ربیعی در مراسم روز کارگر به روحانی چه گفت؟
۷۱۰۰۵۰
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
۶۳۵۸ 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به رییس‌جمهور گفت: آقای روحانی شما از برجام بسیار گفته‌اید. امروز اگر می‌خواهید کار و تولید ایرانی رشد کند، باید به بازار جهانی وصل شوید و این مسیری بوده که دولت شما خواستار آن است.

خبرگزاری ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به رییس‌جمهور گفت: آقای روحانی شما از برجام بسیار گفته‌اید. امروز اگر می‌خواهید کار و تولید ایرانی رشد کند، باید به بازار جهانی وصل شوید و این مسیری بوده که دولت شما خواستار آن است.

علی ربیعی در بیست و نهمین جشنواره ملی قدردانی از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای کار نمونه با اشاره به روز جهانی کارگر گفت:‌ روز کارگر را به همه کارگران، مردان و زنان ایران تبریک می‌گویم. امیدوارم زندگی کارگران ایرانی هر روز پر از شادی باشد و از خداوند می‌خواهم کمک کند که ما به همراه دولت از درد و رنج این عزیزان کم کنیم تا زندگی بانشاطی داشته باشند.

وی ادامه داد: هفته کارگر هر سال به ما این فرصت را می‌دهد در کنار رئیس‌جمهور باشیم و بار دیگر مسائل و سیاست‌ها را مرور کنیم و با کارگران پیمان ببندیم.

ربیعی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: جناب آقای روحانی کارگران با انقلاب گره خورده‌اند. در آن زمانی که گروه‌های مختلف می‌خواستند کارخانه‌ها را تعطیل کنند این کارگران بودند که ایستادند و امروز در ۴۰ سالگی انقلاب هم انقلابی‌ترین نیروها همین کارگران هستند. زمانی که ترورهای کور انجام می‌شد کارگران قربانیان این ترور بودند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: شهید صفدری که کارگر کارخانه پارس‌خودرو بود، به جرم اعتماد به انقلاب و شورای انقلاب اسلامی ترور شد. هنوز بوی سوخته آن پیکر رعنا و رشید که به بهانه آش آوردن در افطار ماه مبارک رمضان با نارنجک ترور شد را استشمام می‌کنم.

وی با اشاره به دفاع مقدس گفت: در جنگ هم این کارگران بودند که فوج فوج به جبهه رفتند و شش الی هفت سال به حقوق آنان اضافه نشد. کارگران تحول‌خواه و عدالت‌خواه هستند. کارگران می‌خواهند دولت تولیدمحور باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اعتقاد دارم خداوند متعال آدم‌ها را با همان نام و نشانی که برایشان برمی‌گزیند نشان می‌دهد. دولت شما دولت تدبیر و امید است. امیدوارم با تدبیر و امید مشکلات جامعه کارگری حل شود.

ربیعی ادامه داد: ما طی این سال‌ها مشکلات زیادی داشتیم، فشار جمعیتی، آب و خاک طی سالیان دراز، وضعیت کشاورزان را وخیم کرده و معیشت آنان را در خطر قرار داده است. امیدوارم دولت با یک برنامه‌ریزی بتواند این مشکلات را برطرف کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در این دولت سالمندان که سال‌ها قدرت خرید فروافتاده را تجربه کرده بودند توانستند روی دیگری را ببینند، گفت: ما در قبال کیفیت زندگی، حفظ تولید، بازنشستگی کارگران مسئولیم.

وی خاطرنشان کرد: در هیچ دوره‌ای کارگران اجازه راهپیمایی نداشتند اما در دولت تدبیر و امید مشاهده کردیم که کارگران راهپیمایی می‌کنند و ۵۵ درصد تشکل‌های کارگری افزایش پیدا کرد. ما ۴۰۰ میلیارد تومان برای مسکن مستمری‌بگیران بودجه در نظر گرفته‌ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: صندوق تامین اجتماعی باید به صندوق زندگی اجتماعی تبدیل شود.

وی گفت: نکته دیگر ما کارگران غیررسمی هستند. خوشحال هستیم که اشتغال ایجاد شده است و تمام تلاش خودمان را برای رسمی شدن آنان می‌کنیم. ما ۵۰۰ هزار شغل خدماتی و ۳۰۰ هزار شغل صنعتی ایجاد کرده‌ایم که سهم زنان از ۱۵ به ۲۵ درصد رسیده است و حتی اشتغال زنان در برخی از موارد نیز در بعضی شغل‌ها به ۱۰۰ درصد رسیده است.

ربیعی تاکید کرد: کارگران امروز دارای تدبیر و اندیشه هستند. این نیروها با نیروهای سابق فرق بسیاری کرده است.

وی ادامه داد: بحث دیگر ما اشتغال فراگیر است و قصد داریم روستاهایمان را به سمت این شغل پیش ببریم. در این دوره بیمه روستاییان عشایر صورت گرفت و ما دفترچه‌های بیمه را به آنان پرداخت کرده‌ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در چهار سال دولت تدبیر و امید شاهد رشد چشمگیری در زمینه بهداشت و درمان هستیم و درمانگاه‌هایی را برای کارگران احداث کردیم و قطعا این راه را ادامه خواهیم داد و بیشتر این درمانگاه‌ها را در جنوب تهران افتتاح می‌کنیم.

وی با اشاره به سال حمایت از تولید کالاهای ایرانی گفت: کار و کارگر ایرانی برای ما بسیار مهم است ما می‌خواهیم آموزش‌های سیار کوچک و دانشگاه‌ها را در کنار افراد باتجربه قرار دهیم تا کار و کالای ایرانی رونق پیدا کند.

ربیعی خطاب به روحانی گفت: آقای روحانی شما از برجام بسیار گفته‌اید. امروز اگر می‌خواهید کار ایرانی رشد کند، باید به بازار جهانی وصل شوید و این مسیری بوده که دولت شما خواستار آن است.

وی ادامه داد: کارگران حامیانِ دولت و در کنار شما خواهند بود.

وی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را کرد تا صدای کارگران را بشنود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1397/02/09
چه گفت کر گوش من گفت چه گفت گفت من زن بقال نمیشم ... چرانمیشی ...
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1397/02/09
روز کارگر مبارک . چرا هرچی کار یدی سخت تر میشود وضع ریالی بدتر میشود . هی میگویند ۱۹ درصد افزایش حقوق کی داده کی حمایت کرده . باید از کارگر ایرانی در کنار کالای ایرانی حمایت کرد .
Iran, Islamic Republic of
22:07 - 1397/02/09
گفت من کارگرزاده ام ش ایط کارکرراخوب میدانم اگربهشون نرسیم ایرادی ندارد
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1397/02/11
متاسفم برای شما مگر میشود با یک میلیون آرامش داشت واگذارتان فقط به خدا چون ما دستمان کوتاست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج