واکنش رئیس بانک مرکزی به درخواست تغییر وی
۷۰۴۲۲۱
۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳
۴۷۵۱ 
رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اظهارنظر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر تغییر وی از سوی رئیس‌جمهور گفت: شخصا از پیشنهاد آقای پورابراهیمی استقبال می‌کنم.

خبرگزاری مهر: رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اظهارنظر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر تغییر وی از سوی رئیس‌جمهور گفت: شخصا از پیشنهاد آقای پورابراهیمی استقبال می‌کنم.

ولی‌الله سیف، در خصوص اظهارنظر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مبنی بر تغییر وی توسط دولت، گفت: شخصاً از پیشنهاد آقای پورابراهیمی استقبال می‌کنم و از اینکه جناب آقای رئیس جمهور، فرد شایسته‌ای را برای اداره بانک مرکزی انتخاب و منصوب کنند، شخصاً استقبال می‌کنم؛ البته این حق طبیعی و اختیار قانونی ایشان است؛ اما از وی سوال می‌ کنم شما که اقتصاد خوانده و کارشناس اقتصادی هستید، آیا معنا و مفهوم استقلال بانک مرکزی با این گونه اظهارنظر ها و درخواست ها سازگار است؟

رئیس‌کل بانک مرکزی افزود: نه تنها رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و سایر نمایندگان، بلکه هر شهروندی حق اظهارنظر درخصوص عملکرد و جابجایی یک مسئول کشور را دارد، اما این رئیس دولت است که با ارزیابی عملکرد همکارانش، نسبت به تداوم یا عدم ادامه همکاری تصمیم گیری می کند.

سیف با اشاره به اینکه مدیریت حوزه پولی کشور در پنج سال گذشته، کار آسانی نبوده است، اظهار داشت: با این وجود و در شرایط دشوار داخلی و بین‌المللی و البته با حمایت دولت و شخص رئیس جمهور، دستاوردهای بزرگی در حوزه اقتصادی همچون تک رقمی شدن تورم پس از ۲۶ سال، ساماندهی موسسات غیرمجاز اقتصادی، رشد اقتصادی مثبت و در نتیجه ثبات و آرامش اقتصادی حاصل شده است.

به گزارش مهر، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته جاری در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، خواستار برکناری ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شد و اعلام کرد: اگر فردی توان اداره بانک مرکزی را ندارد، کنار برود که البته با واکنش برخی فعالان اقتصادی مواجه شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1397/01/28
این سیف عجب رویی داره

...
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1397/01/28
سیف،..... بدبختمون کردین. تو و جهانگیری و روحانی طبقه متوسط به پایین را له کردین.
پاسخ ها
م خسروی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
در عوض ازادی دارین...
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1397/01/28
اقای سیف ازعملکرد جنابتان خصوصا درحوزه موسسات که سنگ آنرا به سینه می زنید می دانید که هزاران نفر را بیچاره کرده اید وصد البته میشد خیلی بهتر از این عملکرد وهنوز تعداد زیاد به پولشان نرسیده اند درحالی که افراد مثل شما درکاخ زندگی میکنید.کوخ نشینان فرش زیر پایشان را فروخته اند وبه موسسات داده بودنداز آنها سراغ دارید ؟ مگر این موسسات یک شبه وازآسمان آمدند ویاازدل زمین بیرون امدند .
ماشاالاه به رویتان ! احسنت .
Iran, Islamic Republic of
17:50 - 1397/01/28
موسسات مالی غده سرطانی بود که احدی از مسیولین شهامت افشا ی پشت‌پرده این افراد را ندارد مسیله ا ز هم برای خود مافیایی دارد که افرادی در بعضی از قوا شکوه وشکایتشان بخاطر متضرر شدنشان از سیاست اخیر بانک مرکزی ودولت است بنظر اگر ضعفی در آقای سیف است نبود شهامت معرفی صاحبان منافع موسسات مالی واعتبار ی وبر هم زنندگان بازار طلا وارز می باشد وتا زمانی که عده ای قلیل قدرت مانور در بازار های مختلف را دارند نه فضای کسب وکار ونه بهبود وضعیف معیشتی مردم میسر است دولت باید یکبار برای همیشه این افراد را معرفی کند تا نظام بیش از این هزینه ندهد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
بستگان درجه اول مقامات مسئولین ان موسسات بودند که مال ملت را خوردند
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1397/01/28
ازخداش بره ازپولهای باداورده درکشورهای .... خوشگذرانی راشروع کنه کی میشه دادگاهی برپا بشه واز مدیران ازکجا اوردی راپشت میله های زندان واستردادمبالغ ببینیم ضمنا این اقایون مثل خاوری آنقدر زرنگ هستند که دم به تله ندن
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/01/28
آقای محترم هرکاری راهی دارد بخاطراینکه درمسند قدرت بمانند باید مردم را فدا کنند؟
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/01/28
آقای محترم هرکاری راهی دارد بخاطراینکه درمسند قدرت بمانند باید مردم را فدا کنند؟
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1397/01/28
به اون قسمتی که فرموده اند: تک رقمی شدن تورم و ساماندهی مؤسسات مالی و رشد اقتصادی مثبت و ثبات و آرامش اقتصادی نمیدونم بخندم یا گریه کنم!!!!!!شماها فهمیدین منظورش از این فرمایشات دقیقأ چی بود؟؟؟؟؟!!!!!!!!
United Arab Emirates
21:45 - 1397/01/28
جناب سیف اینگونه سامان دهی میکنند شما به کاسپین مجوز دادی که مردم را به چوخه اعدام بسپارید سر پل صراط منتظر ت هستیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج