدي باردار نميشويد
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
باورم نمیشه هنوز کسایی هستن که فکر میکنن تو دوران شیردهی احتمال بارداری کمه
حدیث
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
من پنج ماه بعد از زایمان با اینکه قرص جلوگیری زمان شیردهی مصرف میکردم باردار شدم. الان دوتا دختر با فاصله ۱ سال و دوماه دارم. خیلی سخت بود اما الان ۴ و ۵ ساله هستند.
Iran, Islamic Republic of
11:41 - 1394/11/26
من تازه ازدواج کردم تا یکی دو سال بچه نمیخام به نظر شما از چه روشی به جز قرص استفاده کنم؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
کاندوم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
روش لحظه اخر
Iran, Islamic Republic of
20:29 - 1395/05/24
دخترم هفت ماهه ست دوماهه از قرص LD استفاده میکنم حداقل تا پنج سال دیگه نمیخوام حامله بشم از عوارض قرص میترسم اگه راه حل بهتری دارین ممنون میشم بگید
پاسخ ها
سس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
منم مثل تو
Iran, Islamic Republic of
02:59 - 1395/06/25
من٦ساله ازدواج کردم و ب روش طبیعی جلوگیری داریم خیلی راضی و مطمئنم ولــــــــــی ب همسرم فشار اومده فعلا هم بچه نمیخوام لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
اصن مشکلتون واضح نیس..بالاخره راضی هستین یا مشکل دارین؟
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1395/09/09
من چهار ماهه که زایمان کردم فعلا نمیخوام بچه دارشم ازچه رروشی باید استفاده کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
آمپول هست واسه خانوما از اون میشه استفاده کرد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
ای یودی...کاندوم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
تا وقتي بچه شير ميدي باردار نميشي
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1396/01/23
به نظرمن بهترین راه قرصه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
با توجه به سن خانم قرص برای بالای 35انتخاب خوبی نیست
Iran, Islamic Republic of
01:29 - 1396/03/27
من تازه ازدواج کردم تا 4 سال هم قصد بارداری ندارم.از قرص و کاندومم نمیخواییم استفاده کنیم.نظرتون دربازه استفاده از IUD چیه ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
آی یودی برای خانم هایی است که حداقل1 زایمان داشتن
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
خوبه ولی احتمال عفونت زنان مبتلا شی هم هست باید امتحان کنی بعضی ها عضیت میشنIUD
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
از روش لحظه اخر استفاده كن
Iran, Islamic Republic of
01:27 - 1396/04/21
من یک بچه داشتم و به روش طبیعی جلوگیری کردم و حامله شدم خیلی میترسم دوباره حامله بشم مطمئن ترین راه چیه ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
کاندوم قرص آی یودی
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1396/05/05
سلام,بنده یه دوستی دارم أزنظرسلامت روحی یه درصدی کم داره,قراره هفته دیگه إزدواج کنه خواهرش بردش,میگه برام آیودی گذاشتن,مگربرای دخترمیشه,آیاأزدامادنبایدإجازه میگرفتن,ألبته,دامادهم مثل عروس کمی کم داره
پاسخ ها
m.gh
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
از داماد که لازم نیست اجازه گرفت چه ربطی به داماد داره ولی برای دختر فکر نکنم بشه
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1397/04/12
واقعا که چقدر شادید؟ اینجا من کلینیکه که سؤالاتتتون رو میپرسین و خواهش میکنین جواب بدن؟! مگه سردبیر سایت خبری پزشک یا ماما ست؟! عجبااا
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1397/04/13
واقعا خیلی خنگید که میخواید حامله نشید میدونید چند نفر تو دنیا آرزوی بچه دتر شدن دارن گناه اون بچه چیه آخه گناه داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
با این شرایط و اوضاع اقتصادی آدم باید به فکر بچه هاش باشه تا بتونه خرجشون رو بده،تازه عروس ها هم که حوصله خودشون رو ندارن و تازه وارد زندگی جدید شدن بچه رو میخوان چکار،این همه افراد هستن با وضع مالی بدشون کلی بچه میارن و تو خرج و خوراکشون موندن به نظر شما کار درستی مردن؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
چون گناهی نداره نمیخوان بیاد ب این دنیا دیگه
نرگس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
شما هرچقدر جون داری بچه بیار
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1397/04/13
سلام.روش طبیعی روش خیلی خوبیه.اگه همسرتون کنترل خوبی داشته بهترین روش طبیعیه.من الان ۸ ساله که فقط روش طبیعی استفاده کردم و حامله نشدم
پاسخ ها
m.gh
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
ایشالله میشی
فقط خدا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
سلام انشاالله بچه دارمیشی خداوندبه وقتش بهت میده
علیایی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۱
من دوتا بچه دارم یکی چها ر سال یکی دوسال از چه روشی برا جلو گیری استفاده کنم ممنون راستی بعضی وقتا فشارم هم بالا میره در حد 13،14،15لطفا راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
23:40 - 1397/04/14
بیچاره همسر میترا !!!!!!
پاسخ ها
غزل
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
مم
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
منم از توبدتر
United Arab Emirates
15:15 - 1397/05/28
من چندماه دیگه عروسیمه.وتوده ی کبدی دارم وخوش خیمه تودم.اصلاهم نبایدقرص های هورمونی بخورم.بغیرازکاندوم چه راهی برای حامله نشدن هست؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
بستن لوله
Iran, Islamic Republic of
15:55 - 1397/06/03
سلام آخر رابطه اسپرم همسرم وارد بدنم شد و الان دو هفتس گذشته میشه کاری کرد که باردار نشم؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
نميشي خيالت راحت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
اسپرم هاي الان جوني ندارن
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1397/07/10
به نظر شما کسی که بچه نخواد بهترین و موثرترین راه جلوگیری چبست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
بستن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
بستن لوله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
قطع رابطه جنسي
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1397/07/16
سلام من سه بچه دارم بچه سومم ۴ماه است تا الان موندم چکار کنم هیچی جلوگیری نمیکنم راهنمایی کنید نمیخوام دوباره باردار بشم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
درش و پلب كن
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1397/08/05
سلام نم ۲۷ سالم ۳ تا بچه دارم دیگه نمیخوام بیارم ولی امپول میزنم سه ما کامل خون ریزی دارم قرص هم کلن اصابم به هم میخوره به نظر شما باید چه کار کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
درش و گل بگير
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
يه زن ديگه براش بگير
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1397/09/20
سلام من تازه ازدواج کردم ولی نمیخوام تادوسه سال باردارشم همسرمم کاندوم دوس نداره بنظرتون بهترین راه چیه بجزقرص وای یودی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
وازكتومي توسط شوهرت
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1397/09/23
قرص خوبه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
نه اصلا
United States
06:10 - 1397/10/08
آیا کاندوم ضرر دارد یا خیر؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
بله داره مانع بزرگي در كسب لذته
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/10/11
من ۶ماهه عقد کردم همسرم دوستداره آب منی داخل واژنم بریزه با روش جلوگیری قرص اذیت میشم بهم میریزم کاندوم هم دوست نداره چجوری جلوگیری کنم با این وجود؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
تنها راهت وازكتومي شوهرت هست
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
شما اگر موقع پريودي و اول ماه عمليات بزني باردار نميشي
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
ازش جدا شو
Iran, Islamic Republic of
01:48 - 1397/12/19
سلام
اگر اب مني مرد داخل شرت و شلوارش بريزه وشلوار زن رو مرطوب كنه امكان بارداري وجود داره؟؟
ممنون
پاسخ ها
م
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۵
باردار نمیشی خیال راحت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
نترس توش ميريزي باردار نميشه اون كه ديگه بيرون ريخته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
بله
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
مگر اسپرم ها بال پرواز داشته باشن
Iran, Islamic Republic of
04:02 - 1398/04/31
آیاروش جلوگیری طبیعی روش خوبیه؟ضرری واسه مرد نداره؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
نه ضرري نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
كور ميكنه
Iran, Islamic Republic of
10:23 - 1398/10/04
عجب بدبختيه وقتي نميخواي زنت حامله بشه سه سوته حامله ميشه وقتي ميخواي حاملش كني هر چي تلاش ميكني حامله نميشه داستانيه براي خودش
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1398/10/04
من 10 سال به روش طبيعي جلوگيري ميكرديم خانمم هم حامله نشد
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1398/10/04
بهترين روش جلوگيري ، نداشتن رابطه ست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
درود برشما ، یک جواب فلسفی وعمیق وتاثیر گذار،بنده ۱۷ ساله بااین روش موفق زندگی میکنم وفقط جسارت و بی ادبی نباشه به دفع ادرار فکرمیکنم،سپاس از دانش بدون مرز شما
بدون نام
United Arab Emirates
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
دقیقا
Romania
13:58 - 1398/10/04
قرصی که عصبی و پرمو نکنه معرفی میکنید؟ به جز ال دی
ممنون
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
قرص اس دي
ساناز
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
قرص تری فازیک سه رنگه
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1398/10/04
بهداشتی ترینش همون کاندومه
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1398/11/16
سلام من ۳ساله ازدواج کردم و یه پسرم دارم ولی دیگه نمیخوام بچه دار بشم.ولی خانومم اصرار داره
چیکار کنم که خانومم نفهمه ولی جلوگیری داشته باشم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
اورانوس_فوتر2
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر