رومانی با انتقال سفارتش به قدس مخالفت کرد
۷۰۵۷۲۶
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۳
۴۱۷۷ 
«کلاوس یوهانس» رئیس جمهوری رومانی روز جمعه اعلام کرد که با انتقال سفارت این کشور در سرزمین های اشغالی به قدس مخالف است.

خبرگزاری ایرنا: «کلاوس یوهانس» رئیس جمهوری رومانی روز جمعه اعلام کرد که با انتقال سفارت این کشور در سرزمین های اشغالی به قدس مخالف است.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، ریاست جمهوری رومانی در بیانیه ای افزود: لیویو دراگنا رئیس حزب حاکم نظر رئیس جمهوری را در خصوص تلاش ها برای انتقال سفارت رومانی به قدس جویا نشده و در خصوص این تصمیم وی را مطلع نکرده است.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: ارزیابی محکم و قوی در خصوص تصمیم برای انتقال سفارت به قدس صورت نگرفته است.

لیویو دراگنا رئیس حزب سوسیال دموکرات حاکم بر رومانی روز پنجشنبه اعلام کرده بود: تصمیم انتقال سفارت به قدس گرفته شده و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

در همین حال هیچ بیانیه‌ای از سوی دولت رومانی در این باره صادر نشده است.

کلاوس یوهانس پیش تر در گفت وگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اظهار کرده بود که وضع شهر قدس باید از طریق گفت وگوی مستقیم میان اسرائیلی ها و فلسطینی ها مشخص شود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 15 آذر گذشته فرمان انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را امضا کرد.

به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس نقض آشکار قطعنامه ها و معاهده های بین المللی است که با واکنش و مخالفت جامعه جهانی رو به رو شده است.

کارشناسان، اعلان پذیرش پایتختی بیت المقدس و صدور فرمان انتقال سفارت آمریکا به این شهر را اصلی ترین نمود انطباق سیاست های ترامپ با خواست سران و لابی های صهیونیستی برمی شمرند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج