۷۵ درصد ایرانی‌ها موافق حضور نظامی در سوریه
۶۹۳۶۵۸
۰۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
۱۱۸۱۱
روابط عمومی ایسپا اعلام کرد: بررسی مستمر افکارعمومی یکی از وظایف و مأموریت‌های اصلی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) است. آن‌چه پیش‎رو می‌آید مهم‌ترین یافته‌های این مرکز در سالی که گذشت را مرور می‌نماید. امید است در پایان هرسال با انتشار مهم‌ترین یافته‌ها گام جدیدی در مسیر سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و آینده پژوهی برای مسئولان، صاحب‌نظران و خبرنگاران و عموم مردم برداشته شود.

جماران: روابط عمومی ایسپا اعلام کرد: بررسی مستمر افکارعمومی یکی از وظایف و مأموریت‌های اصلی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) است. آن‌چه پیش‎رو می‌آید مهم‌ترین یافته‌های این مرکز در سالی که گذشت را مرور می‌نماید. امید است در پایان هرسال با انتشار مهم‌ترین یافته‌ها گام جدیدی در مسیر سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و آینده پژوهی برای مسئولان، صاحب‌نظران و خبرنگاران و عموم مردم برداشته شود.

1- تخمین مشارکت مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین تخمین آراء کاندیداها با خطای کمتر از یک درصد:

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) علاوه بر سال 1395، از ابتدای سال 1396 تا انتخابات ریاست‌جمهوری 5 موج نظرسنجی ملی حضوری در میادین و معابر شهرها و روستاهای کشور و 6 موج نظرسنجی ملی به صورت تلفنی اجرا کرده و با بررسی روند داده‌ها، دو روز قبل از برگزاری انتخابات میزان مشارکت مردم ایران را 72 درصد، میزان آرای آقای روحانی را بر حسب مشارکت کنندگان 55 درصد و بر حسب مشارکت کنندگانی که گفته بودند کاندیدای خود را انتخاب کرده اند 57 درصد اعلام نمود. همچنین درصد آرای آقای رئیسی نیز 38 درصد برآورد شده بود. شایان ذکر است هردو عدد مطابق واقعیت، محقق گردید.

2- از هر 4 ایرانی 3 نفر موافق حضور ایران در سوریه و عراق جهت مقابله با داعش هستند.

یکی از سوالاتی که در ارزیابی نظرات مردم در خصوص حمله تروریستی به مجلس شورای اسلامی پرسیده شد در خصوص حضور ایران در سوریه و عراق جهت مقابله با داعش بوده است. 73 درصد مردم ایران در خرداد 1396 معتقد بوده‌اند ایران برای مقابله با داعش باید در سوریه و عراق حضور داشته باشد.

3- از هر چهار ایرانی، یک نفر به بانک‌های دولتی اعتماد ندارد.

در شهریورماه سال 1396 ایسپا در نظرسنجی‌ای ملی درباره‌ مسائل روز کشور به بررسی نظرات مردم در خصوص بانک‌های خصوصی و دولتی پرداخته است. طبق یافته‌ها 75 درصد مردم ایران به بانک‌های دولتی اعتماد دارند و از سوی دیگر همین اعتماد در خصوص بانک‌های خصوصی تنها به 19 درصد می­رسد.

4- از هر پنج ایرانی سه نفر موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ها هستند.

یکی از موضوعاتی که در سال 1396 افکار عمومی و سیاست‌گذاران را به خود مشغول کرد اجازه ورود زنان به ورزشگاه‌ها بود، که موافقان و مخالفان بسیاری دارد. ایسپا در شهریور 1396 در یک نظرسنجی در سطح ملی از مردم پرسیده است «شما با حضور زنان در ورزشگاه‌ها برای تماشای مسابقات ورزشی موافقید یا مخالف؟».

61.1 درصد پاسخگویان موافق حضور زنان بوده‌اند که این میزان سهم مختلفی بین زنان و مردان داشته است و موافقت مردان برای حضور زنان بیش از خود زنان بوده است. 67.2 درصد مردان و 57.8 درصد زنان موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ها بوده‌اند. همچنین سهم موافقین در مناطق شهری بیش از مناطق روستایی بوده است.

5- تقریباً از هر پنج نفر سه نفر معتقدند درخصوص پست‌های بالای مدیریتی، مهم تجربه و توانمندی فرد است نه جنسیت.

در سال 1396 با روی کارآمدن دولت جدید، مسأله حضور زنان در پستهای بالای مدیریتی بیشتر مورد توجه قرار گرفت، ایسپا برای بررسی دیدگاه مردم دراین خصوص طی سوالی از پاسخگویان پرسید: «در مورد حضور زنان در پست‌های بالای مدیریتی نیز بحث‌های زیادی مطرح شده است. شما با کدام دیدگاه موافقید؟».

حدود 10 درصد پاسخگویان معتقد بودند زنان نمی‌توانند به خوبی مردان وظایف مدیریتی را انجام دهند. اکثریت پاسخگویان (حدود 68 درصد) معتقد بوده‌اند مرد و زن بودن مهم نیست و مهم تجربه و توانمندی یک فرد است. حدود 18 درصد پاسخگویان نیز اظهار کرده‌اند در هر شرایطی باید بخشی از پست‌های مدیریتی به زنان واگذار شود. 19.5 درصد مردها و 16.8 درصد زنان موافق با این گویه بوده‌اند.

6- تقریباً از هر 5 ایرانی، 3 نفر معتقداند اجرای توافق هسته‌ای می‌تواند منافع کشور را تأمین کند.

مهر 1396 پس‌از برگزاری هفتاد‌و‌دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایسپا در یکی از سوالات نظرسنجی‌ای از شهروندان بالای 18 سال کشور پرسیده است «آیا شما امیدوارید توافق هسته‌ای برجام آنگونه که به نفع ایران است پیش برود؟» 64.5 درصد مردم معتقد بوده‌اند اجرای توافق هسته‌ای می‌تواند منافع کشور را تأمین کند.

7- اقبال مردم به مصرف کالاهای داخلی

ایسپا در مهرماه اقدام به اجرای یک نظرسنجی در خصوص اقتصاد مقاومتی در سطح شهر تهران کرده است. طبق یافته‌های نظرسنجی در خصوص میزان مصرف تولیدات ملی، بیشترین استقبال از مصرف کالای داخلی با 91 درصد به مواد غذایی اختصاص داشته است و کمترین میزان با 31.5 درصد مربوط به لوازم برقی و خانگی بوده است.

8- از نظر مردم میزان پرداخت مالیات عادلانه نیست

طبق نتایج نظرسنجی مهرماه ایسپا در شهر تهران 58 درصد تهرانی‌ها معتقدند مالیات به اقتصاد کشور کمک می‌کند و پرداخت آن‌را ضروری می‌دانند و از سویی دیگر 64.5 درصد تهرانی‌ها مالیات‌های فعلی را با توجه به درآمدشان عادلانه نمی‌دانند.

9- از هر پنج نفر سه نفر عضو تلگرام هستند.

با توجه به نظرسنجی‌های مختلف ایسپا و توجه همیشگی به مصرف رسانه به خصوص شبکه‌های اجتماعی مجازی، می‌توان گفت 62 درصد مردم از حداقل یک شبکه اجتماعی مجازی استفاده می‌کنند. همچنین 58 درصد از کل مردم ایران عضو تلگرام هستند. طبق نتایج حاصل از سوالی در نظرسنجی از مردم پس از اعتراضات دی‌ماه، بیش از 70 درصد مردم ایران مخالف فیلتر شبکه‌های اجتماعی در زمان اعتراضات در ماه بودند.

10- از هر چهار ایرانی سه نفر از شرایط فعلی کشور ناراضی هستند

در دی ماه 1396 بعداز وقوع تجمعات و اعتراضات، ایسپا در نظرسنجی‌ای در سطح کشور از مردم پرسیده است «در حال حاضر خود شما به طور کلی از شرایط کشور راضی هستید؟».

75 درصد مردم ایران از شرایط فعلی کشور ناراضی هستند و این میزان نارضایتی در بین جوانان (18-29 سال) بیش از سایر گروه‌های سنی است.

11- مهم‌ترین نگرانی مردم در سال 1396

طبق نتایج نظرسنجی ایسپا در دی‌ماه 1396، بیش از 70 درصد مردم در پاسخ به این سوال که «‌مهم‌ترین چیزی که در کشور شما را نگران می‌کند، چیست؟» از مسائل اقتصادی مثل گرانی، بیکاری، فقر و فساد اقتصادی احساس نگرانی داشته‌اند.

12- نظرات مردم در خصوص اعتراضات دی‌ماه

ایسپا پس از اعتراضات مردم در دی‌ماه 1396، نظرسنجی ملی با حجم نمونه 4499 نفر پیرامون تجمعات اعتراضی را به کارفرمایی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری انجام داد. با توجه به یافته‌ها، 40 درصد مردم معتقدند خطاب اعتراضات قوه مجریه و 35 درصد معتقدند کل نظام بوده است اما در مجموع 60 درصد معتقدند وضع موجود با انجام برخی اقدامات قابل اصلاح است.

انتظار مردم از نظام در مواجهه با اعتراضات چه بود؟ 80 درصد مردم ایران معتقدند نظام در مواجهه با اعتراضات باید با معترضین گفتگو کند یا خواسته‌هایشان را بپذیرد. در خصوص دخالت مقامات سایر کشورها نیز 66 درصد مردم مخالف دخالت آن‌ها بوده‌اند. عملکرد صداوسیما نیز از نظر فقط 22 درصد مردم خوب بوده و این میزان معتقد بودند صدا و سیما واقعیات اخیر را منتقل کرده است.

13- نظرات مردم پس از زلزله 29 آذر در تهران

ایسپا در دیماه 1396 به بررسی زلزله تهران از دریچه افکار عمومی پرداخت. طبق یافته‌های این طرح می‌توان گفت 73 درصد مردم تهران از وقوع زلزله بزرگ در تهران واهمه دارند. این واهمه می‌تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله بی‌اعتمادی مردم به استحکام منازل و همچنین آمادگی مسئولان برای مقابله با بحران‌ها باشد. 54 درصد مردم تهران به مقاومت و استحکام منزل مسکونی خود اعتماد ندارند. همچنین 74 درصد شهروندان تهرانی معتقدند که مسئولان برای وقوع زلزله شدیدتر در تهران آمادگی کافی ندارند. در مجموع نیز طبق پاسخ‌ها،25 درصد مردم تهران بعد از زلزله 29 آذر به مهاجرت از تهران فکر کرده‌اند.

14- مردم کمک‌رسانی چهره‌های مشهور به زلزله‌زدگان کرمانشاه را بهتر از سایر نهادها و سازمان‌ها دانسته‌اند.

در آذر ماه سال گذشته، پس از وقوع زلزله کرمانشاه و اقدامات سازمان‌ها و نهادهای مختلف ایسپا در سوالی از مردم ایران پرسیده است «همان‌طور که می­دانید حدود یک ماه پیش زلزله شدیدی در چند شهر استان کرمانشاه رخ داد. شما عملکرد نهادها و سازمان­هایی که در ادامه می­خوانم (هلال احمر، ارتش، سپاه، دولت و چهره‌های مشهور مثل هنرمندان، ورزشکاران و اساتید دانشگاه) در جهت کمک به مردم مناطق زلزله زده را چگونه ارزیابی می‌کنید؟». 69.5 درصد مردم عملکرد چهره‌های مشهور را خوب دانسته‌اند. 64.5 درصد عملکرد هلال احمر و 60.5 درصد عملکرد ارتش را خوب ارزیابی کرده‌اند. از سوی دیگر ترجیح مردم برای کمک به مردم بحران‌زده در آینده، در رتبه اول کمک از طریق هلال‌احمر و در رتبه دوم کمک مستقیم خودشان به مردم است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 131
در انتظار بررسی:2
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1397/01/02
از ما که نظرسنجی نکردن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
کاملأ درسته
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
حتما تمام آمار و ارقام باقی چیزهاشون هم مثل این از رو هوا درآوردن
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
اگه درست میگن از طریق فضای مجازی وبا اعلام از طریق صدا و سیما نظر سنجی کنند، نه اینکه یکدفعه بگن نظرسنجی کردن و اینم نتیجه اش!
شما
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
اکثریت ملت ایران مخالف این سیاستها و ایدئدلوژی هان چون نه منافع ملی رو تامین میکنه نه عقلانی و منطقیه
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
اگر امروز ما در سوریه و عراق نبودیم الان شما در امنیت نمیتونستی نظر مخالف بدی و ناموست دست داعشی ها بود کمی تحقیق کنید بد نیست که بدونید هدف این وحشیها و ارباباشون فقط ایرانه اول متحدامون و میزنن بعد میان سراغمون . دشمن و باید بیرون از خونه نابود کرد نه این که دعوت کنیم بیان اینجا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
تو امارگیری یه جامعه آماری در نظر میگیرن نه کل مردم ایران بیان ازشون بپرسن :| از این حرفی که زدین میشه به سواد شما پی برد متاسفانه ما هرچی میکشیم از همینه
بدون نام
Hungary
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۴
بعد شما که باسوادی میشه بگی مبنای انتخاب این جامعه آماریشون چی بوده؟؟؟ ...
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1397/01/02
این کارشناسی از پایه واساس کذب است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
هرچی بر خلاف نظر شماست دروغه؟ :))
Netherlands
10:38 - 1397/01/02
اینها همه امار غیر قابل استناده !کلا امار در ایران علمی نیست واعداد ان حدسی میباشد !مثل امار موفقیت دولت در ایجاد شغل یا امار تعداد معتادین !!!رشد اقتصادی…و امار پیشرفتهای روز افزون نهادها ارگانها در جهت رفاه حال مردم شما زیاد با امار توجه نکنید !!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1397/01/02
چطورش رو خودتون بهتر میدونید
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1397/01/02
چرا از رفاه و تامین نیازهای اولیه مردم آمار ی ارائه ندادید؟
چرا از اختلاسها و رانتخواریها آماری منتشر نکردید؟
چرا از افت قدرت خرید مردم حرفی نمیزنید؟
و چرا.....................
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
موافقم با نظراتت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
از نظرات مشخصه که نتیجه این امار چی هست
اسد
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
موافقم چرا چیزی عامه مردم می خوان آمار نمی گیرید
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1397/01/02
برعکسه آمار.چرا وارونه جلوه میدین حقیقت رو
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1397/01/02
یعنی 75 % ایران بسیجیند
پاسخ ها
یعنی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
یعنی ۷۵ درصد جامعه ی آماری انتخابی بوده نه اتفاقی
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1397/01/02
عجب.من که راضی نیستم.بقیه رو هم دعوت میکنم با لایک اعلام کنن مخالفت شون رو
Iran, Islamic Republic of
10:57 - 1397/01/02
این امارا از کجاتون در میاد؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
فکرکنم اینا آمارشون رو از فامیلها و آشناهاشون میگیرن همیشه
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/01/02
این نظر سنجی رو از سوریه گرفتین یا از مردم ایران خدایی !!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
این سوریه چند صباحی دیگه عین عراق میشه میره به سمت عربستان البته طبیعی هستش انقدر هزینه بابت هیچی و بد نامی داخلی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
۹۹.۹‌درصدمخالفند!
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1397/01/02
کی این گفته؟ همین کارا کردین مملکت عقب افتاده. تاکی آمار دروغ؟ بیخیال
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1397/01/02
از کی ودر کجا نظرسنجی شده .من یکی مخالف مخالف مخالفم
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1397/01/02
به جای حضور در سوریه با هر کشور دیگری بهتر است با تمام قوا و نفرات و این همه نیروی جوان و کار آمد در زمینهای پهناور و بی صاحب و جنگلها و مراتع و استعدادهای ذاتی این مرز و بو م حضور یابیم و با کار و سخت کوشی با تولید محصولات کشاورزی و دامی کشورمان را از رنج و فقر و وابستگی برهانیم و شکوه و عظمت را به ایران عزیز برگردانیم تا در آینده نه چندان دور برای قوت لایموت به ترک خانه و کاشانه ونوکری بیگانگان نرویم .
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1397/01/02
چه کسی نظر من را پرسیده که خودم خبر ندارم !!
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1397/01/02
دیگه یکسره میگفتی 99درصد خیالتم راحت میکردی..اون یه درصدم از نظر شما لابد فریب خورده بودن.
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1397/01/02
مردم ایران کلا مردم جوگیر و تاثیر پذیری هستند .به فاصله چند ماه می تونه نظرشون زیر و رو بشه .البته اکثرا عوام در همه جای دنیا همین اند .ولی در جاهای دیگه چون مدام اتفاقات زیر و رو کننده در وضعیت اقتصادی و اجتماعیشون رخ نمیده پس بالا پایین شدن نظرات مردم کمتره ولی در ایران شب بخوابی و صبح بلند بشی می بینی طرف نظرش صد و هشتاد درجه عوض شده:)
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/01/02
این نظر سنجی اولی درست نیست
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/01/02
ب جای هزیینه واسه سوریه حقوق ما کارگرها رو میدادین 13 میلیون کارگر داریم کاش ما هم شروند سوری بودیم یا فلسطین حداقل بهمون پول میداین
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/01/02
مطمعنم5%هم راضی به حضور نظامی در هیچ کشور خارجی نیستن.چرا بادروغ میخوای بگی 75%موافق حضور نظامی در عراق و سوریه هستن.هیچ ادم عاقلی طرفدار جنگ و از دست دادن نیروی انسانی و منابع نیست.
Iran, Islamic Republic of
11:29 - 1397/01/02
من فکر میکنم این مرکز توهم زده یک جامعه آماری بسیار پایین و ضعیف و صدر صد جناحی .تمام آمارش به غلط نزدیک است بخصوص در مورد سوریه که مردم ایران در اعتراضات خود شدیدا کمک به همه کشورهای عربی را محکوم کردن و دشمن تراشی و دشمن فرضی را محکوم کردن با فریاد هايشان. این مراکز وابسته هستند و قصدشان فقط القای افکار اربابانشان هست ولاغير. ودربسیاری از موارد نظرشان با مردم فاصله دارد..
France
11:30 - 1397/01/02
لطفا چرت نگویید . راست میگویید نظرسنجی همگانی برگزار کنید نه انتخابی.
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1397/01/02
جان عمه ات تو راستی میگی
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1397/01/02
سعى کن واقع بينباشى و از طرف ديگران نظر ندى!
شايد اين 75درصد از 5درصد کل جمعيت ايران باشه !
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1397/01/02
اين ايرانيها !؟ كجان ؟ چرا ما نمي بينيمشون ؟! يا اينكه ما ايراني نيستيم ؟!
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1397/01/02
اسم منو تو اون ۲۵ درصد بنویسید لطفاً
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1397/01/02
یادم نمیاد از من به عنوان یک ایرانی نظر خواسته باشن
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1397/01/02
من در محلی زندگی می کنم که اکثر ساکنین سپاهی و اطلاعاتی هستند، حتی در اینجا هم موافقین حضور در سوریه کمتر از سی درصد هستند. احتمالا دوستان رفتن خبرگذاری فارس نظر سنجی کردن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
شما که راست میگی !!...
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1397/01/02
چی بگمازکجابگم اراماناراضی هستیم ومجلس ودولت حلال نمیکنم واینکه پاسداربازنشسته2سال چرانباید پاداش بگیره حرف برای گفتن زیاد
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1397/01/02
از خودیهاشون امار گرفتند بیست و پنج درصد مخالف ببودند خخخخ
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1397/01/02
اول باید فقر از کشور خودمون بیرون بره بعد برید به کمک سوریه
نه اینکه فقر تو کشور بیداد میکنه شما کمک به سوریه وحزب اله را بگذارید تو اولویت این درست نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
در سایه امنیت رونق اقتصادی رخ میده چیز به این سادگی نمیدونم چرا خیلیا نمیفهمن :|
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1397/01/02
دروغ محضه شاید 7 درصد موافق باشن اونم تندروها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
این 7 درصد ار کجا آوردی؟
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1397/01/02
من یک ایرانی هستم و به یاد نمی آورم که در مورد حتی یک مورد از سوال های ارائه شده نظری داده باشم و خیلی دیگه افراد مثل من هستند پس آمار ارائه شده خود را بر تمام ملت و ایرانی ها بر چسب نزنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
اگه بر عکس بود هم همین حرف میزنید ؟ تو امارگیری یه جامعه آماری در نظر میگیرن نه کل مردم ایران بیان ازشون بپرسن :|
Iran, Islamic Republic of
12:15 - 1397/01/02
ما ایرانی نبودیم که از ما نپرسیدین؟! این چه طرز نظرسنجیه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
تو امارگیری یه جامعه آماری در نظر میگیرن نه کل مردم ایران بیان ازشون بپرسن :|
Iran, Islamic Republic of
12:18 - 1397/01/02
چرا دروغ میگید از اول سال از کی نظر خواهی کردید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
تو امارگیری یه جامعه آماری در نظر میگیرن نه کل مردم ایران بیان ازشون بپرسن :|
Iran, Islamic Republic of
12:22 - 1397/01/02
غلط کرد اون که گفت ۷۵ درصد موافق حضور ایران در سوریه هستن واسه خودتون الکی امار میدید
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1397/01/02
نه دروغ نگید ما راضی نیستیم
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1397/01/02
شما که از همه چیز خیالتان راحت آمار خوبی را هم ارایه میدین پس چرا با رفراندوم مخالفین؟
Iran, Islamic Republic of
12:33 - 1397/01/02
این نظر سنجی رو چطوری بدست اوردین ..پول ایران رو چطوری خرج میکننین
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1397/01/02
از هر 10 نفر 9 نفر در فکر فرار از مملکت هستند. کدام ایرانی عاقل طرفدار جنگ در سوریه است.
Germany
12:41 - 1397/01/02
کجا این امار گیری رو انجام دادین؟؟؟!!!!
Germany
13:04 - 1397/01/02
این نظر سنجی هم مثل ازادی بیانه
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1397/01/02
این آمار باید توسط نهادی بیطرف تهیه شود ، که در کشور ما معمولاً غیرقانونی است .
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/01/02
امار حضور در سوریه خیلی مضحک تر از مضحکه .مصداق خود گویم و خود خندم عجب مرد هنرمندم
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1397/01/02
علم غیب دارند ، مثل همیشه به جای مردم تصمیم میگیرند
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1397/01/02
خندش میگیره ازین آمارسازی
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1397/01/02
هیچ کس رازی نیست دروغ میگن
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1397/01/02
به آقایان یا خانم های نظرسنجی بگوید.چرابایدیارانه یک روستاهای ایران سه برابرووام اشتغالی مال روستای ولی یک خانواده شهرستانی نه سرمایه نه مثل روستا چهار فامیل با اعتماد که به خانواده شهرستانی کمک کند فقط بلدبدبگید بروکارجورکان وقتی من خانواده ایثارگرکسی نه وامی نه کاری بیام تهران خوب اول ضامن دوم حقوق بدن به کجا میرسه اگر کار ضامن باشه
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1397/01/02
از چه کسانی نظر سنجی کردید؟از افغانها که با کشته شدن یک نفرشان تمام خانواده اقامت وحقوق دائم میگیرند؟بیشتر سرمایه های ایران داره خرج جنگهای نیابتی میشه درحالیکه مردم در تنگنا هستند و اقتصاد رو به فروپاشی کامل میباشد
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/01/02
حمایت از کالای ایرانی=دروغ ،فساد و،،،،
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1397/01/02
این نظر سنجی از تو کدوم قوطی عطاری در اومده؟ منم میگم نظر سنجی کردم ۹۹درصد مخالف حضور ایران تو سوریه,عراق,لبنان,یمن و فلسطین هستند.
Iran, Islamic Republic of
14:00 - 1397/01/02
حضور نظامی که نتیجه آن ،گرسنگی و تحمل فشار و سختی و گرفتاری مردم ایران باشد بدرد نمی خورد،مردم ایران کم گرفتاری ندارند،به قول معروف چراغی که به خانه رواست به مسجد که خانه خداست حرام است.
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/01/02
والله در مورد حضور در سوریه که آمار شون با واقعیت خیلی فاصله داره ....
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1397/01/02
بگو چند درصد سوری ها موافقن
Iran, Islamic Republic of
14:17 - 1397/01/02
بخدا خود سوریها هم دلشون نمیخاد ایرانیا اونجا باشن چه رسد به خود ملت ایران .
Iran, Islamic Republic of
14:18 - 1397/01/02
والا منکه همچین رایی ازم نپرسیدن تا حالا
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/01/02
کاملاً دروغ است
بر عکس 99 درصد مخالفند
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1397/01/02
اگر با تقبل هزینه از طرف سوریه باشد شاید.
Iran, Islamic Republic of
14:37 - 1397/01/02
یادم نمیاد کسی از من نظرسنجی کرده باشه.
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1397/01/02
چراغی که به خانه رواس به مسجدحرام ۱۶ملیون افغانی بااینهمه بیکاروفقرمنابع کم کشور و...چراهزینه میکنیدکدام کشورتودنیاخرج ۱۶ملیون خارجی میداین خودکشیه بابیش ازبیکاری فقر۳۰درصدسرپرست خانوادهافقیروبیکارن وجوانان که نقشه اروپاانگلیس ازایران فرارمیکنن لعنت به وطن وهم وطن فروشهای خاین ونادان
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/01/02
چرادرووووغ میگید....ازکی پرسیدید؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:55 - 1397/01/02
اینهم یکی از آن آمارهای دروغ
بخاطر همین است که کسی آمارهای تهیه شده در ایران را باور نمیکند
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/01/02
تاکی میتوان بادروغ وامارهای مضحک جامعه رامدیریت کرد بخدااگرچندصدمیلیارددلاری که درسوریه دورریخته ایددرکشورصرف می کردیدیک فقیردرایران وجودنداشت ومردم صددرصدراضی بودند
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1397/01/02
ناموسا این امارهارو از جیبتون درمیارید
چه رند هم بوده امارش سه چهارم
عجب
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1397/01/02
منم میگم صد رد صد مردم مخالف ول کردن مردم و چسبیدن به اوضاع اقتصادی و امنیتی و پراید سه میلیونی دادن به عراق و سوریه هستند
Iran, Islamic Republic of
15:17 - 1397/01/02
از من نظر سنجی کردند و امار گرفتند من هم موافقت کردم این امار واقعیت داره و راست و حقیقته آخ مماغم :)
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1397/01/02
به شما که این آمار خنده دار را می نویسید چی باید گفت گویا با مردم دشمنی دارید مثل اينکه شما را باید حذف کنیم.
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1397/01/02
البته ما مردم این مملکت که ایرانی به حساب نماییم حالا از کدام کشور نظرسنجی شده خدا میدونه!
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1397/01/02
ما راضی نیستیم،کاش می نوشتی صددرصد...
United Arab Emirates
16:21 - 1397/01/02
۲۵ درصد مخالف باید اعدام شوند
پاسخ ها
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
اول شما برید بجنگید ما مملکت رو اداره میکنیم
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1397/01/02
ما که تو این آمار نیستیم واز اساس کذب ودروغ محض است اگر راست میگویید یک رفراندم برگزار کنید آنوقت آمار واقعی که فکر کنم 9%یا11%میباشد معلوم میشود این عده هم برای محکم کردن جای پای خود برای آینده شغلی شأن یا پست گرفتن است و تنها چند نفر شاید خالصانه دارند از سوریه دفاع میکنند البته نه از ایران!
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1397/01/02
مطمئنی از همه نظر سنجی کردی؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1397/01/02
باتوجه به اینکه قطعا جامعه‌ی آماری این نظرسنجی از مردم عادی جامعه نبودن...
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/01/02
بس کنید دروغ شده نقل نبات براشون مردم رو اعصابی کردین رفت با این امارهای دروغ از همینجا میشه فهمید دروغه منفی مثبت ها رو نگا کنید والا مردم ازادی کامل میخان ....
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1397/01/02
اماری که زیر. نظر خودشون بوده معلومه نظر خودشون رو تحمیل میکنن با یه امار الکی ابکی یکم دروغ گفتن رو تمرین کنین خیلی دیگه تابلو شدین
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1397/01/02
۹۰درصدمخالف حضوردرسوریه هستند اون آمارراازمردم سوریه گرفتندنه ایرانیا
پاسخ ها
مهران
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۴
اینجا برره است افعال معکوس بکار میبرن
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1397/01/03
ما که نظر ندادیم یعنی نخواستن
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1397/01/03
فکر کنم از مدیرانی که لم دادند رو صندلی امار گرفته اند
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1397/01/03
فکر کنم نگارنده فقط خواص و آقازاده ها را مردم ایران میداند و اکثریت ملت را رعیت تلقی کرده. بدیهی است که رعایا حق رای ندارند و خواص بجای آنها تصمیم میگیرند
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1397/01/03
خخخخخخخخخخخخخخ واقعا خنده داره
United Kingdom
03:37 - 1397/01/04
این آمارها و نظر سنجی ها از کجا در میاد ما بی خبریم.
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1397/01/04
مگه جمعیت ایران چقدره که هفتاد میلیونش مساوی با ۲۵ درصده؟
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1397/01/04
من موافق حضور در سوریه هستم
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1397/01/04
بازم آمارای تخیلی همیشگی... از رو هم نمیرن
Iran, Islamic Republic of
21:15 - 1397/01/04
بنظرم حضور نظامی ایران در سوریه کاملا امری منطقی و عقلانی است
زیرا اگر سوریه خدایی نکرده به تصرف تروریستهای خونخوار در بیاید، آنوقت آنها با یک زمینه قوی
به ایران عزیزمان حمله میکنند و این حضور نظامی بسیار لازم و مطلوب است.
Iran, Islamic Republic of
23:15 - 1397/01/04
این نظرسنجی‌ها رو کی انجام داده به من نشون بدید لطفا ...
Iran, Islamic Republic of
02:27 - 1397/01/06
اگه هم واقعی باشه این هفتادوپنج درصد که نیست
Iran, Islamic Republic of
03:47 - 1397/01/06
آماره به کنار اون که میگه موافقم فلان بیسار یعنی هر کشوری دید همسایشو میزنن بدو بدو میره جنگ تو خاکش که فردا نکنه ی وقت بهش حمله نکنن؟ توهم دشمن فرضی ک میگن همینه ها
Iran, Islamic Republic of
02:19 - 1397/01/07
من هم مثل خیلی از هموطنان مخالف حضور نظامی ایران در سوریه هستم
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1397/01/08
دوستان عزیز چرا از سوریه درس نمیگیرین. اونا هم اول بهشون تلقین شد که وضع اقتصادیشون خرابه ، آزادی ندارن، بعد خودشون با دست خودشون کشورشونو نابود کردن. وضع قبلا بهتر بود یا الان که هیچی ندارن. پس برید خدا رو شکر کنین بخاطر امنیت،سلامتی و خانواده که دارین...
United Arab Emirates
01:40 - 1397/01/09
در خصوص حضور نظامی در سوریه من با آمار موافقم. این امر باعث افزایش امنیت تو مملکت خودمونه
Iran, Islamic Republic of
02:39 - 1397/06/02
جامعه آماری تون انتخابی بوده واین به درد نمی خورد باید جامعه اماری تصادفی یا آزاد باشد وگنه یککککک ریال ارزش ندارد.
Iran, Islamic Republic of
02:48 - 1397/06/02
همین موافق و مخالفای این متن را ببینید تا ببین چقدر موافق ومخالف این متن وسوریه را درک کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج