روس‌ها بار دیگر از پروفسور سمیعی تمجید می‌کنند
۶۹۵۳۰۵
۰۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷
۹۷۲۷ 
روس‌ها در نظر دارند مدال نیکولای پیروگوف پزشک نامی روسیه را به پروفسور مجید سمیعی چهره ماندگار علمی ایران و جهان تقدیم کنند.

 خبرگزاری ایرنا: مدال طلای آکادمی ملی روسیه که به عنوان مدال نیکولای پیروگوف شناخته می شود، قرار است روز30مارس 2018 ( جمعه 10 فروردین ) در مجمع سالانه آکادمی ملی علوم به پروفسور مجید سمیعی اهداء شود.

مدال افتخار نیکولای پیروگوف به پاس خدمات انساندوستانه پروفسور سمیعی به جراحی مغز و اعصاب و علوم اعصاب در سطح بین الملل در زمینه تحقیق، آموزش، نوآوری و بهبود استانداردهای جراحی اعصاب اعطا می شود.
نیکولای پیروگوف 1810-1881 دانشمند برجسته روس، پزشک، معلم، شخصیت ملی و عضو متخصص آکادمی علوم روسیه بود.

وی بنیانگذار جراحی در جبهه جنگ شناخته می شود و یکی از اولین جراحان اروپایی است که از اتر برای بیهوشی استفاده کرد و انواع عمل های جراحی را اختراع کرده و تکنیک خود را از استفاده از کیست گچ برای درمان استخوان های شکسته توسعه داد.

بالاترین جایزه بشردوستانه در اتحاد جماهیر شوروی، مدال طلای پیروگوف است و برای زنده نگه داشتن نام و یاد این پزشک، امروزه آکادمی ملی علوم روسیه مدال طلای ملقب به اسم پیروگوف را به یک شخصیت ملی و یک شخصیت بین المللی تاثیرگذار برای تقدیر از دستاوردها و خدماتش به علوم اعطا می کند.

پروفسور سمیعی عضو افتخاری آکادمی علوم ملی روسیه، عضو افتخاری انجمن جراحان مغز و اعصاب روسیه و استاد افتخاری موسسه بوردنکو مسکو است.

این دومین جایزه اعطایی کشور روسیه به پاس خدمات علمی و اجتماعی پروفسور مجید سمیعی است. در سال 2017 نیز اولین مدال طلای پروفسور کونوولوف به منظور قدردانی از تاثیر مثبت و ویژه ای که پروفسور سمیعی بر رشد و توسعه جراحی مغز و اعصاب در روسیه داشت، به این چهره ایرانی اهدا شد.

همچنین از پروفسور سمیعی خواسته شد نهال سیبی در باغ مرکز علمی و عملی جراحی مغز و اعصاب بوردنکو بکارد تا نامش در زیر این درخت همواره به یادگار باقی بماند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1397/01/08
زندهباشند خدابرای خانوادهش وفرهیختگان نگه داره
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1397/01/08
انشلا که همیشه از بلاهای نگهانی دور باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج