دختر شکنجه شده ماهشهری، اسیر یک «شوآف»!
۷۱۰۵۸۴
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۹
۱۱۶۳۴ 
به رغم آنکه دوران وحشتناک شکنجه دختر رنجور ماهشهری پایان یافته، ظاهرا قرار نیست رنج و محنتش پایان بیابد؛ رنج و محنتی که این بار توسط افراد به ظاهر دلسوز به وی وارد می‌آید.

تابناک در گزارشی نوشت: به رغم آنکه دوران وحشتناک شکنجه دختر رنجور ماهشهری پایان یافته، ظاهرا قرار نیست رنج و محنتش پایان بیابد؛ رنج و محنتی که این بار توسط افراد به ظاهر دلسوز به وی وارد می‌آید.

با انتشار جزئیات شکنجه چند کودک ماهشهری به دست پدر و نامادری شان در روز‌های گذشته و همزمان با موج انزجاری که تکرار کودک آزاری‌های دردناک در جامعه رقم زد، خبری منتشر شد که به نظر می‌رسید، طلوع اتفاقی مبارک در زندگی کودکان رنجور ماهشهری باشد!

دختر شکنجه شده ماهشهری، اسیر یک «شوآف»!

خبری شیرین که حکایت از آغاز درمان برخی جراحات وارد آمده به این کودکان داشت. درمان آسیب‌های هولناک وارده به دندان‌های فاطمه، فرزند بزرگتر این خانواده که وقتی ماموران برای رهایی شان از ظلم و جور پدر و مادر به خانه شان ریختند، در حالی پیدایش کردند که دست و پایش به پایه میز فرفورژه بسته شده بود و حتی نای گریه کردن نداشت.

دخترکی مظلوم که به مأموران گفت: تنها در این مدت به کمک خواهر کوچکش آب برای خوردن داشته و مدت هاست چیزی نخورده است. کودکی که آثار ضربات بی رحمانه چکش بر بدنش هویدا بود و با اصابت چکش به صورتش، برخی دندان هایش را از دست داده بود؛ روایتی زجرآور از شکنجه‌ای که گویا قرار بوده به مرگ وی منجر شود.

دختر شکنجه شده ماهشهری، اسیر یک «شوآف»!

حرف‌های دختر آنقدر تلخ بود که بسیاری نتوانستند فیلم اظهاراتش مقابل روان درمانگر را ببینند و اشک امانشان نداد. داستانی که بخشی از آن به روایت بستن دهان فاطمه با چسب حرارتی توسط پدر (؟!) اختصاص داشت تا بسیاری از خود بپرسند که براستی چه بر سرمان آمده که این دست اخبار تمامی ندارند و هر از گاهی شاهد تکرارشان در گوشه و کنار کشورمان هستیم؟

زمان زیادی از انتشار این روایات‌ هولناک نگذشته بود که خبر رسید، یک دندانپزشک پا پیش گذاشته و درمان دندان‌های فاطمه را آغاز کرده است. فردی که به سرعت در قاب رسانه ملی ظاهر شد تا از چرایی ورودش به این ماجرا برای مردم سخن بگوید و حتی بکوشد ابعاد رسانه‌ای نشده ماجرا را بازگو نماید؛ از جمله اینکه ظاهرا پدر قسی القلب با انبر دندان کودک را هم کشیده است.

اظهاراتی دردناک که در برنامه حالا خورشید و مقابل مجری نام آشنای آن بیان می‌شد تا هم همگان دریابند که پزشک فداکار که بوده و هم رشید پور نشان دهد، چه توانی در سنجاق کردن نام خود به این ماجرا، البته در بخش خوشایند و تحسین برانگیز آن دارد. نمایشی امیدبخش که البته خیلی زود رنگ باخت.

آن گونه که خبر می‌رسد، روند درمان دندان‌های آسیب دیده فاطمه متناسب با سن وی نبوده و دندانپزشک مشهور شده در این ماجرا، تنها مشکلی بر مشکلات افزوده است. مشکلی بزرگ که مسئولان استان را به واکنش واداشته و موجب شده تا معاونت شبکه بهداشت و درمان ماهشهر و همچنین معاونت درمان دانشگاه اهواز از متخصصان برای حل ماجرا یاری بخواهند.

مسئولانی که هرچند معلوم نیست چرا پیشتر به ماجرا ورود نکرده و عهده دار درمان این دختر رنج کشیده نشدند، ظاهرا سخنانشان ریشه در واقعیات پرونده دارد؛ واقعیتی از جنس عدم تطابق نوع درمان با سن دختر که می‌تواند ناشی از تخصص نداشتن دندانپزشک معالج وی باشد. همان فردی که خود در برنامه زنده تلویزیونی تأکید کرده تخصصش اطفال نیست و تجربه این کار را هم نداشته!

همان دندانپزشکی که رشیدپور و برنامه تلویزیونی اش به سرعت شرایط را برای حضورش در رسانه ملی فراهم آوردند، بی آنکه از وی در این خصوص سؤالی بپرسند یا بکوشند با تماس با مسئولان، مورد تأیید بودن یا نبودن اقداماتش را مورد سنجش قرار دهند؛ اتفاقاتی که برای فاطمه جز افزودن زجر فایده‌ای نداشته است؛ زجری که امیدواریم در سایه تصمیمات صحیح و بموقع مسئولان، پایان بیابد!

برچسب ها:
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1397/02/10
واقعا متاسفم براشون. انقدر این بچه زجر کشیده الان یه جای امن یه پناهگاه و یه عالمه محبت می خواد تا شاید آثار این شکنجه ها از یادش برن. تو رو خدا یه درد به درداش اضافه نکنید.
Iran, Islamic Republic of
17:29 - 1397/02/10
مسیولان خوب امدی چی راواکنش نشان میدن تا این بدن خدالعنت کنه کسیو که همچین بلایی سربچه اورده دست دندان پزشک هم در دنکنه
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1397/02/10
باید پرستاری بچه ها را انجام دهند وگرنه درزندان بمانند
Iran, Islamic Republic of
18:23 - 1397/02/10
من خیلی از مسئولان کشور خودم تشکرمیکنم که واقازحمتکش ودلسوز وبامحبت هستندخداحفظش کنه همشونوبهشت زیرپاتونه خانم پاینده هستم ازاستان اردبیل
Iran, Islamic Republic of
19:30 - 1397/02/10
این همه جرم جنایت ان هم در ایران واقعا زجر اوره چه بر سر نا امده واقعا انکار زمان داره به اخر میرسه
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1397/02/10
مسئولین رو خوب اومدی !!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
23:55 - 1397/02/10
اتفاقا این دندانپزشک کار بسیار بجایی انجام داده ودربحبوهه ی زمانی که هیج کس به ذهنش و توانش نرسید که چکار کند ولی ایشان پا پیش گذاشته قدم خیری را انجام داد ودندانپزشکی این نیست که یکشبه تمام کارهایش انجام شود بنابراین متخصصین امر باید دراین امر خیر شریک شوند وبادندانپزشک مربوطه کارهای این بچه درد کشیده رابه پیش ببرند
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1397/02/11
کدوم مسئول!!!!!!!؟؟؟ شمام دلتون خوشه
Germany
02:05 - 1397/02/11
من اولا تاسف میخورم برای شما که بدون اینکه جرمی ثابت بشه میاید چنین مطلبی رو منویسید .بعدشم ایشون خودشون تو تلویزیون گفتن که تمام هزینه هارو خودشون تامین میکنند. چرا کاری میکنید که دیگه کسی کارخیر نکنه. فقط دندون نیست که .هزینه های دیگه هم هست. چرا کاری میکنید که کمکشون قطع بشه.
Germany
02:30 - 1397/02/11
باید پروانه پزشکی ش رو باطل کنند ، کلاهبردار
Iran, Islamic Republic of
06:04 - 1397/02/11
کدوم مسئول !!!!خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1397/02/11
خانوم پاینده بشین تا سهم و امتیاز دولتی نصیبت شه :|
خواهر من چه دلسوزی از مسئولین دیدین شما !؟
چه کشکی
چه دوغی اخه ؟
France
15:19 - 1397/02/11
اگه تو شکم مادر بهش میگفتن
قراره به دنیا بیای
اینجوری عذاب بکشی؟

ایا حق انتخاب داشت؟
میتونست انتخاب کنه که این یارو پدرش نباشه؟
یا اصلا وارد این دنیا نشه؟

پس زندگی و بدنیا اومدن اجباریه
جبره
Iran, Islamic Republic of
03:23 - 1397/02/13
خدا لعنت کنه همچین پدر و مادری که بجای محبت به بچه شکنجه میکردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج