نرخ بیکاری سال قبل ۱۲.۱ درصد اعلام شد
۷۰۳۶۸۲
۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
۹۷۲۷ 
بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ١٢،١ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند که نسبت به سال قبل ۳ دهم درصد کاهش یافته است.

خبرگزاری فارس: مرکز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار سال ١٣٩٦ را منتشر کرد.

بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ١٢،١ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال ١٣٩٥، ٠,٣ درصد کاهش یافته است.

در سال ١٣٩٦، ٤٠,٣ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به سال قبل (١٣٩٥)، ٠.٩ درصد افزایش یافته است.

نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله حاکی از آن است که ٢٥,٣ درصد از فعالان این گروه سنی در سال ١٣٩٦ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات سالانه‌ی نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به سال قبل ٠.٦درصد کاهش یافته است.

تعداد شاغلان در سال ١٣٩٦ به ٢٣ میلیون و ٣٧٨ هزار و ٦١٣ نفر رسید که نسبت به سال گذشته ٧٩٠ هزار و ٥٦١ نفر افزایش یافته است. نسبت اشتغال در سال ١٣٩٦ به ٣٥,٥ درصد رسید که نسبت به سال ١٣٩٥ افزایش ١.٠ درصدی داشته است.

بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می‌دهد که در سال ١٣٩٦، ١٠,٤ درصد جمعیت شاغل،‌ به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش‌تر و…) کم‌تر از ٤٤ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند. این در حالی است که ٣٨.٨درصد از شاغلان ١٥ ساله و بیش‌تر، ٤٩ ساعت و بیش‌تر در هفته کار کرده‌اند.

بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در سال ١٣٩٦، بخش خدمات با ٥٠,٤ درصد بیش‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش‌های صنعت با ٣٢.٠ درصد و کشاورزی با ١٧.٦ درصد قرار دارند.

خاطر نشان می‌سازد اطلاعات نتایج طرح مذکور به صورت تفصیلی به زودی در درگاه ملی آمار به نشانی www.amar.org.ir قابل دسترس خواهد بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1397/01/27
خخخخ تورم بیکاری ۹۵ درصده
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1397/01/27
این امارهاروازکجاتون درمیاریدحتمی هرکس درهفته۱ساعتم کارکنه شاغل حساب کردین بگو۵۰درصدبیکارن نه۱۲درصدچون طبق اماربیش از۳۰درصدسرپرست خانوادههابیکارن وفقیرولی برعکس ۱۰ملیون شغل واشغال کردن وبودجه ومنابع کشوربه۱۵ملیون افغانی هزینه کنید
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/01/27
این هم مثل بقیه امارا و حرفاتون دروغه دروغ...امار بیکاری بالای 50درصده...
Iran, Islamic Republic of
20:13 - 1397/01/27
خودتان را بیشتر از این ضایع نکنید...با این اماردادنتون...
United Arab Emirates
23:05 - 1397/01/27
با سلام،فکر میکنم دولت محترم این کسایی که تو خیابون و اتوبوس و مترو از سر ناچاری دست فروشی میکنن و یا اونایی که از سر بی درامدی دست به هر کاری حتی به دستمزد ناچیز تو مغازهها و رستورانا از صبح تا شب کار میکنن تا امرار معاش کنند رو هم جزو شاغلین حساب کردند چرا خودمونا گول میزنیم اکثر شرکت و کارگاههای کوجیک بسته شدند و کارگراشونا بیرون گذاشتند مردم زیر فشار گرونی و نداشتن درامد کمرشون خم شده حال دارین میگین نرخ بیکاری فلان شده برو ببین چقدر جوون لیسانس و فوق لیسانس دارن دست فروشی میکنن و یا تو رستورانهایی که عیون و ثروتمندان بالا شهر ظرفشوری و پادویی میکنن این واسه یه مملکتی که رو گنج نفت و گاز و معادن پرشمار خوابیده ننگ هست،گفتین توافق هسته ای میشه وضع کارو اقتصاد درست میشه کو اقای رییس جمهور،من بعنوان کسی که بهت رای دادم میپرسم کو کار سه سال بیکار هستم و به این شهر و اون شهر میرم واسه کار،نمونه های من زیاد هست تو این مملکت،پیاممو بذارین شاید مسیولین ببینن و پیام ندین که پیام شما قابل نشر نیست،بعد دم از ازادی بیان میزنین من به عنوان نماینده یکی از جوونای مملکتم از رییس جمهور و مسیولین مملکتم کار میخوام نه امار و ارقام،خیابونامون خودش نشون میده امار بیکاریمون رو،شهرداری تهران و کرج نظافت شهر رو به پیمان کار داده و پیمانکار هم کارگر افغانی اورده تو شهر و مملکتمون کار میکنه تا پول بیشتری به جیب بزنه و جوون مملکت بیکار هستش اونارو که شهرداران محترم میبینه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج